Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van Magyarországon jobboldali...

Van Magyarországon jobboldali liberális párt?

Figyelt kérdés
Mint pl. Lengyelországban, Nagy-Britanniában, skandináv országokban.
2011. márc. 31. 09:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

Nincs.

Ez a két fogalom Magyarországon teljesen kizárja egymást.

2011. márc. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
a Gyurcsány-reformok tartoztak talán ebbe a kategóriába.
2011. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Mo.-n ez elég nehezen elképzelhető, mivel a jobbosok _általában_ hívők is, ami pedig már önmagában erőteljes gátja a liberalizmusnak. Mivel pedig a jobbosok általában konzervatívok is, ez még inkább megnehezíti a liberalizálódást.


Mondjuk talán egy példát tudnék mondani így hirtelen jobboldali liberalizmusra, de az is csak akkor áll, ha valóban megtörtént (mert én is csak úgy hallottam, nem tudom, tényleg igaz-e), és ha valóban komolyan is gondolták: állítólag Vona Gábor tett egy olyan kijelentést, miszerint "testvérének tekint minden tisztességes, becsületes, dolgozó cigányt". Ha ez valóban megtörtént, és tényleg így is gondolja, akkor ez már gyakorlatilag liberális kijelentésként értékelhető.

2011. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Ez egy nagyon izgi kérdés, mert számos (civilizált) nyugati országban bizony a jobb még liberálisabb, mint a bal, de ez itt nálunk ugye nagyjából párosul a turbomagyarizmussal és a rasszimussal, a gyűlölettel.


Ugye milyen izgalmas, hogy van olyan ország, ahol pont a szélsőjobb harcolt a melegek házasságának eléréséért?


Bevallom, én magam nem értem, h a jobb miért ne lehetne liberális, de mondjuk tudod, Maon minden másképpen megy, mint egy normális országban. Nálunk a jobb mintha kötelező jelleggel összekapcsolódna az agy nélküliséggel.

2011. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Kis pártokat, kezdeményeket se tudtok?

2011. márc. 31. 09:51
 6/17 A kérdező kommentje:

Azért forszírozom, mert ha lenne, szerintem sokan tudnának azonosulni vele, hiszen senki sem egy dimenziós. A wikipédia szerint: "A konzervatív liberalizmus (vagy jobboldali liberalizmus) az az irányzat, mely összeegyeztethetőnek tartja a hagyományos, konzervatív, jobb oldali értéket (úgy mint hazaszeretet, család, vallási értékek tisztelete, a meglévő intézmények iránti tisztelet) a liberális eszmékkel. Tehát a liberális elveket lassan, konzervatív módon akarja érvényesíteni, ahogy a közfelfogás változik."

Saját magam is sok mindenben konzervatív vagyok, míg más dolgokban liberális.

Pl. tőlem aztán házasodhassanak a melegek, ahogy akarnak de ne sértsék mások érzéseit, hitét, erkölcsét egy obszcén felvonulással.

Ami liberális szerintem, hiszen a szabadság lényege, hogy mindent szabad, amivel másokat nem sértünk meg sehogy.

De nem értek egyet a gondoskodó állam eszméjével, ebben jobb oldali vagyok.

Örülnék, ha sikerülne a baloldaliság jelzőjét lemosni a liberalizmusról, liberalizmusról mert azokban az országokban, ahol nem egy réteg és törpepárt képviselte rosszul, mint nálunk, ott erős középpárti gyűjtőideológia lehet, mint pl. Lengyelországban.

2011. márc. 31. 10:02
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

"tőlem aztán házasodhassanak a melegek, ahogy akarnak de ne sértsék mások érzéseit, hitét, erkölcsét egy obszcén felvonulással."


Egy kis infó: nem azért vonulgatnak, mert nincs jobb dolguk, vagy mert feltűnési viszketegségben szenvednek (ill. persze ilyen is van, de ez a kisebbség) hanem egyszerűen azért, mert nem látnak más módot arra, hogy ugyanolyan jogokat vívjanak ki maguknak, mint ami a heterókat is megilleti. Ha elbújnának és nem mutatnák meg magukat, akkor bújkálás is maradna az osztályrészük, ezt meg nem akarják.

Egyszerűen csak annyit akarnak, hogy megtehessék ugyanazt, amit a heterók is - pl. nyugodtan sétálhassanak kéz a kézben, és adott esetben válthassanak csókot az utcán is. Heterók esetében ez senkit nem "sért", így hát a melegek esetében is elfogadható.

Szóval ha ez is rendben van részedről is, akkor valóban liberális a felfogásod.


"Ami liberális szerintem, hiszen a szabadság lényege, hogy mindent szabad, amivel másokat nem sértünk meg sehogy."


Ez így igaz - azzal a kiegészítéssel, hogy kettős mércét sem szabad alkalmazni. Vagyis, amit egyesektől elfogadunk, azt kell fogadnunk másoktól is, és amit egyeseknek tiltunk, azt tiltanunk kell másoknak is, különben nem leszünk hitelesek.

2011. márc. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
jaja, egyetértek, én aztán olyan ultraliberális vagyok (de pártkötődés nélkül!!!!), mint a huzat, és még meleg haverom is van, akivel leginkább csak elpoénkodjuk a témát, de ő meg értékeli, h egy hetero ilyen nyíltan kezeli, szóval értem én nagyjából, h mit is szeretnének, de figyeld meg, általában az olyanokban merül ám fel a homofóbia is, akiben valami nem stimmel agyilag, hiszen aki tisztában van saját erős orientációjával, azt ugyan nem lehet zavarba hozni egy csókolózó fiúpár láttán ... ugyan már
2011. márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Magam is jobboldali liberális vagyok. Ilyen számottevő párt nincs, sőt egyelőre sem liberális, sem konzervatív párt nincs. Igazából a tömegpártok idejében nem is lenne életképes egy ilyen párt. Inkább olyat lehetne reálisan elképzelni, ami egy jobboldali liberális számára vállalható.


PErsze a kérdés, hogy mit értünk jobb- és baloldalon, illetve liberalizmuson. Aki a demokratikus társadalmak három alapértéke (szabadság, igazságosság, kiszámíthatóság) közül mindhármat tiszteletben tartja, de az egyikre nagyobb hangsúlyt fektet, az liberális, szocialista illetve konzervatív. Ha kettőre (az elsőre és a harmadikra) fektet valamivel nagyobb hangsúlyt, akkor konzervatív liberális (vagy jobboldali liberális vagy liberálkonzervatív). Teljesen normális gondolkodás:

-törekedjünk a minél szabadabb társadalomra;

-őrizzük meg a jól bevált értékeinket, szokásainkat.

Ezen a két dolgon van nagyjából a hangsúly.


Ez persze csak olyan értelmiségi gondolkodás. Mindennek semmi köze a jelenlegi politikai harcokhoz, ahol a jobboldal azokat jelenti, akik a magyarság vélt védelmében vívják a saját keresztesháborújukat; a baloldal meg azokat, akik ezt a háborút nem fogadják el, beleértve a demokratáktól (köztük a konzervatívok és a liberálisok is) a kommunistákig mindenkit óriási értékrendbeli különbséggel. A kettő között pedig meg vagyunk áldva a szokásos hintapolitikát folytató szörnnyel, ami most éppen F-fel kezdődik, és SZ-re végződik. Politikai csatáink a rendszerváltás óta erről szólnak, ezért él az emberek fejében a jobboldal és a baloldal fogalmáról a megszokott torz kép.

2011. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
nincs,külföldön viszont nem jobb-meg baloldalban gondolkodnak,hogy aki vérkonzi az már utálja a libsiket,ez is mutatja mennyire beszűkült nálunk a politika,ennek sztem többnyire történelmi okai vannak,és hiába volt rendszerváltás,azzal se lépett előre a politika fejlődése,inkább még tovább süllyed a mocsárban
2011. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!