Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkaügyi központtól való...

A munkaügyi központtól való igazolás kérés ugye szerintetek is közigazgatási hatósági eljárás/szolgáltatás?

Figyelt kérdés

Egy igazolás kellene nekem édesanyám munkanélküliségéről. Épp most helyezkedett el, nem tudja elintézni. De nekem szükségem lenne arra az igazolásra, hogy munkanélküli volt az elmúlt 6 hónapban. Megtaláltam a 2004. évi CXL. tv. 40. paragrafusában azt, hogy ha külön törvény nem írja elő a személyes eljárást, képviselet útján is el lehet járni. Szerintetek?

Itt a törvény: [link]


2011. aug. 29. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen közigazgatási eljárás.

Édesanyád saját kezével ír egy meghatalmazást,amit alá is ír. Ezzel bemész a munkaügyi kp-ba ügyintézőnek odaadod és kéred,hogy adjanak egy hitelesítet másolatot anyukád adatairól,hogy mettől meddig volt munkanélküli stb..


olvasd csak el a törvény 85§-nak az 5.bekezdését

2011. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocs ne a 85-öt,hanem a 86-os paragrafus 5.bekezdése
2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Ha elutasítottak a helyszínen, akkor hol lehet panaszt tenni? Nem igaz, hogy egy igazoláson ennyit izélnek.

2011. aug. 30. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!