Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy működik a választási...

Hogy működik a választási rendszer?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy a választópolgároknak 2 szavazata van. Az egyiket a lakhely szerinti egyéni választókerületek jelöltjeire adhatják le, a másikat pedig a pártok területi listáira. Azt is tudom hogy az országos listára nem lehet közvetlenül szavazni és ide az egyéni és a területi fel nem használ szavazatai kerülnek. Azt is értem hogy van 386 képviselői hely a párlamentben 176 egyéni kerületből és maximum 152 területi listáról és minimum 58-an pedig az országos listáról töredékszavazattal kerülnek be. Azt is tudom hogy ha az egyéni választókerületekben nincs meg az abszolút többség akkor van 2. forduló is és ott már lehet relatív többséggel is nyerni.Ha a területi választókerületekben nincs abszolút többség akkor van 2. forduló??
2011. márc. 12. 09:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Területi választókerületben akkor van 2.forduló, ha egy egész megyében nincs 50% a részvétel. De ez ritka. Egyébként 2014-ben már teljesen más rendszer lesz, a tavalyi választás volt az utolsó az általad is felvázolt rendszer szerint.
2011. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Google keresés?? xD

2011. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha fogalmad sincs az egészről és saját szavaiddal nem tudsz válaszolni és értelmezni sem tudod linkelgessél már.Az előtted író leírta már azt amit nem tudtam:)
2011. márc. 14. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!