Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A pedagógusok összes béremelés...

A pedagógusok összes béremelése 2010. óta elérte az utóbbi 14 év infláció mértékét, vagy az országos átlag béremelést, vagy a parlamenti képviselők ls Orbán 14 évnyi fizetésemelését?

Figyelt kérdés
márc. 3. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal magasabb volt az összes béremelés mint az össz infláció.

A pedagógusok 2010-ben közalkalmazotti bért kaptak és akkor vették el a 13. havi fizetést Bajnaiék.

Egy korábbi cikkben szerepel ez: "egy általános iskolában tanító 2010-ben bruttó 204 ezer forintot keresett" "Egy középiskolában tanító pedagógus 2010-ben 238 ezer forint bruttó fizetést kapott," és itt megnézheted a közalkalmazotti bértáblát 2010-ből:

[link]

Egy HVG-s cikk szerint 2010. nyaráról: "Az országos bruttó átlagbér hazánkban 209 200 forint, a diplomás munkavállalók átlagos fizetése pedig országos szinten eléri a 309 700 forintot – derül ki a merces.hu fizetési felméréséből. ... az általános iskolai tanárok, akik bruttó 162 200 forintot vihetnek haza havonta. Művészeti jellegű képzést folytató általános iskolai kollégáik átlagosan 161 ezer forintot kapnak. A középiskolai tanárok átlagjövedelme 175 200 forint. "

[link]

A 2024-es béremelés után pedig "A 2024. január 1-jétől alkalmazandó új bérsávok szerint a pedagógus havi illetménye nem lehet kevesebb Pedagógus I. besorolás esetén 538.000 forintnál, Pedagógus II. kategóriában 555.000 forintnál, Mesterpedagógusnál 630.000 forintnál, Kutatótanár esetében pedig 750.000 forintnál." Ami a legkisebb bért illeti, a legkisebb szolgálati idővel, legkisebb gyakorlattal, nem az átlag, mint amit 2010-re mutattam.

[link]

Pedagógus I.-ben voltam az átminősítésemkor, kb. 20 éves munkavégzéssel, természettudományos tárgyat tanítok általános iskolában, semmi plusz ezen kívül. Így lett 578000Ft a bruttó fizetésem.

Ha úgy gondolod, hogy az infláció több volt 2010 óta, mint ez a béremelkedés akkor tévedsz. Nem lettek gazdagok a pedagógusok, de azt állítani, hogy nem volt jelentős béremelés 2013-ban és most 2024-ben, nem emelték közben is infláció követően a fizetésünket, az hazugság. Csak a pedagógusok mindig is nagyon keveset kerestek, mint az egészségügyben dolgozók is. Ott már jelentősebb az előrelépés, a miénket is követi még újabb emelés ezután is, hogy elérjük mindig a diplomás átlagbér 70%-t kb.

márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
micsoda hiteles források kedves #1-es... parlament.hu, kormany.hu... :DD biztos nem kozmetikázott adatok, elvégre a számok sosem hazudnak :D
márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

"2024-es béremelés után"

Milyen jó, hogy az EU-nak köszönhetően a magyar pedagógusok kapnak egyáltalán béremelést. Elvégre az alkalmatlan kormányon múlna, akkor az sem lenne, ahogy 13. havi közalkalmazotti bér sincs.

márc. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tetszik. pedagógusként konkrétan leírtam mennyi a fizetésem, bemutattam milyen volt a pedagógusok bér 2010 után és az én válaszomat lepontoztátok.

Mi lett volna a megfelelő válasz erre a kérdésre? ha valaki aki nem tanár az leírja, hogy semmit nem emelkedtek a tanárbérek?

márc. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!