Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Királyság vs. Pártrendszer?

Királyság vs. Pártrendszer?

Figyelt kérdés
Sokan úgy gondolják, hogy a pártrendszer megbukott, van aki királyságot kiállt, van akinek jó a mostani fölállás is. Ti mire cserélnétek, vagy maradnátok a mostani államformában?
2011. ápr. 20. 13:06
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%

Nem az számít, hogy királyság, vagy pártrendszer. Fontosabb, hogy mi a töltelék, mi áll a kifejezések mögött, mi ad nekik tartalmat.


Mindkettőt lehet jól és rosszul is csinálni.

2011. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Abban egyet értek, hogy nem mindegy ki van benne. Nekem a pártrenszer azért nem tetszik, mert ha van 2 párt akikre szavazni lehet, akkor az ország legalább 2 részre szakad, most 4+ részre vagyunk osztva. Ha a pártok 90%-ban egyet értenének, akkor meg minek a pártrendszer? A királyság alatt egységesen össze lenne fogva a nép. Mindkettőben lehet önkényesen kormáynozni ezt már tudjuk.
2011. ápr. 20. 13:19
 3/43 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van.

Én is úgy gondolom, hogy ha egyetlen cél van, mégpedig az hogy jobbá tegyük a magyar nép életét és minél több béklyót, függést lerázzunk róla ami gúzsba köti, akkor felesleges ezt hatféleképpen egymás ellen csinálni, mert akkor csak olyanok lennénk, mintha egy hajót többfelé eveznénk és így nem jutnánk sehova. Maximum üres szócséplés menne, mint amit most is csinálunk, csak írásban.

2011. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
46%
ez az emberektől függ. minél értelmesebbek, annál nagyobb szabadságot lehet nekik adni. MInket, a magyar népet is megbélyegez az, hogy nem tudunk mit tenni a szabadsággal. Hollandiában vagy Angliában jobb a demokrácia. Egy szellemileg elmaradottabb helyen (és sajnos ha megnézem a választások eredményeit az elmúlt húsz évben, Magyarországot is ide kell sorolnom) valamilyen abszolutista uralom az egyetlen lehetőség.
2011. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

"Sokan úgy gondolják, hogy a pártrendszer megbukott"

Attól függ, hogy hol. Egyébként elég értelmetlen a kérdés, mert egy csomó országban alkotmányos monarchia van és ott egyik sem bukott meg.

Én maradnék a mostani államformánál.

2011. ápr. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:

"valamilyen abszolutista uralom az egyetlen lehetőség."

Miért is? Egy abszolutista uralkodó nem lehet hülye? Már itt megbukott az érvelésed.

Nincs tökéletes államforma.

2011. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Petronius válasza:


"valamilyen abszolutista uralom az egyetlen lehetőség."

Miért is? Egy abszolutista uralkodó nem lehet hülye? Már itt megbukott az érvelésed.

Nincs tökéletes államforma.



Ne idézgess tőlem félmondatokat! Azt mondtam, hogy egy elmaradottabb helyen ez az egyetlen lehetőség. Nem azért, mert ez tökéletes, mint azt már korábban kifejtettem, (remélem mások számára érthetően) hanem mert lehetetlen demokráciát fenntartani egy országnyi ostoba ember közt.

2011. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy az államforma mindegy. Akár egy puha diktatúria is lehet "jó", ha a vezető megfelelő, igazából mindig az emberi tényezőn bukik a dolog. A kapitalizmus is lehet jó, meg az összes *izmus, ha az emberek nem csalnak, lopnak benne, csak sajnos nem nőttünk fel egyikhez sem. Eddig szerintem senki nem bírta ki az elmúlt évtizedekben, hogy ne lopjon egy kis pénzt a közösből.

Én csak a mi országunkra értettem, hogy a pártrendszer megbukott, a máséba nem látok bele.

2011. ápr. 20. 14:47
 9/43 anonim ***** válasza:
Akkor lennétek szívesek leírni az elképzeléseiteket, hogy mi lenne jobb egy diktatúrában vagy királyságban?
2011. ápr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

"mert lehetetlen demokráciát fenntartani egy országnyi ostoba ember közt."


Elég durván általánosítasz és leegyszerűsíted a problémát.

Jelen pillanatban még fenntartják a demokráciát (most a Fideszt ne keverjük ebbe bele).

2011. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!