Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek 2014-ben lehetsége...

Szerintetek 2014-ben lehetséges a Jobbik hatalomra jutása?

Figyelt kérdés

Az MSZP támogatottsága nagyon lecsúszott, az LMP nem sok vizet zavar, a Fidesz pedig mint ismeretes, még semelyik választási ígéretét nem tartotta meg. '98-ban ingyenes oktatást ígértek. Az egyetemeken több százezer ma is a tandíj. 1 millió munkahelyből lett 200 ezer munkanélküli, a 2 hét alatt rendből láthattuk mi lett, az elszámoltatásból megint csak semmi. Gyurcsány még továbbra is országgyűlési képviselő.


A Jobbik valóban képes lenne felemelni az országot?



2012. júl. 19. 10:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehetséges, szerencsére soha nem fognak kormányozni. Gazdaságilag még jobban tönkretennék az országot.
2012. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Leszögezem: Nem vagyok jobbik párti!

Az elsőnek: Azt nem tudhatod. Attól, hogy még nem kormányoztak, lehet, hogy jobban csinálnák, mint azok akik már igen.

Őszintén szólva már azzal is megelégednék, ha nem lopnák szét azt, amink van.


Mondjuk azt sem értem, hogy a politikusoknak miért akkora a fizetése, amekkora...Gondoljuk csak végig, némelyik nagyobb araszt, mint a Hortobágyon marhát terelő parasztember...csak az legalább dolgozik is.

2012. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem, nem lehetséges.

Egyébiránt, nem értem, az elszámoltatásos logikádat. Nem találtak semmi törvénytelent.

2012. júl. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon bíztam bennük, örültem a létrejöttüknek és most is reménykedek de minden idióta szélsőséges meg flúgos hozzánk gyült!

Ezeket ki kéne hajítani mert emiatt nem fogunk tudni eléggé megnőni hogy kormányozzunk!

Maradjanak a hazáért tenni akarok és a normális magyarok! Lehet hogy az elején kicsit visszaesnénk támogatottságban mert elmegy ez a sok balfék! De utána a csalódott fideszesek és sok bizonytalan jönne!


De ha maradnak a hangos de kisebbségben lévő szélsőségesek akkor lehet hogy én is hagyom őket...

Értelmes jobboldali pártot akarok, nem nácikat!!

Ha más nem keresek valami kis pártot akik képviselik a mérsékelt nemzeti nézeteimet!

2012. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobbik nem tud megerősödni annyira, hogy egyedüliként váljon kormányzó párttá, mert egyszerűen a társadalom többségének túl rasszista, túl szalonképtelen. Azt meg nem tudom, hogy melyik párt merné bevállalni, hogy koalícióra lépjen vele…
2012. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon érdekes kérdés olyan szempontból, hogy a FIDESZ a következő választásokon egyedül szinte biztosan nem tud majd többséget szerezni, a Jobbikkal együtt viszont akár a kétharmadra is esélyük lehet. Most már az a kérdés, hogy Orbán hogy kezeli a helyzetet.


Elvben elképzelhető, hogy mindkét párt külön indul a választáson, majd koalíciót alkotva együtt kormányozhat. Ez viszont nem fér bele Orbán abszolutista törekvéseibe, ezért elképzelhető, hogy más megoldáshoz folyamodik, nevezetesen ahhoz, hogy szétrobbantja a Jobbikot, és átvesz meghatározó jobbikos képviselőket, vezetőket a saját listájára. Ha ez nem megy, nem zárható ki elvben a Jobbik feloszlatása sem. Erre a jogi és a gyakorlati lehetőség is megvan, mert az igazságszolgáltatás is már a FIDESZ-nek dolgozik.


Szóval összefoglalva, a Jobbik sorsa, és az hogy mennyire kerül a kormányzás közelébe, Orbán taktikázásától függ.

2012. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 quetzalcoatl ***** válasza:
42%
A fideszhez hiába állnának át jobbikos képviselők, nem hiszem hogy elérnék a céljukat. A jobbiknak pont az a nagy előnye, hogy nem valamiféle más nemzet, hatalom parancsára cselekszik. Hogy egy esetleges kormányra kerüléskor is így maradna-e vagy sem, azt nem tudom. Lepontozhattok, de ti is látjátok, hogy ugrál a fidesz és az mszp mások parancsaira. Kétségtelen hogy lejáratták magukat, volt idejük, összesen 16 évük és szétcsesztek minden értéket, biztonságot itthon. Sok baloldali azonnal nácizik, fasisztázik ha valaki jobbikos, de nyugodtak lehettek benne, a Jobbik szavazóinak döntő része biztonságos, magyar világot akar itthon, semmi többet. Ettől függetlenül nem hiszem hogy sok esélye lenne a győzelemre 2014-ben, túl nagy a média ellenszele. Felemelni rövid távon biztos ne tudná az országot, túl nagy lenne a bojkott, a rettegés, korlátozás a "nyugati demokráciák" által felénk. De biztonságosabbá talán tehetné és alapozó lépéseket tehetne amikre később építkezni lehet. De egyvalamit megsúgok, ha 18-30 év közöttieknél lenne választás, akkor lenne esélye. :)
2012. júl. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg azt mondom, lehetetlen megjósolni. Lehet, hogy azt várnák, mondjam hogy igen vagy nem, de én nem tudom és ezt be is vallom legalább. És azt is elmondom, miért. Kis nosztalgia: 2004-ben amikor a Medgyessy-kormány megbukott, a Fidesz vezetett minden közvélemény-kutatást. Aztán jött a csere (Gyurcsány), és az MSZP megnyerte a 2006-os választásokat. Előtte, 2002-ben mindenki Fidesz-győzelemre számított. Mégsem az lett. Aztán 2010 előtt sem lehetett biztosra tudni, hogy lesz-e 2/3, de a választási győzelem ez esetben biztos volt. Viszont mindhárom választásra jellemző volt, hogy a baloldali-jobboldali tengely szerint tudott zajlani. Vagyis lehetett szidni a baloldalt vagy a jobboldalt (pártállás szerint), és eszerint szavazni. Most viszont, hogy a baloldal elszúrta, a jobboldal most szúrja el (és most pártok szerint értem - MSZP, Fidesz), nagyon is nehéz megmondani, hogyan fognak a szavazók viselkedni. Sok minden múlhat azon, hogy a Fidesz meddig szorít még meg, és mikor indítanak el olyan intézkedéseket, amik növelhetik a népszerűségüket (akár a költségvetés terhére). Nem tudni, hogy ha megkapják az IMF-hitelt, nem fogják-e elkölteni populista programokra (hiába mondják, hogy nem hívják le, sok mindent megígértek már). Sokat fog a kampány is számítani, ki tudja ki, mivel áll majd elő, de biztos, hogy nagyon intenzív kampány fog következni (a 2010-es nem volt az, de a 2006-os igen), és a kampány is befolyásolhatja a választói magatartást. Egyszóval túl sok a tényező, és még csak azt sem tudni, melyik párt milyen lépést tesz majd, hogy magához csalogassa a szavazókat.
2012. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg nem lehet még tudni, hogy mi lesz, de én két irányvonalt kirajzolódni látok. Egyik egy Fidesz-Jobbik koalíció, a másik pedig egy baloldali koalíció, ami lehet MSZP-LMP talán DK részvételével. Jelenleg úgy néz ki, hogy párt sem képes önállóan kormányt alapítani. Viszont még csak félidőnél járunk, jöhetnek új pártok is a képbe. Abban az egyben biztos vagyok, hogy önállóan a Fidesz nem fog tudni győzni. Már most csak 2% különbség van az MSZP és a Fidesz között. Azaz az MSZP tábor a duplájára nőtt 2 év alatt. Szóval még csak jósolgatni lehet, de világos képet talán 1-1,5 év múlva látunk.
2012. júl. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
kizárt
2012. júl. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!