Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki megmagyarázná, hogy mi...

Valaki megmagyarázná, hogy mi a jelentősége annak, hogy nem pénzből, hanem állampapírok által csökkentették az államadósságot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 20:09
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Értem, ez legális?
2011. jún. 23. 09:26
 22/31 A kérdező kommentje:
Valami hasznuk csak volt belőle a mnyp-aknak is az évek során, vagy azt is elvették ezzel teljesen?
2011. jún. 23. 09:27
 23/31 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy legális? A kormány hozott egy törvényt, hogy ezt lehetőve tegye. Innentől kezdve legális.

Haszon az állampapír lejáratakor van, amikor kamatot fizet, tehát az mynp-knek úgy volt hasznuk, hogy a mindekori lejárt papírok után kaptak kamatot, amit az ügyfelek számláin kellett jóváírniuk, meg persze kis részt maguknak, hisz nekik is élni kell valamiből.

2011. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon akkor minden államkötvénybe fektetett lakossági megtakarításra is hozhaztna egy hasonló törvényt?!
2011. jún. 23. 10:36
 25/31 anonim ***** válasza:

"Ilyen alapon akkor minden államkötvénybe fektetett lakossági megtakarításra is hozhaztna egy hasonló törvényt?!"


Nem. A lakossági befektetésekhez nem az állam adta a pénzt. Az mnyp tulajdonképpen az állami nyugdíjkassza helyét hivatott volna átvenni, vagy legalábbis kiegészíteni. Mivel gyakorlatilag alig hoztak hasznot, megszüntették őket. Aki kételkedne a haszonszerzésben, az gondolkozzon el azon, hogy neki vagy az ismerőseinek a befektetés mekkora része lesz a REÁLHOZAM. A magyar állampapírok reálhozama 4-6% volt az elmúlt években.

2011. jún. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Az Magánnyp-ri befektetésekhez az állam adta a pénzt?
2011. jún. 23. 11:27
 27/31 anonim ***** válasza:

"Az Magánnyp-ri befektetésekhez az állam adta a pénzt?"


Te vagy nem olvasod el a hozzászólásokat, vagy amnéziás vagy, de szerintem simán csak megjátszod a nagyon hülyét.

2011. jún. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Kösz a bizalmat...

Te írtad: "A lakossági befektetésekhez nem az állam adta a pénzt." Ebből logikusan következik, hogy arra utalsz, hogy mnyp-nek ő adta.

"Nem olvasom a hozzászólásokat" - azén bizalmam a hozzászólásokkal kapcsolatban is kb. ennyi, ha ellentmondanak egymásnak.

2011. jún. 23. 16:22
 29/31 anonim ***** válasza:

Én viszont már hamarabb írtam, hogy a mnyp-k megvették az állampapírokat. Erre a dolgozók nyugdíjjárulékaiból volt pénzük.

Most már szerintem mindent elmondtunk a témáról, de ha még mindig van kérdés, csak szólj.

2011. jún. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
"Erre a dolgozók nyugdíjjárulékaiból volt pénzük"? Hogyan?? Tessék??
2011. jún. 23. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!