Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fizetős szolgáltatás lett a...

Doboszoli kérdése:

Fizetős szolgáltatás lett a tüdőszűrés?

Figyelt kérdés

Most zajlik nálunk az éves, régen kötelező, majd ajánlott

tüdőszűrés.

Tudjuk, hogy fontos, mindenki érdeke, felelőtlen aki nem megy el.

Egészségügyi kormányzatunk újabb gyöngyszeme:

25 és 40 év között 1000 forintot kell fizetni, és a körzeti orvostól beutalót vinni, másképp hazaküldenek.

Sok embert így is úgy kellett "elrugdosni" a szűrésre,

most majd pénzért jobban mennek?

A tomboló influenza idején, az egyébként is agyonterhelt háziorvosokat még terheljük a beutalóval, azonkívül

félnapos, betegek közötti várakozásra kárhoztatjuk az egészségeseket.

Nem biztos, hogy egy napba belefér a beutaló beszerzése, és a szűrés.

Valaki érti ezt?


2011. febr. 13. 16:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Igen értem! Csak azt nem értem mire vagy pontosan kíváncsi!

Vagy ez is egy hergelő/provokáló kérdés?

2011. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

Hát végülis... Vizitdíj nincs, nem igaz? :-)


Pedro

2011. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Első hozzászóló !

Láthatod hogy a politika rovatba tette fel a kérdését.Ha az egészségügyi része érdekelte volna, akkor az egészség rovatba tette volna fel ugyanezt.

Kamu

2011. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Akkor, hogy mindenki értse, az is aki nem akarja:

Mi értelme van az egésznek, amikor nem ösztönzi a zembereket

a vizsgálatra, hanem visszatartja inkább?

Nem egy újabb idióta döntés az egész?

Így érthető a kérdés?

2011. febr. 13. 17:10
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Külön pénzt kérni tüdőszűrésért a legnagyobb hülyeség, és nagyon szomorú, hogy sokan csak politikai okokból (mert imádják a fidesz) vannak mellette, vagy hagyják figyelmen kívül a dolgot a szokásos: "ez biztos provokáció!" dumával...
2011. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Minden kérdés, ill. komment "provokatív" minősítésű, ha kellemetlen. Nem volna egyszerűbb azt írni: igazad van, tényleg baromság?
2011. febr. 13. 17:29
 7/16 anonim ***** válasza:

Annak a számára baromság, akinek nem fontos a tüdeje, vagy az 1000 Ft...

Csak azt nem értem,mire fizetjük, azt a sok TB járulékot?Mikor lassan mindenféle orvosi ellátásért fizetni kell.

Én azt hallottam,hogy a kórházban most már csak 3 napig jár ebéd a betegnek, ha valakinek tovább kell kórházban maradni, az ki kell hogy fizesse az étkezést, ha ebédelni is akar, vagy vitet be magának családtaggal..

2011. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Már rég rájöhettetek volna, hogy a TB nagy kamu.

Fizetjük de ha tényleg valakinek szüksége van egészségügyi szolgáltatásra akkor sokat kell fizetnie. Elég csak megnézni mondjuk a fogászatot is, minden nagyon sokba kerül, fogpótlás, fogszabályzó stb.

2011. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem az összeg nagysága böki a csőröm, hanem az egész dolog(kezdve a beutalóval) túlkomplikálása, egy amúgy is "nem szeretem" kategóriás, egyébként igen fontos vizsgálatnál.
2011. febr. 13. 17:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez MO. sajnos. Bürokrácia van, volt és lesz(?) Igen ez sajnos felháborító hogy fizeted a TB-t, de minek ha mindenért külön fizetni kell... A válasz: Még több pénz legombolása rólunk, a kevés fizetésünkbôl. Hisz az utolsó filléred is kell nekik, aztán ha az megvan az a lényeg. A pénz. Téged mint ember le se szarnak, csak pénznek tekintenek.
2011. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!