Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Le tudná valaki írni a konkrét...

Le tudná valaki írni a konkrét, saját esetét, hogy hogyan tett eleget az FHT-sok számára előírt 30 napos munkaviszony (igazolási) kötelezettségnek?

Figyelt kérdés

Szociális segélyt és hasonló, bérpótló támogatásokat ÁLTALÁBAN az igényel, akinek nincs munkahelye.

- A rendelkezés egyik anomáliája az, hogy attól, hogy évi 30 napot kötelező dolgozni a segélyért, attól még nem lesz az illetőnek munkahelye.

- Ha adódik munkalehetőség, azt a munkaviszonyt nemcsak a munkavállaló, a munkáltató sem 30 napra tervezi. Több vele az adminisztráció, mint a tényleges haszon!


- Ha a segélyezett munkahelyet talál, azt azonnal be kell jelenteni a Munkaügyi Központnak és a folyósító szervnek, és a támogatás munkába állás pillanatától meg is szűnik.

- Ha pedig letelik a 30 nap, újból kérvényeznie kell, amit ÁLTALÁBAN, nem bírálnak el 30 napon belül. Ez nem csak a pénzbeni folyósítás elmaradás vagy csúszása miatt veszélyes, hanem a KÖZGYÓGY. Igazolvány miatt is, amelyet azonnal érvénytelenítenek, újabb megadása viszont legalább 6 hét, inkább 2 hónap.

Bizonyára Őket nem kell sajnálni, mert Nekik legalább van munkahelyük, de ez az ott dolgozó tisztviselők, ügyintézők számára is többletmunka, a vele foglalkozó szervek számára többlet költség, az állami vagy helyi költségvetés terhére, amit a bérből és fizetésből élő, adófizető állampolgárok nem néznek szívesen.


Ezek persze csak az én érzéseim, megállapításaim, egy konkrét eset megismerése sokat segítene!



#segély #30 nap #RÁT #FTH #Közgyógy.
2012. ápr. 22. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nos, akkor én szivesen elmesélem.

2009ben kaptam akkor RÁT-ot elsőnek, miután a munkaügyi központba 365 nappal azelőtt regisztráltam, és munkát kerestem. Utána elbírálás. Majd kaptam a 28500 Ft-ot. Utána az orbán korány átnevezte BPJ nek. Majd ugye FHT-nek...

Tavaly augusztsban kiküldtek közmunkára havi 32000 ft ért. napi 4órába. Vagyis kétnaponta 8 óra...

reggel 6-14 ig.

3 hónapig. Így nekem meglett az ide 30 napom triplán is.

Borzalmas volt, az a megaláztatás, nem szeretek még régondolni sem. Nem a munkával van bajom! De ez nem embernek való. Az utcán az emberek pillantása, mikor sárga mellényes utcasepűt látnak.. ( miért nem tanult, magának köszönheti, senkiházi, stb...)

De tudod, büszkeségre, kényességre nem adnak kenyeret sem, és a villanyszámlát se nagyon lehet vele kifizetni.

A legjobb mikor vége lett a munkának, akkor következett. Közmunkáltatónál kaptunk rahedli papírt... azt a munkaügyi, ami addig természetesen a segélyt szünetltette...

Ügyintézőhöz be, ott kiválogatja a neki kellőket, majd át az önkormányzathoz, ott sorszám, majd ismét 6 oldalas kérvény. 1 hét múlva ismét munkaügyi központ, ott kapsz papírt, amit megint vihetsz az önkormányzathoz.

Borzalom...

30 nap alatt sikerült am elbírálni ismét, hogy járhat nekem a segély, miközben míg dolgoztam ugye semmi sem változott... :)

És szerencsésnek mondhatom magam, mert sok ember nem kapott ilyen lehetőslget, ők már januértól egy forintot nem kapnak. ugye a 28500, lecsökkent 22800ra, tervel szerint 17000 éesz, aztán 9000, és lehet az is Erzsébet utalványban...

Anyukám nyugdíjából, és ebből igen elszomorító az élet...

Nagyon nagyon nehéz már hónap közepén kijönni ebből.

De szerncsé vagyok. Van ágyam ahol felhetek, van gépem, ahol netezhetek, egészésges vagyok! :) Szavam se lehet.

És nem, nem utálok dolgozni!!!

Szeretnék, ha lenne hol!

ha van még kérdésed szivesen válaszolok. .)

2012. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jah és ne legyenk tévhiteid!

A 30 nap munkát azért találták ki, mert nem tehetik meg, hogy véletlenszerűen vállaszák ki, hogy te kapsz, te nem.

Ez egy legális szelektálás...

A közmunkaprpgram pedig egy ok, ha megkérdezik miért szüntetik meg a segély?

Ellehetett volan menni oda is, ha akart volna...

2012. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

jahj mégvalami. bocsi a sok sok helyesírási hibáért, de elég szar a billenyűzetem, sajnos újra meg nem telik. :)

De a semminél ez is jobb :D

2012. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egy betűjének hitelességében vagy valódiságában nem kételkedem.

Átrágom magamat a beszámolódon - bár a Kálvária találóbb kifejezés lenne! - még egyszer - mert tényleg rengeteg információt kaptam -, és ha szükséges, élek a felajánlott lehetőséggel és (vissza)kérdezek.

2012. ápr. 25. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szivesen, nem került semmibe se :)

Okés várom a kérdéseket, ha vannak/lesznek :)

2012. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!