Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti mit tennétek a kormány...

Ti mit tennétek a kormány helyében a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin mindig csak azt olvasom, hogy a kormány ezt meg azt rosszul csinálja, és nem így kéne. De konkrét javaslatok nagyon ritkák. Szóval ti mit tennétek és milyen sorrendben, ha hirtelen 2/3 -otok lenne?
2011. nov. 18. 15:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Lemondanék.
2011. nov. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan én is lemondanék, és elkullognék valahova a világ végére szégyenemben...
2011. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
Első lépésként áttekinteném miről is van itt egyáltalán szó, mert állítom, hogy a népnek fogalma sincs róla mi folyik a háttérben. Utána a minimálbér x szeresében állapítanám meg a miniszterek és a képviselők bérét. Legyen mondjuk a legmagasabb, 7 szeres. Megszüntetném az egy kulcsos adórendszert. Ezután elmagyaráznám az embereknek, hogy miért is kell összehúzni a nadrágszíjat, de érthetően és őszintén mert csak úgy várhatnám, hogy támogassanak abban amit csinálok. Tekintélyes szakemberek véleményét is kikérném minden döntésem előtt.
2011. nov. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Kibontakoztatom a fantáziámat. :D Lemondanék, és új választásokat írnék ki, valamint minden eddigi intézkedésemet hatályon kívül helyezném.
2011. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
48%
Azonnal kezdeményezném az államadósság újratárgyalását, mert ezt soha a büdös életben nem tudjuk kifizetni.
2011. nov. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

"Itt gyakorin mindig csak azt olvasom, hogy a kormány ezt meg azt rosszul csinálja"


Miért, talán jól csinálja?


Egyébként milyen szempontból kérdezed? Én nem vagyok politikus, de ha ők olyan nagyokosok, nekik tudniuk kellene, mihez kezdjenek, elvégre azért csúsznak másznak előttünk négyévenként a padlón, hogy felelősséget kapjanak. Aki viszont éhezik, az jól tudja, hogy nem mennek jól a dolgok, ehhez nem kell nagy ész.

2011. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Én nem mondom azt, hogy a Fidesz jól csinálja, hiszen épp most bizonyosodott be, hogy az elmúlt másfél év gazdaságpolitikája elhibázott volt. Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek innen, gyakorlatilag a gödör mélyéről hogyan lehetne kievickélni.

Szerintem az adósságunk eltörlésére irányuló tárgyalások (amit a Jobbik akar) nem lenne jó ötlet, ez esetben végképp nem jönne ide senki befektetni, az ország pedig csődbe menne.

2011. nov. 18. 19:44
 8/35 mountain ***** válasza:

Először is,magam járnék előre jó példával. Csökkenteném a képviselők, és a kormány tagok járandóságait,mert ha csak a felét is kapják annak,amit most,akkor is bőven jobban megélnek,mint az átlag ember.

Utána pampoghatnék.

Különben is: A miniszter szó szolgát jelent,tehát: Szolgáljanak,ne dőzsölve nézzék,amint a nép éhen hal.

Vegyenek részt a kemény megszorításokban mellettünk,váll-vállt vetve!

Van egy latin szálló ige,csak magyarul tudom,bocs: " Nehéz a boldogoknak belegondolni a nyomorúságba"

2011. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%

magyar pénznyomtatás jogát visszavenném

államadóság újratárgyalása, ki nem fizetése

belső pénz amivel csak magyar árukat lehet venni,meg olyan pénz is amivel külföldi termékeket

multik kiűzése

média ujrateremtése

fizetések meg5szörözése h legyen vásárlóerő

infláció törvényben rögzitése, h nem emelkedhet

2 kamarás parlament alsőház civil szervezetek, szakszervezetek vétógojjal

mindenki bérelhet földet az önkormányzettól, csak a rendelkezhet vele, és külföldinek nem adhatja el

esélyegyenlőség

mezőgazd felfejleszése

egészségügy felfejlesztése, betegturizmus

hazaárulók börtönbüntetés

külügy nem hagyni semilyen külföldi katonai befolyást, és gazdaságit sem, ne támaszkodjuk másora!

2011. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Az előzőek nagyon okosakat válaszolgattak, de idáig az elmúlt 15-20-évben valaki számon kérte a mindenkori pol.vezetőket, el lettek számoltatva?? A nagy suskáért állandóan manipulálták a költségvetést, félrevezették az embereket?! Most is ezt csinálják a gazdagok irányítása mellett. Egypártrendszer van , be kell látni a köv.választásig ez van.

Elszámoltatás és új választások szükségesek.

2011. nov. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!