Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mennyi az esélye hogy leváltsá...

Mennyi az esélye hogy leváltsák Orbánt?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon kicsi az esélye hogy leváltsuk de kíváncsi vagyok mások véleményére.
márc. 1. 11:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Mivel nincs jósgömbünk amiben látnánk a jövőt, ezért 50-50 %.

Vagy leváltják, vagy nem.

márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de itt még nem tűnt fel senkinek, hogy igazából ez csak kirakatszavazás 4 évente, ami pont évvel legitimizálja az igazából diktatórikus rendszert? Látszat lehetőségek vannak, igazi választás azonban nincs. Demokratikus keretek között tehát Viktor nem leváltható. Mikor fogja ezt a társadalom főként balos része megérteni? A választási törvényekből teljesen világos, hogy nem leváltható! Csak el kéne olvasni és teljesen világos belőle
márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
#22: Kérlek fejtsd ki ezt a választási törvényt nekem. Hogy működik, hogy csakis a Fidesznek kedvez? Mindenki erre hivatkozik mint valami vallási dogmára, de még soha senki nem magyarázta el, hogy miként van ez.
márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
A neten van erről számos elemzés. Nézz utána a gerrymandering-nek! Főleg az, de van sok más is! Oldalakat tudnék erről írni, de nem fogok. 2026-ban is naracszabálók fognak nyerni 2000%. A lakásom, kocsim, bármit felteszek rá. Ennyi
márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Itt a 2022-es választás térképe, ha rákattintasz látszanak az eredmények.

[link]

Szerinted melyik körzet az ahol gerrymandering miatt lett ilyen az eredmény?


Ha tudnál írni a sok más dologról is akkor kérlek tedd meg. Mindenki csak azt mondja, hogy tudna írni erről de nem teszi.

márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Azért nem teszik, mert akkor itt ülnének egész nap. Régebben az elektor.hu-m kifejtették. Nem tudom, hogy üzemel - e még a honlap. Üzemel, de már rég nem volt bejegyzés, jó olvasást: [link]
márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#26: Itt valóban jól le van írva, hogy miként működik a mechanika, hogy osztják ki a képviselők helyét a szavazatok eredménye alapján.

De én annak a magyarázatát hiányolom, hogy ez miért csakis a Fidesznek kedvez. Hiszen egyformán vonatkozik mindenkire.

Teszemazt ha az összefogás kapott volna ugyanennyi szavazatot akkor most ők lennének 2/3-os többségben.

márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27. A végén azt is leírja, pont, amit belinkeltem cikk.



"A kormány leválthatatlan



Az elmélet azt állítja, hogy a jelenlegi választási rendszerben a választók számára a kormány leválthatatlan választások útján. Azért, mert a mandátumok kiosztásának módja biztosítja, hogy a legtöbb szavazatot szerző párt hatalomra kerüljön, a kampányszabályozás pedig garantálja, hogy a legtöbb voksot szerző párt csak a Fidesz lehessen. Ezt bizonyítékokkal tudjuk alátámasztani.


Az összes ellenőrizhető előrejelzés egyezik mind a 2014-es, mind a 2018-as választás eredményeinek adataival.

Az állítást lehet vitatni, de nem lehet lesöpörni az asztalról. Ahhoz túl komoly. És mivel bizonyítékok támasztják alá, ezért az ezzel ellenkező állítást is ugyanígy bizonyítani kell. Tényekkel szemben nem elegendő a vélemény. Tények kellenek."


Ehhez az oldalukon van kapcsolva pár cikk, olvasd el és megérted. Számok is vannak 2014 és 2018-ban előrejelzés formában. Totál eltalálták. Akkor ismegmondták

márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ha ezek után sem hiszed,akkor én sajnálom. 🤷 Az ellenzéknek soha nem lesz 2/3-a, sem győzelmi esélyei. És ez nem fantazmagóra. Számok támasztják alá. Persze lehet reményekbe kapaszkodni, de én inkább szeretem a tényeket, még akkoris, ha fájdalmas.
márc. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#28: "a mandátumok kiosztásának módja biztosítja, hogy a legtöbb szavazatot szerző párt hatalomra kerüljön, a kampányszabályozás pedig garantálja, hogy a legtöbb voksot szerző párt csak a Fidesz lehessen."


De hát a választás épp azért van, hogy a legtöbb szavazatot szerző párt hatalomra kerüljön. Mi a baj ezzel?


Azt már meg se merem kérdezni, hogy a kampányszabályozás miként garantálja, hogy a legtöbb voksot a Fidesz kapja. Szerintem a legtöbb voksot az kapja aki mellé a legtöbben húzzák az ikszet.

Vagy gondolod hogy egy ember pártpreferenciája a kampány alatt dől el?

márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!