Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Felmérte már a kormány, hogy...

Felmérte már a kormány, hogy az agyontámogatott vállalkozók mennyi járulékot "lopnak" el a jogszabályban előírt járulék befizetési kötelezettségből?

Figyelt kérdés
Zsebből fizetik a dolgozókat, mert ha bejelentik, azt is csak a min.bérig, csökkentett óraszámban teszik. A munkahelyemen külső cég biztosítja a portaszolgálatot, a portás havonta különböző cégekkel köt papíron szerződést, de a fizetését mindig ugyanaz hozza. A takarítónőnk 2 !! órára van bejelentve, a többi bérét (nagyon keveset) zsebbe kapja, ha reklamál, vagy nem tetszik: el lehet menni. Hatalmas összegek nem kerülnek be az államkasszába, de az a lényeg, hogy "dübörögjön a gazdaság". Persze arra is gondoltam, hogy a parlamentben ülő képviselők meglévő vállalkozásai is kevesebbet hoznának a saját zsebbe, ha becsületesen bejelentenének mindenkit, és megfizetnék azokat a járulékokat, amiket a munkabérből élőknek, ill. foglalkoztatóiknak KÖTELEZŐEN meg kell fizetni.
2010. nov. 6. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Felismerte. Ezért próbálják csökkenteni a vállalkozások terheit, hogy ne érje meg a fekete (szürke) foglalkoztatás. Egyébként azzal, hogy adócsalásról tudsz, mégsem tettél semmit bűnrészes vagy.

Ja, és szerencsére vannak még becsületes vállalkozások is.

2010. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy látom, érdemben nem foglalkoznak vele, ez egy olyan kollektív tabu téma. Az egy dolog, hogy nem folynak be a járulékok, de mi lesz azzal, akit feketén foglalkoztatnak, és szül vagy beteg lesz, mi lesz azzal, aki minimálbérre van bejelentve, aminek alapján majd 28 000 Ft nyugdíja lesz, és nincs semmi megtakarítása (több százezer ember)? Ezen a téren is katasztrófába rohanunk.
2010. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A kérdés jogos, és az első válaszolóval is részben egyetértek. Az első mondattal teljesen. A legnagyobb baj, hogy ez 20 éve így megy, és vállalkozók elenyésző része fizeti meg tisztességesen az embereit, úgy, hogy még be is van jelentve, nem minimálbérre. Ez az elmúlt 20 év vérszemet adott a többségüknek. Sajnos. Az alkalmazottnak meg sok választási lehetősége nincs, vagy elfogadja a tisztességtelen feltételeket, vagy lehet munkanélküli.

Ilyen a magyar mentalitás, és minden tiszteletem a törvényt betartó vállalkozóké.

2010. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 nagyontamas ***** válasza:
57%

Ezt az "agyontámogatott vállalkozókat" te sem gondolod komolyan, mert akkor már te is inkább vállalkozó lennél.

Vannak ügyeskedő a te példád szerint a szürke gazdaságban lavírozók. Ezeket kell a fehér gazdaságba kényszeríteni.

Egy részük át is fog menni, más részük pedig csődbe megy.

imádkozzunk együtt, hogy a te vállalkozód ne az utóbbiak közé tartozzon!

2010. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vállalkozó, bérből fizetésből élek, és az én juttatásaimat, kötelezettségeim a kormány szabja meg. Természetesen vannak becsületes vállalkozók - szerencsére-, engem csak nagyon irritál a vállalkozói szférában "megengedett/köztudott" foglalkoztatás. Teljesen átérzem azon munkavállalók helyzetét, akiket ilyen vállalkozásban foglalkoztatnak.Felháborítónak csak azt tartom, hogy az új kormány sem "keresi" ezt az ellopott bevételt. Csökkennek a vállalkozások terhei, de a foglalkoztatás marad a régi.
2010. nov. 6. 12:33
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

"Felismerte. Ezért próbálják csökkenteni a vállalkozások terheit, hogy ne érje meg a fekete (szürke) foglalkoztatás."


Öhm, ha az eddigi intézkedéseket meg terveket nézzük, azok arra mennek, hogy jövedelemként kivenni pénzt a cégből olcsóbb, viszont élőmunkát sújtó terhek meg nőnek. Ez meg pont nem abba az irányba mutat, hogy jobban megéri tisztességesen kifizetni a dolgozót, hanem abba, hogy vedd ki a pénzt jövedelemként, és fizesd "zsebből", feketén az alkalmazottaidat.


Kérdező: marhára látszik, hogy életedben nem voltál vállalkozó, és csak a munkavállalói oldalt látod, azt is marha egyoldalúan.

2010. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

12:52

Nem voltam és nem is lennék vállalkozó, mert bérből nem lehet spórolni annyit, hogy beindíthatnék egy vállalkozást. Egyébként a sok ügyeskedő vállalkozó miatt nőnek állandóan a bérből élők terhei, mert egyedül az ő pénzük fogható. Gondolom hallottad, hogy jövőre 10%-ra akarja emelni a kormány a tb.-be fizetők nyugdíjjárulékát. A juttatásokat egyre csak csökkenti, a közszférában (legalsó szintről beszélek) pedig évek óta nem volt béremelés. Én minden 100 ft-ból 34 ft-ot befizetek a kasszába.

2010. nov. 6. 13:02
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

vállalkozásunk van.

olyan nagyon támogatnak minket,hogy nagyon.

egy példa:

egy csoki 100ft

ennek a megvásárlási ára 60ft

szállítási költség is van(gondolom az nem számít),fejlesztési költségek is vannak(gondolom ez sem).

adózol,járulékokat fizetsz és egyebek.

a végén ott tartunk,hogy a 40ftból marad 4ft,és ez nem kamu.

mivel az emberek rosszul keresnek,meg amúgy is módibb elmenni a nagyáruházakba,így nem bírsz eladni havonta 30-40karton csokit.

Ha eladsz egy 50dbos kartont,akkor már tök ügyes vagy.ez jelent neked 200ft-ot.

Ebből kell neked megélned,félre tenned és a vállalkozásban előforduló esetleges költségeket finanszíroznod.

Namármost,akkor így miből vegyünk fel alkalmazottat?Aztán a buta közalkalmazott meg csodálkozik,hogy nem adnak a roh.dék vállalkozók havi nettó 320at az alkalmazottaknak bejelentve,mikor a vállalkozónak tök jó.

2010. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Én minden 100 ft-ból 34 ft-ot befizetek a kasszába."

A vállalkozód erre még ennyit rátesz...


"Ebből kell neked megélned,félre tenned és a vállalkozásban előforduló esetleges költségeket finanszíroznod."

Nézd... Ilyenkor szoktak elgondolkodni, hogy megéri-e ezt a vállalkozást üzemeltetni. Vagy hogy csoki mellett esetleg nápolyival is kereskedni, mert azon már 5Ft lenne. Újítás, más kínálat, stb. A statikus dolgok utoljára 20 éve működtek. A világ változik, változni kell vele.


"Öhm, ha az eddigi intézkedéseket meg terveket nézzük, azok arra mennek, hogy jövedelemként kivenni pénzt a cégből olcsóbb, viszont élőmunkát sújtó terhek meg nőnek."

Ez így két külön dolog. Az "élőmunka" mindig is egyre többe fog kerülni. Ez adótól független dolog, úgy hívják: béremelés. A jövedelemként kivétnél szerintem a vállalkozói kivétre gondolsz (vagy osztalékra), ami szintén adózik. Persze más (összességében alacsonyabb) kulccsal, de adózik. Osztalék pl 25% SZJA, és nincs járulék. De mostanában divat nyugdíjról beszélni: öregkorára ezzel maga alatt vágja a fát a vállalkozó. A feketén fizetés mindig is meg fog maradni szerintem. Legfeljebb csökkenteni lehet: alacsonyabb adóval és magasabb büntetéssel, rendszeres ellenőrzéssel (amitől persze lenne ávéházás rendesen).

2010. nov. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez így két külön dolog. Az "élőmunka" mindig is egyre többe fog kerülni. Ez adótól független dolog, úgy hívják: béremelés"


Nem erről írtam, de ne zavarjon. Arról van szó, hogy a jelenlegi intézkedések még inkább abba az irányba mutatnak, hogy ha a munkáltató X forintot szeretne adni az alkalmazottjának, akkor durván rosszabbul jár, ha ezt tisztességesen teszi, és bevallja, befizeti az összes járulékot, adót mindent utána, mintha nyereségként venné ki az X forintot a cégéből, mintha saját magának venné ki, majd zsebbe odaadja az alkalmazottnak. Sokkal olcsóbb magadnak nyereségként kivenni pénzt, mint az alkalmazottadnak bérként kifizetni.


Tehát pont az ellenkezője igaz, mint amit az első írt be, ezek a tervek pont hogy még inkább abba az irányba terelik a vállalkozókat, hogy feketén fizessék a dolgozóikat.

2010. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!