Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Királyság vs. Pártrendszer?

Királyság vs. Pártrendszer?

Figyelt kérdés
Sokan úgy gondolják, hogy a pártrendszer megbukott, van aki királyságot kiállt, van akinek jó a mostani fölállás is. Ti mire cserélnétek, vagy maradnátok a mostani államformában?
2011. ápr. 20. 13:06
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Egyik sem. A királyság idejemúlt, lejárt, régen vége. Szálasi sem volt oda érte, amit teljesen meg is értek. Ja és a királyságnál sem volt mindig egységes, nézd meg a mi történelmünket - pl. IV. Béla. Az intézkedései folyamán kihátráltak mögöle a nemesség is, ezért nem tudtunk kellő képpen védekezni a tatárok ellen (és nem csodálom, hogy a magyarok egy része is besegített neki). Vagy ott van az, amikor jöttek a törökök, úgy 150 évre - az ország előbb ketté, majd hárommá szakadt. Vagyis igen: politikai viszályok, még a királyság idején is voltak, de ez, a királytól és a mögötte álló emberektől függ.

Pártrendszer: alkalmatlanság, csak arra jó, hogy mégjobban megossza az embereket, ahelyett, hogy összefognának, még jobban egymásnak esnek (az élet a példa).

Én ezért is vagyok diktatúra párti, de azért be kell látni, hogy a diktatúrák között, olykor ég és föld a különbség.

2011. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Bármilyen államforma jó lehet, ha az emberek felnőttek hozzá. Ám jelen esetben azt gondolom, Magyarországon a pártrendszer inkább rossz hatással van, mint jóval, mivel többfelé húz az ország.

Nem vagyok politikus, így nem értek ehhez, de mindenféleképpen kell egy uralkodó, aki egyfajta követendő csillag a magyar égen, aki vezeti a népet. Úgy látszik, hogy a magyarok vezető nélkül elvesznek és szétszaladnak. A királytól függ, hogy van-e annyira fejlett, bölcs, hogy tudjon az aranyközépúton járni és dönteni az ügyekben, vagy szüksége van-e egy ellensúlyozó táborra, aki segíti a munkáját, de semmiképpen sem hátráltatja akadékoskodással. Én egy olyan gazdasági szakembert képzelek el királynak, akinek politikai ismereti vannak és belül egy fél Buddha. Szóval értitek :)

2011. ápr. 20. 16:04
 13/43 anonim ***** válasza:

Tehát szerintetek ne gondolkodjunk önállóan, mert az megoszt? remek érvelés...

"de mindenféleképpen kell egy uralkodó, aki egyfajta követendő csillag a magyar égen, aki vezeti a népet. "

Nekem ugyan nem.

2011. ápr. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Egyébként ezzel csak az a baj, hogy egy királynak a mai korban tök ugyanúgy figyelembe kéne venni a nemzetközi helyzeteket is, másképp elszigetelődünk. Ma már nem úgy működik a világ, mint a középkorban.

Egyébként egy abszolút monarchiában mihez is kéne felnőni?

2011. ápr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

"Tehát szerintetek ne gondolkodjunk önállóan, mert az megoszt?"


Szerinted gondolkodnak az emberek? Most is van 4 párt, akik egyek. Ugyanaz a tőkés társadalom áll mind mögött, a jobbik mögött is, hisz csak korrupt emberek kerülhetnek be, aki bekerül, az velük van. A jobbikkal lefedték a nemzeti érzésű tömgerészt, ennyi. És ezt nem látják az emberek. Csak dobálóznak olyan dolgokkal, hogy na majd 4 év múlva másra szavazunk. Ugyanarra, csak más lesz a neve, meg a színe. Így nincs értelme a pártrendszernek. 2/3-dal is lehet önkényuralmat csinálni.

Az emberek azt hiszik, hogy ha királyuk, vagy nevezzük aminek akarjuk, lesz, akkor diktatúra van, semmi beleszólás stb. Most mi van? Az emberek nagy része nem látja, tehát nem gondolkodik, csak megosztottan beszél össze-vissza.

2011. ápr. 20. 16:18
 16/43 A kérdező kommentje:

Petronius!

Megértem, hogy nem akarod, hogy vezessenek, de ha voltál választani, akkor most is vezetnek téged, megvezetnek. A nép amint látod nem egységes, sokaknak fogalmuk sincs, mi megy az országban, nekik kell vezető. A magyarokat össze kell fogni, ezzel szerintem te is egyet értesz. Erre a pártrendszer nem alkalmas, csak egy király, akit a Szent Koronával hatalmaznak fel a nép szavával együtt. esetleg egy ehhez hasonló személy. Szerintem, de mint mondtam nem vagyok politikában jártas.

2011. ápr. 20. 16:35
 17/43 anonim ***** válasza:

Diktatúra?? Miket hordtok itt össze? A demokrácia a megoldás. Nincs olyan hogy jobb diktatúra, csak diktatúra van. Királyság?? Minek?? Semmi éretlme nem lenne, főleg úgy hogy nincs aki az ország trónjára üljön, mivel bármennyire is kedvesek a Habsburgok mostanában velünk, ha mi egy népszavazáson önként felajánlanánk nekik egy koronát, az a magyar államiság megcsúfolása lenne.


Nem nem kell királyság. A Szent Korona mint nemzeti jelkép az jöhet de ennél nem több. Demokráciában kell élni az embereknek. Kicsit várnotok kell, mivel ez a rendszer itthon még elég friss, nem tanulták meg az emberek kezelni, még jó pár évnek elkell telni e hogy beáljon.


Aki szerint jó a diktatúra annak ajánlom valamelyik Közép- Afrikai országot, vagy Fehéroroszországot. Nyugodtan menjen csak oda, és élje vígan az életét. Kíváncsi vagyok meddig bírná.

2011. ápr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

Tudjátok miért van a méheknek királynője? Mert ha koalíciós kormányuk lenne, nem lenne méz.

Én örülök a mostani állapotnak, hogy az ellenzéknek gyakorlatilag lehetősége sincs beleszólni a dolgokba, mert a demokrácia nem vezet sehova. Mivel, hogy ilyen, hogy demokrácia, valójában nem létezett soha, és nem is fog.

2011. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.



Ott va például Amerika, az ilyen.

2011. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: tegnap 16:18

Úgy látom te valami összeesküvés-elmélet hívő vagy, szóval innentől kezdve nincs miről beszélgetnünk.

A boltban is csak abból tudsz választani, ami van. Ez van. Vagy nem mész oda vásárolni (nem választasz)

2011. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!