Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezentúl ilyen lesz az "igazság...

Ezentúl ilyen lesz az "igazság" szolgáltatás?

Figyelt kérdés

"A másodfokon eljáró Fővárosi Ítélőtábla ugyanis jóváhagyta a Budaházy Györgyre elsőfokon kiszabott egy év három hónapnyi felfüggesztett szabadságvesztést, azzal az indoklással, hogy bár a bűncselekményt nem követte el, de egy másik ügyben terrorcselekmény előkészítésével vádolták meg, és ez indokolja a jelen ügyben való elítélését. Az alapvető jogelveket megcsúfoló ítélet kihirdetése a közönség hangos kiabálására félbeszakadt, a tárgyalótermet kiürítették."


Tehát NEM követte az az adott bűntényt, de mégis elítélik miatta, mert egy másik bűntény előkészítésével gyanúsítják (azaz még az se biztos).


2010. okt. 13. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínű a két ügynek köze volt egymáshoz!
2010. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ad 1.) Mit sírtok folyton Budaházyért? Nem véletlenül van ott, ahol. Engem pl. még soha senki nem gyanúsított meg az alkotmányos rend megdöntésére irányuló szervezkedéssel. No persze nem is járok gyanús körökbe... talán van itt valami összefüggés...?


Ad 2.) FELFÜGGESZTETT. Tudod, mit jelent ez? Nem, nem kötelet, hanem azt, hogy mehet, amerre lát, le se csukják, csak vigyázzon magára, mert ha megint belekeveredik valamibe, na AKKOR sózzák majd rá a most felfüggesztett büntetést, plusz még azt is, amit majd az akkor elkövetett ügyért kap. De most per pillanat ténylegesen nem kap semmit, szabadulhat. Akkor mi a gond?

2010. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Remélem nem!Szerintem azért kapott felfüggesztettet,mert a FIDESZ van hatalmon...különben annyit ülne-szerintem jogosan-,mint varjú az ágon.
2010. okt. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

-Most pont lesz*rom, hogy éppen Budaházyról van szó, a lényeg a precedens felállítása.


-"Valószínűleg köze volt a másikhoz." Még mindig ott vagyunk, hogy 'feltételezésre' alapulva 'jogerős' ítéletet szabnak ki. Sőt, a bíróság kimondta, hogy nem követte el azt a bűntényt, mégis elítélik miatta.


-Tudom, mi a felfüggesztett. Egy "csettintés", és mész a börtönbe.

2010. okt. 13. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Elengedték a MAL vezérigazgatót! Ha ez a magyar törvényesség, akkor majd a károsultak maguk fognak igazságot szolgáltatni magunknak. Kilenc ember haláláért SENKI sem felelős?! Ja persze az ELIT tagja, ezekre nem vonatkoznak a törvények.
2010. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!