Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit gondoltok a spekulációs...

Mit gondoltok a spekulációs adóról? (Tobin adó) Nem lenne jobb alternatíva mint a jelenlegi bankadó?

Figyelt kérdés

Nehezebb a fogyasztókra terhelni a plusz költségeket, és mérsékelné a spekulációs pénzmozgásokat.


[link]


2011. febr. 6. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Erről közgazdászokat kéne megkérdezni, nem látok bele a hatásaiba.

A bankadó egyébként sztem rendben van, ők is vállaljanak részt a közteherviselésből.

2011. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tetszik. A spekuláció, - ami indokolatlanul negatív csengészű szó manapság - hajtja a világot. A fifika. Az agymunka. Ezt megadóztatni roppant bolsi dolog.
2011. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:11


Elfogadom a véleményedet, bár nem értek egyet. Én a reálgazdaságba történő "befektetéseket" preferálom. Emlékezzünk vissza nem is volt olyan rég, 2008-ban azok miatt a bizonyos fedezetlen származtatott értékpapírok miatt robbant ki a válság, ami átterjedt a reálgazdaságba.

Spekulációból nem lesz munkahely, nem lesznek magasabbak a bérek, nem lesz nyugdíj, csak bizonyos tőzsdei termékek, és a devizák árfolyama ingadozik méghozzá súlyosan.

2011. febr. 6. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Am meg úgyse fogják meglépni, mert amíg pl. Soros támogatja a magyar gazdaságot alapítványain keresztül, az ő kezében sok pénz van, és ő spekulált még Magyarország ellen is (bár tagadta), és ebből van pénze, akk meg hiába...
2011. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom mennyire higgyek ezekben az összeesküvés elméletekben, lehet, hogy van benne igazság. Mondjuk Magyarországon pont az LMP vetette fel ezt az ötletet, akiket a jobbikos médiumok szerint Soros György pénzel..... Akkor hogy is van ez???? Senkit nem akarok védeni, de nekem túl zavaros ez a Soros dolog, hogy igazat adjak ezen elgondolásoknak.
2011. febr. 6. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Az, h Soros spekulál az tény, a többi elmélet.
2011. febr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A jelenleginél jobb lenne

"A spekuláció, - ami indokolatlanul negatív csengészű szó manapság - hajtja a világot."

Ez is dönti romba!

2011. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!