Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Múltkor hallottam, hogy a Hír...

Múltkor hallottam, hogy a Hír tv jobb oldali. Ezzel nem vagyok tisztában, mi az hogy jobb oldali? És a baloldali?

Figyelt kérdés

Mit képviselnek??

A Jobbik,FIDESZ,MSZP,KMP ezek milyen oldaliak s mit képviselnek?


2012. jan. 17. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

HírTv=Fidesz;

Echo=Jobbik;

2012. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Az Echo nem jobbikos inkább csak jobb oldali, de nem kifejezetten jobbikos.
2012. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 6 éves csak nem vagyok jártas a politikában,és az ilyeneket nem értem..ezért kérdeztem.
2012. jan. 17. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

balodal: MSZP, SZDSZ, LMP mind sátánista párt

jobboldal: FIDESZ, JOBBIK, MIÉP keresztény párt

2012. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"balodal: MSZP, SZDSZ, LMP mind sátánista párt

jobboldal: FIDESZ, JOBBIK, MIÉP keresztény párt"


Szerintem qrvára nem ez volt a kérdés!

2012. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Magyarországon a Fideszt, Jobbikot, KDNP-t, MIÉP-et sorolják a jobboldalhoz, és az MSZP-t, LMP-t, Munkáspártot a baloldalhoz.

De ennek már nem sok köze van a jobb és baloldaliság eredeti jelentéséhez.


A gazdaságpolitikában például baloldali az, aki az állam aktív szerepvállalásában és a javak nagyfokú újraelosztásában hisz, az állami tulajdont preferálja.

A gazdasági jobboldal ezzel szemben a szabad versenyt részesíti előnyben, vallja, hogy az államnak minél kevésbé kell beavatkozni a folyamatokba.


A magyar helyzet azért fura, mert nálunk sokszor a jobboldalinak mondott pártok folytatnak baloldali gazdaságpolitikát, és fordítva, a baloldaliak jobboldalit.

2012. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Klasszikus értelmében a baloldaliak a többség érdekeit védik, de megcéloznak olyan rétegeket is akik valamilyen okból leszakadni kényszerültek. A baloldalik általában nem nyilvánítják ki, hogy aki nem rájuk szavazott az dögöljön meg és politikájukban kompromisszumra hajlandók. Van párbeszéd. Nem anyáznak, nem hazaárulóznak és nem gerjesztik a feszültséget sem a belpolitikában sem a külpolitikában. A megoldást keresik és nem a állandóan hátra pláne akkor, ha a hibát ők követték el.
2012. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az előző én voltam elnézést a trágárságért de felhúzta az agyam és a 01-17 23:01-nek üzentem!
2012. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj te tudod...èn csak egy kérdést tettem fel..
2012. jan. 24. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!