Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nem jött be a migráncsozás,...

Nem jött be a migráncsozás, most irányt vált a vonat?

Figyelt kérdés

2015 környékén azzal kampányolt a Fidesz, hogy a Nyugatot pár év és eltörlik a migránsok a terrortámadásokkal és késelésekkel, mi meg itt leszünk biztonságban. Az elmúlt 4-5 évben viszont egyre kevesebb lett Európában a terrortámadás és a késelés, a migránsok sem randalíroznak már annyit illetve nem is árasztották el Európát.

A Fidesz ezzel a kampánnyal befürdött szűk tíz év alatt, most irányt váltottak és nem a migráncsok hanem a "hatalmas válság" teszi tönkre szerintük Európát.

Ha ez a jóslás sem jön be mi lesz a következő pár év múlva?



2023. máj. 18. 07:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Hogyne jött volna be, azóta is lett két db kétharmad. "a migránsok sem randalíroznak már annyit" vagy csak te nem tudsz róla.


Azóta persze a szankcióháború több kárt okoz, nyilván ez is aktuális.

2023. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1 Ja igaz hogyne jött volna be a migránsozás, hisz kétszer is sikerült hülyére venni a népet.


"vagy csak te nem tudsz róla"

Mindig is gyakran jártam Németországba, migránst szinte nem is láttam. Több feketét látok ha végig megyek egy borsodi faluban mint Münchentől Nürnbergig. No meg a híradások sem szólnak már nagyobb zavargásokról.

2023. máj. 18. 07:56
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes, más országokban nincs ekkora válság. Múlt hét előtti hétvégén kimentem Szlovákiába egy tanulmányi kirándulásra, és kb 4 euro volt egy doboz cigi. Szép volt Viktor!
2023. máj. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Németországban ahol én szoktam vásárolni, eddig éveken keresztül 0.99 volt egy kiló kenyér, most 1.49 = 550 Forint. Itthon volt eddig 300 Forint környéke most 900-1000 Forint. Valóban szép volt Viktor...
2023. máj. 18. 08:01
 5/18 anonim ***** válasza:
11%

3. Bocsánat, elfelejtettem hozzátenni, aki esetleg nem dohányzik!


Itthon mondjuk egy Marlboro Touch cigaretta, ami az egyik legjobban fogyó cigi, itthon 2200 Forint lassan. Ott Szlovákiában a pénztárnál vettem egyet 4 euroért.

2023. máj. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

#4: azért a kenyér árával jönni mindig félrevezető.

Egyrészt annak az árát jelentősen megdobta, hogy pár éve volt egy szabályozás arról, hogy mi lehet a kenyérben, és az már korábban megdobta az árat.

2023. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 Coca-Cola 2 liter kint 480, itthon az 1.75 kb 600 Forint. Nutella 1kg kint 1800 Forint itthon meg sem merem nézni.
2023. máj. 18. 08:05
 8/18 anonim ***** válasza:
#6 Hát hogyne, és véletlenül pont most, a választási osztogatások és korrumpálások után háromszorozta meg a kenyér árát ugye?
2023. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a szegedi téli szalámi a kedvencem, Berlinben, máig találok időnként 4 euró környékén nagy rúdat.


Amikor megyek haza és mesélem szüleimnek, meg az ismerősöknek, hogy milyen árak vannak Németországban, Lengyelországban, meg időnként még a csehekhez is járunk sörért -ott mondjuk valamivel dúrvább, de még mindig nem annyira, mint otthon-, akkor kikerekedett szemekkel néznek, főleg a fizetések tükrében. Hiába van internet és kinyilt a világ, otthon, olyan, mintha visszamentünk volna a 70es évek kádári világába minden téren és az emberek meg nem látják, mi van máshol.

2023. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9 "az emberek meg nem látják, mi van máshol"

Vagy csak nem is akarják látni. Helyette elhiszik a mesét hogy mindenhol milyen rossz, hogy az itteni rossz csak kisebbnek tűnjön.

2023. máj. 18. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!