Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Téged nem idegesít, hogy az...

Téged nem idegesít, hogy az aluljáróban/metrókijáratnál a paprikát/kesztyűt/akármit áruló alakok nem fizetnek sem adót, sem ÁFA-t, vélhetően romlott vagy lopott áruval kereskednek gyakorlatilag büntetlenül, (? )

Figyelt kérdés
... (esetenként elkergetik őket a közterület-felügyelők, urambocsá' igazoltatják őket a rendőrök, de fél óra múlva visszaszállingóznak), hangoskodnak, rontják az utcaképet, szemetet hagynak maguk után és remekül megvannak, miközben a (elnézést a demagóg, modoros közhelyért) "dolgozó emberek" terhei folyamatosan nőnek és esélyük sincs kibújni alóluk?

2012. jún. 14. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar, hogy jönnek utánam, zaklatnak, dumálnak nekem, folyton "csajszinak" neveznek...

Egyszer már be fogok nekik húzni, ha csak a közelembe is jönnek...

2012. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

engem nem zavar.sajnalom öket.meg h nem fizetnek adót,tudod mennyi adócsaló van?

hiába vállalkozó valaki,az is sunyiskodik,mert csak ugy tud megélni.

ez idegesit inkabb,h tisztességesen nem lehet megélni!!

2012. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen nem.
2012. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2-es: az adócsaló vállalkozó egy másik kategória. Egyrészt sok esetben munkahelyet teremt, másrészt nem az utcán üvöltözve, dobálózva végzi a tevékenységet, az egyszeri, adókat és járulékot fizető munkavállalók szeme előtt, incselkedve velük.

3-as: esetleg megtisztelnél azzal, hogy ki is fejted a véleményed? :P

2012. jún. 14. 16:47
 5/19 anonim válasza:
64%

Engem inkább az idegesít, hogy amennyiben becsületesen szeretnék ugyanezt csinálni, akkor kb. mínuszban lennének...

Egyedül a szeméttel van baj, ha otthagyják, a többi szerintem teljesen oké.

2012. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Más, fix hellyel rendelkező kereskedők ha nem is minden törvényt betartva, de mégis szabályos keretek között dolgoznak. Ők miért nem? Nem kötelező "vállalkozniuk", dolgozzanak munkavállalóként. Itt jön egyébként képbe a kérdésem másik pontja, ami fölött elsiklotok: egy (főként multikra jellemző a "becsületesség", mert nem engedhetik meg maguknak a feketézést) rendes cégnél dolgozó bejelentett munkavállaló nem tud kibújni a sarcok alól, miért ő fizessen az aluljáróban csencselők helyett is?
2012. jún. 14. 16:58
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem zavar. Biztosan nincs más lehetőségük megélni. Ha viszont valaki zaklat, hogy adjak, csak úgy, az zavar. Ha némán ül és várja az adományt, szintén nem zavar. Többnyire adok is, ha tehetem.
2012. jún. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk aluljáró és metrókijárat sincs, érdekes módon ilyen utcai árusok sem szoktak előfordulni. Konklúzió? Ha a városiak meg akarnak szabadulni a sok agresszív kofától, be kell temetni az aluljárókat és bezárni a metrót!
2012. jún. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Én nem csalatok velük adót meg áfát, mivel nem veszek ilyenektől semmit...
2012. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 nem dávid ***** válasza:
100%
engem az zavar amikor fekete társaink szórólapokkal és bibliával meg gyerek alapvitvány papírral jönnek hogy adjak pénzt..
2012. jún. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!