Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon jobbliberális párt?

Figyelt kérdés

Tehát támogatná a hazaszeretetet, a hazai piacot a multik helyett, fellépne a cigánybűnözés meg a politikai maffia ellen akár még rasszista módszerekkel is, de ugyanakkor legalizálná a marijuánát coffeeshop-okban, meg korlátozva, de lenne legális prostitúció, és az erkölcsi alapot nem a keresztény hitre, hanem a tudományos gondolkodásra alapozná. "Bármit megtehetsz, amíg nem ártasz vele másnak" alapon.


Szerintem nem lenne blődség, Németországban meg Hollandiában vannak hasonló pártok.


2010. jún. 11. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem jobbliberális párt. Jobbliberális párt mondjuk a demokrata párt középső része, amelyiknek már sok Obama pár intézkedése, de a republikánusokat meg mélykeresztény hőbőrgőknek tartják. Ez valami agyrém. Persze, liberálisok, de ugyanakkor rassiszták is. Hogyne.

Amúgy én baromira örülnék, ha kollektive a bűnözés ellen lépnének fel, mindegy ki követi el a bűncselekményt.

2010. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hol vannak ilyen pártok, de azt tudom, hogy ezek sehol sem tömegpártok, mégpedig azért, mert nincs erre tömegigény. Meg elvileg is összeférhetetlen dolgokat akarsz összerakni. Pl. az emberi jogi liberalizmussal a cigánybűnözésnek még a kimondása sem egyeztethető össze logikailag. nem csoda, hogy ilyen formáció nem létezik, nem élne meg.
2010. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De az nem tudom, miért nem jöhet össze, hogy mondjuk egy párt a cigányokkal rasszistán bánik, de a fehéreknek mindenféle liberálisabb dolgot, pl. cannabis, prostizás megenged?
2010. jún. 11. 17:04
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert ez pont hogy nem liberalizmus, hanem fajgyűlölet, etnikai alapú megkülönböztetés. Tényleg nagyon örülnék már neki, hogy ha legalább egy alapfokú politológia könyvet ellolvasnának az idejárók.
2010. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert Magyarországnak nincs szüksége betépett emberekre és ígyis elég sok prostituált van.


Én is javaslom a politológiát.

2010. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fér össze a kettő a mai értelmekben.
2010. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért e két ideológia nem fér össze. Ez kicsit amolyan SZDSZ-Jobbik keverék.

Nyugaton a liberális pártok valóban nem húztak balra, nálunk az SZDSZ balra húzásának politikai okai voltak. 1994-re egyedüli liberális pártként maradt (Fidesz akkora már jobbközép lett). Az MSZP megnyerte a választást, és az SZDSZ-szel együtt meg lett volna neki a 2/3, valamint a média feletti kontroll (a média nagy része ugyanis SZDSZ közeli kezekben volt). Az SZDSZ meg már volt egy ciklust ellenzékben, és nem akart még egyet lehúzni ott. Felajánlották neki a kormányra kerülést, ők meg elfogadták.

A két párt innentől kezdett együtt működni. Később is mindig együtt voltak, hisz 2002-ben és 2006-ban is csak az SZDSZ-szel együtt lehetett meg az MSZP kormánytöbbsége, amit mindkét fél nagyon jól tudott. Az SZDSZ zsarolta is rendesen ezzel az MSZP-t. Még miniszterelnököt is buktattak így meg (Medgyessy - remélem, jól írtam).

Szóval nekik ez egy jól működő koalíció volt, egyik sem akart belőle kihátrálni.

Még 2008 után is működött a két párt közti rendszer, noha nem voltak koalícióban, de csak együtt volt 50%-uk a parlamentben.

2010. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajajj, valamit nagyon összekeversz!


Nyugaton-Európában és máshol is tényleg vannak jobbliberális pártok, de azért nem azt amit te elképzelsz.


Amit felvázoltál az valami hatalmas katyvasz. Ilyenre szerintem nagyon kevés vevő volna. Alapíthatna bárki ilyen pártot, akár te is, de biztos, hogy nem kerülne be az országgyűlésbe.

2010. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami a legközelebb áll a te általad leírtakhoz, az az ún. "új jobboldal" (Nouvelle Droite) irányzat pl.: ilyen az Imperium Europa párt Máltán. Céljai között szerepel: a marihuána legalizálása, emberi szabadságjogokért való küzdelem, melegek jogai, de konzervatív olyan területeken mint az abortusz, lévén csak extrém esetekben akarja legalizálni az abortuszt (pl.: erőszak vagy az anya életét veszélyeztető baba esetén). Azért mondtam, hogy a legközelebb, mert ebből hiányzik a kisebbségekkel szembeni negatív megkülönböztetés, mivel a legtöbbjük páneurópai, azaz egy konföderáció alatt akarja egyesíteni Európát, amely így képes felvenni a versenyt az USÁ-val, Oroszországgal, Kínával és Indiával, és így ismét a világ vezető kontinensévé tévén Európát. Ez az ideológia, ami Alain de Benoist-tól ered.
2011. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Volt ilyen az SZDSZ csak később felvásárolta Izrael így elveszett minden eszme.
2020. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!