Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolja a Fidesz, hogy...

Miért gondolja a Fidesz, hogy a közmunka olyan nagyszerű dolog az országnak?

Figyelt kérdés
..és mi a céljuk ezzel,hogy az összes munkanélkülit közmunkára köteleznek úgy,mintha valami bűnözők lennének,és a "büntetést" le kell dolgozniuk mint valami munkatáborban?
2011. máj. 20. 14:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Ha a kisebbséggel végeztetik, akkor igenis nagyszerű - nekünk. Ja, és fizetést ne adjanak nekik érte.
2011. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Biztosan jó lenne,ha legalább 6 vagy inkább 8 órában lehetne dolgozni.Mi is benne vagyunk,pontosabban egy ismerősöm.

4 órában lehet dolgozni,nem kap többet,mint a segély.

Kis faluban lakik,hiába van diplomája,több nyelven beszél,de most jelenleg füvet nyír az önkormányzat területein.Két éve próbál elhelyezkedni...

Aki kihasználja évekig,pedig lenne lehetősége dolgozni(talál munkahelyet,csak büdös a munka) arról meg van a véleményem.Nyilán nem jó értelemben.

De így,ez a 4 óra,ez semmi...

2011. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Én elég hajmeresztőnek tartom, ami ezen a téren kibontakozik. Lényegében mindenkit közmunkára akarnak fogni, aki nyugdíjkorhatár alatti, és bármely okból nem dolgozik. A közmunka irányítása januártól átkerül a belügyhöz, és a tervek szerint a nyugdíjból visszaráncigált rendőrök fő feladata lenne a közmunkások felügyelete. Ez így első erősen hajaz az 50-es évekből ismert munkatáborok rendszerére. Én azt se tudom elképzelni, hogy egyáltalán milyen közmunkát lehet itt százezreknek adni. Ma már gépekkel csinálnak mindent, nem kell sehol a tömeges kétkezi munka. Végül is ezért lettek munkanélküliek a szakképzetlen emberek. Fűnyíráshoz, meg gazoláshoz csak nem kell folyamatosan egy félmilliós munkáshadsereg?
2011. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
A fidesznek nincs erről különösebb gondolata,valamelyik főfejesnél,most ezt dobta a gépa többiek meg örülnek,hogy nem kell gondolkodniuk! Nehogy azt hidd,hogy az ideológia eröltetésén kívűl bármin is agyalnának a kormányosok! Ideológia,propaganda nyomatása minden szinten=(szerintük) népszerűség! Az igérgetés már annyira nem játszik mivel ,most kormányon vannak ,így egy fegyver kilőve!
2011. máj. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem a munkával van a gond szerintem hanem az érte kapható bérrel,a négyórás 30 ezerért nevetséges.Így javul a statisztika mert ugyanannyi pénzből dupla mennyiségű embert lehet foglalkoztatni.Mi lenne ha csak 2 órában lenne 15 ezerért,így még több ember kaphatna munkát :))))

Komolyra fordítva a szót,legalább 80-100 ezret meg kellene keresni ezzel a munkával is a mai árak mellett.

2011. máj. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok Fideszes, de én is így gondolom.


[link]


Nagyon is ideje lenne visszahozni, mert az ország már nem bír el ennyi potyautast a rendszerben.

2011. máj. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Én pedig egyetértek azzal, hogy dolgoznak az emberek, ha nincs munkájuk.

Pont most jövök egy felnőtt képzéses óráról, így a tapasztalatom még friss. Rengeteg munkanélküli egyszerűen elszokott a munkától, nincs motivációja, még az is nehéz neki, hogy reggel időben felkeljen, és a munkaidejét ledolgozza.

Minden embernek jobb, ha dolgozik, ha van valami rendszer a napjaiban, és nem csak otthon sorvad el.

Az meg a társadalomnak jó, ha ők viszonozzák valamilyen szinten azt a segítséget, amelyet a közösség ad nekik (megtehetné elvileg azt is a társadalom, hogy nem fizet semmit a munkakeresés elősegítésére).

2011. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Így lesz meg a Nagy Vezír által prognosztizált több ezer őj munkahely.

Ami munkát eddig egyetlen közmunkás végzett, nap 8 órában egy éven keresztül,ezután 6-an fogják elvégezni.

8 óra helyett csak 4 órát dolgozhatnak (1 ember helyett 2). Csak 4 hónapig dolgozhatnak,tehát évente három turnus váltja egymást. Máris 5 új munkahely keletkezett.

Arról hallgatni fognak,hogy a munkanélküliek nem lesznek kevesebben.

2011. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

15.36. Neked azt is elmondták a továbbképzésen,hogy HOL dolgozzanak az emberek? Ez csak demagógia,hogy a munkanélküliek NEM akarnak dolgozni,mert lusták. Van ilyen is,de nem ez a jellemző.

Elég,ha az itt írt kommenteket olvasod,akkor tudnák hányan dolgoznának,csak nincsen hol.

De az sem ártana,ha szétnéznél az egyszerűbb emberek között. Főleg vidéken.

2011. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem még mindig jobb mint segélyt osztogatni.
2011. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!