Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Megérdemelné az összes kormány...

Megérdemelné az összes kormány Európában, hogy ezekért a semmit nem érő intézkedésekért (hónapok óta otthon ülünk, mégis terjed) leváltsák őket, bármilyen jól is vezetik az adott országot más kérdésekben/jólét van?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, igen. Tavaly ilyenkor lehordták mindennek a kormányt, hogy miért nem tesztel, aztán a szlovákok 2x letesztelték az országot, amit egyes médiumok úgy közvetítettek, mintha választás lenne, hogy mekkorát mentek a tesztelők mindenhol, akár felvidéki magyar, akár szlovák volt, és hogy le a kalappal. Erre nem történt semmi, még jobban le vannak zárva, mint mi, mégis úgy terjed a járvány, mintha nem lennének korlátozások.

Azt értem, hogy ha bezárkózunk, megérdemeljük, ami történik velünk, hiszen birkanép vagyunk, de a szavazófülkében csak mondhatna minden nép, portugáltól lengyelig, angoltól hollandon át oroszig valamit erre az őrületre?

A kérdést nem a Fidesz mellett/ellen, az ellenzék mellett/ellen írom, hanem tényleg szeretném, ha a választó elgondolkodna Angliában, Spanyolországban, Belgiumban, akárhol arról, hogy ilyenek vezessék-e az országot. Mindegy, hogy az jobb vagy bal. Persze valószínű a másik párt is ugyanezeket az intézkedéseket hozná, de hát mindig az bűnhődik, aki épp hatalmon van.


2021. febr. 18. 19:14
 1/10 anonim válasza:

Szerintem ez az iromány kicsit kuszára és ellentmondásosra sikerült. Alapból nem értem a kérdés végét: nincs értelme.


Az elején olyan álláspontot vesz fel a kérdező, mintha úgy gondolná, hogy le kéne váltani egytől egyig minden kormányt, amely megszórításokat vezetett be, és országában ennek ellenére is tovább terjedt a vírus (szerintem egyáltaán nem mindegy, milyen mértékben!).


Majd irománya végén megállapítja, hogy végül is ha másik párt is lett volna hatalmon, az se tehetett volna ennél sokkal többet, de hát ez van, mindig azt okolja, akit éppen lehet. Most akkor mi van?


Szerintem az intézkedésekkel az a gond, hogy egyáltalán nem egységesek. Nyilván vannak olyan munkák, amiket nem végezhetsz otthonról, ahhoz tiszta, hogy be kell menned, és ha messze van és nincs autód, még tömegközlekedsz is (amely tömegközlekedési járatok zöme egyébként pont annyira tömve van mint a járvány előtt, és sokan nem is szabályosan viselik az ilyen-olyan szedett-vedett maszkaikat, aminek jó ha a 10%-a olyan, hogy ér is valamit). De persze vannak olyan cégek is, akik megkövetelik dolgozóiktól a bejárást akár ha tömegközlekedned is kell, akár több órás vonatútról is van, szó (ahol azért 10-15 percnél ugye többet töltesz el, tehát a korona kényelmesen megfertőz ennyi idő alatt, ha olyan mellé ülsz véletlenül) annak ellenére is, hogy olyan munkát végez, amelyet otthonról is azonos hatásfokkal el tudna végezni.


És szerintem többek közt az ilyen, és ehhez hasonló esetekkel van a gond. Ha lehetséges megoldani az otthoni munkavégzést, akkro az legyen kötelező és pont. Ha valamit meg lehet oldani kisebb és nagyobb fertőzés veszély mellett, akkor legyen kötelező a kisebbet választani. Ha olyan helyről van szó, ahova muszáj bejárni, végezzenek a dolgozókon gyorstesztet bizonyos rendszerességgel, legalább egy részükön, ha arra nincs is pénz, hogy mindenkin, legalább az együtt dolgozók közül 1-el (ha a vírust valaki megkapja, valószínűleg hamarosan mindenki fertőzött lesz, és ez kimutatható 1 emberen is akár).

2021. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

mo n kívül szinte minden országban voltak egész komoly tüntetések ez ellen a hülyeség ellen.

még a szuper békés hollandokból is ki tudták hozni az állatot és szétverték az egész utcát,az oltópontot meg lelocsolták benzinnel és felgyújtották,így nyilvánítva ki,hogy elég a kamu vírusból.

az 1 másik dolog hogy mo n ezek miért nincsenek a híradókban,miért nem mondják be a rádiókban?

nah miért?

2021. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3 németeknél is igencsak ferdítik meg bagatelizálják ezeket a híreket.
2021. febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nyugati médiák még a magyar médiáknál is jobban ferdítenek.
2021. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországról tudok nyilatkozni: takarodjon az összes korlátozáspárti, diktatúrát bevezető vagy támogató politikus, akár kormánypárti, akár ellenzéki!!!!
2021. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1-es: persze, hogy ellentmondás, de nem mondom, hogy arra váltsuk le, akik most vannak, jöhet egy új párt, aki azt mondja, nem korlátoznak. :D

Amúgy a magyar ellentmondást ott oldom fel, hogy ha Gyurcsány lenne, akkor nem is engedték volna azt, amit később Orbán betiltott, hanem nyugati mintára kezdettől tiltva lett volna már ősz elején, és akkor nem háborodtam volna fel. Nem nevesítem, mi volt ez, mindegy is, elmúlt, de nem felejtem el a választófülkében jövőre. Tehát ilyen szempontból nem tudnék a másik oldalra haragudni, mert az létre se hozta volna a járvány előtt azt a körülményt, amit Orbán kénye-kedvére módosítgatott.

A vonatos utazásnál az a súlyos, hogy bárhová utazhatsz. Hiába érvelnek azzal, hogy nem tilthatod be a vonatot (pedig 2 órát ülsz Pestről Szegedig zárt térben), mert munkába járni kell, azt senki nem ellenőrzi, ha te egy szombat délelőtt felpattansz a Sopronig tartó vonatra, és csak úgy elmész szétnézni, majd késő délután visszajössz. Ez a vonatút ugyanannyit ér, mint a munkába járó.

2021. febr. 18. 21:26
 7/10 anonim válasza:
Tehát a kérdező a kormányváltást nem úgy képzeli el, hogy a jelenlegi kormányt a jelenlegi kormányra cserélje? Hmm. Ha ezt nem mondod, soha se jutott volna eszembe, hogy a kormányváltást úgy is el lehet képzelni, hogy a jelenleg hatalmon lévő pártot lecseréljük egy másikra...
2021. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: úgy értem, hogy olyanra cserélni, ami még most sincs. Tehát ne egy másik korlátozáspártira cseréljük, hanem mondjuk júliusban alakul egy korlátozás elleni párt, jövőre indul a választáson, és őt szavazzuk meg.

Tehát a Fideszt nem az MSZP-re vagy a Munkáspártra cseréled, ami ugyanúgy zárna, hanem a Tőgyhuruti Parlamenti Pártra, ami július 5-én fog megalakulni. Érthetően írtam le korábban is, de akkor még egyszer részletesebben.

2021. febr. 19. 15:13
 9/10 anonim válasza:

Nem, ez a megfogalmazás még mindig nem korrekt. Úgy lett volna korrekt, ha azt írod, hogy olyan pártra akarsz szavazni, amely még nem alapult meg. Ami, ha reálisak vagyunk teljesen esélytelen, hogy akár csak mandátumot is kapjon, lévén annyi idő alatt nem fogja tudni magát közismertté tenni, pláne népszerűvé: a kormánypropagandával nem nagyon lehet szembe szállni...


Véleményem szerint pedig igenis kellenek a korlátozások, a probléma ott van, hogy sokszor úgy érződik, mintha a korona vírusra hivatkozva tennék ami éppen jól esik nekik, és az, hogy amúgy világjárvány van és rengetegen halnak meg naponta emiatt, amit meg kéne fékezni, csak amolyan mellékes dolog. Szerintem ennél sokkal szigorúbb és egységesebb korlátozásokra volna szükség, amely mellett támogatják és óvják a gazdaságot többek között a munkahelyek és a dolgozók védelme mellett.


De ha ennyire ellenzed, menj minden felé, senki sem állít meg, és tesztelt a nagyszerű egészségügyet miután elkaptad a vírust. :) Akkor nagy valószínűséggel csak a túlvilági szavazófülkében elégedetlenkedhetsz, ha van ott olyan.

2021. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Egy éve nem sikerült elkapnom, kissé olyan ez, mint mikor a II. világháborúban 1945-ben halsz meg, eléggé balszerencsés, hogy mindjárt véget ér.


Tőlem szavazhatunk arra is, aki korlátozásellenes, a Mi Hazánk az, elvileg szeptember óta.

Csak ismételni tudom magam, 3 hónapja be vagyunk zárva, a tegnapi 3000 fertőzött (mait meg se merem nézni) így jött össze, miközben a híres, sokat utált utolsó tömegrendezvények sincsenek megtartva nov. 6. óta. És talán nem most jön ki a karácsonyi nyitás száma, tehát arra se fogható.

Ami még zavar, hogy gyászoltuk a híres öreg zenészeket, de soha, senki nem tette fel a kérdést, hogy miért is nem voltak karanténba zárva, főleg az, aki túlsúlyos volt (2 közül talán az egyik). Illetve az örök érvem, hogy nyugdíjasoknak kötelező karantén. Hiába riogatnak azzal, hogy a halottak 90%-a nyugdíjas, ebből pont arra kell következtetni, hogy nekik tilos bárkivel érintkezni. Ez egy éve nem valósult meg.

És csak hogy ne írjak ki új kérdést a témában, mert a könyökömön jön ki: 1 hónapja voltam könyvesboltban, nagy hálózat, ahol van egy kisebb "kandallórészleg", ahol leülhetsz olvasni. Nos, ott ült a 3-ból 2 fotelben 2 nyugdíjas, és olvastak. Mellette a kávézó zárva. Tehát olvasni beülhetsz zárt térbe...

2021. febr. 20. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!