Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Amennyiben lehetőség lenne...

Amennyiben lehetőség lenne rá, visszavonnád az egyszer sem szavazók szavazati jogát?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy hülye a kérdés,de mindig azoknak a legnagyobb a szájuk,akik hangoztatják,hogy minek menjek szavazni,már unom az egészet. Véleményét csak az hangoztathatná,aki szavazatával ezt írásban is megtette.
2009. jún. 2. 14:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Ehelyett inkább azt kellene bevezetni, amit spanyolék meg ukránék is csinálnak: legyen a szavazólapon egy olyan rubrika, hogy "A fentiek egyikére sem". Ezzel az ember kinyilváníthatja, hogy érdeklik őt a dolgok, bele is szólna az alakulásukba, csak a jelenlegi kínálatból ő egyet sem talál támogathatónak. 2-3%-ot is kitehetnek az ilyenek, ami ugye sokat számít kiélezett helyzetben.


Ez is ösztönözheti a politikusokat arra, hogy tényleg tervekkel álljanak elő, és ne azzal kampányoljanak, hogy a másik még sz**rabb, és ne lehessen protestszavazatokkal nyerni.

2009. jún. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Bővebb infó itt: [link]
2009. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz kérdés, amire nem tudok igennel vagy nemmel válaszolni. Igazat adok neked, a szavazás nem csak egy jog, hanem kötelesség is kellene, hogy legyen, mivel valamilyen szinten az ember így mutatja meg, hogy törődik azzal, mi történik az országban, kik irányítják az országot, kik döntenek mindenről. Aki nem veszi a fáradtságot, hogy elmenjen szavazni, az lemond erről.
2009. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem,nem vonnám vissza.Csak azért nem szabad korlátozni senkit,mert az adott felhozatalból nem kér.Viszont a felhozatal változik előbb-utóbb és akkor már lehet,hogy lesz kit választania.
2009. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem vonnám vissza, mert a következőnél lehet, hogy meggyőzi valaki, hogy az ő programja a legjobb és érdemes a támgatásra. Viszont aki nem szavaz annak baromira nincs joga bárkire jót vagy rosszat mondani. Én pl joggal szólok be a ballib oldalnak, mert annyira akartam őket mint hátamra a púpot. Ugyanakkor beszólok a FIDESZ-nek is, mert nem ezt a tutyimutyi politikáját akartam támogatni. Legközelebb meglátjuk mit tesz a valódi harmadik erő.

Viszont szavazati jogot csak annak adnék, aki hozzátesz valamit az államkasszához.

2009. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Én pl. ezek közül senkire nem tudnék nyugodt szívvel szavazni. Nem lustaságból nem megyek el. Már a legutóbbin sem voltam, tudtam, hogy ez lesz, ami lett végül.
2009. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem be kellene vezetni egy tesztet, hogy mennyire érett valaki a választásra és, ha van neki egy ilyen tesztje, amin átment, akkor szavazhatna, és 10 évente mondjuk meg kellene újítani. Így csak azok szavaznának akik akarnak, pontosan lehetne tudni, hány szavazólap kell és nem lenne az, hogy olyanok döntenek az ország helyzetéről, akiknél egy átlag gimnazista tájékozottabb és fejlettebb.
2009. jún. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

TÖKÉLETESEN egyetértek az utolsóval, viszont amint felvetődne ez az ötlet, máris fújnának rengetegen, hogy DISZKRIMINÁCIÓ!!!


Nagyon jó lenne egy ilyen rendelet, csak nagyon nehéz lenne átverni az illetékes csatornákon, és érvénybe léptetni.

2009. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Én is egyetértek, és tényleg nem lenézésből, de egy funkcionális analfabéta, vagy egy 6 általánost végzett ember hogyan dönthet kardinális kérdésekben?
2009. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

22:10: és hol kellene megszabni a határt? Nem alanyi jogon kellene, hogy szavazati jogunk legyen? Ugyanis a 6 általánost végzett embert épp úgy érintik a politikai döntések, mint mást, így neki is joga van szavazni. Egyébként attól, hogy valaki nem túl iskolázott még lehet tájékozott.


Én nem fogok elmenni szavazni. Nem nagy a szám. Minek menjek el, ha egyik pártról sem érzem úgy, hogy az emberekért dolgozna? Jobb lenne, ha elmennék szavazni és beraknék egy x-et találomra vagy esetleg a legkisebb rossz elve alapján kellene választanom? Talán ezek jobb opciók? Igazad van. Ez tényleg hülye kérdés volt.

2009. jún. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!