Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek nem vicces, hogy...

Szerintetek nem vicces, hogy az ATV-sek le szokták nyilasozni meg nácizni a betelefonáló jobboldali érzületűeket?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok se Gárda-szimpatizáns, se Jobbik-szimpatizáns, de számtalanszor tapasztaltam már, hogy rendszeresen előveszik velük szemben ezt a Szálasi- meg nyilas-ütőkártyát, ha betelefonál a műsoraikba egy nem-baloldai vagy akár egy Jobbik felé húzó ember, aki RÖGTÖN AZZAL KEZDI, HOGY Ő NEM IDEOLÓGIAI ALAPON jobbikos, hanem egyszerűen csak nemzeti érzelmű magyar.


Felháborítónak tartom, hogy egy magyar állampolgárt le lehet nácizni vagy nyilasozni csak mert nemzeti érzelmű.

Ezt ők se gondolhatják komolyan, hogy kb. 70 évvel a világháború és a nyilas-időszak után valaki nyilas-szimpatizáns lehet és hogy a nemzeti érzület már egyenlő lenne ezzel.


Szeretném még egyszer hangsúlyozni, hogy nem szimpatizálok se a jobbikkal, se anti-baloldali nem vagyok ,csak szemétsgének tartom ezeket a dolgokat.


Ezen az alapon őket is lehetne vöröscsillagosnak vagy kommunistának hívni, ráadásul az nem is 70 éve volt, hanem még húsz évvel ezelőttig hatást gyakorolt a életünkre.


2012. aug. 25. 17:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A "vicces"-t én is úgy értettem, ahogy te, ironikusan.
2012. aug. 25. 18:08
 2/20 EagleHUN ***** válasza:
39%
Egyetértek sajnos manapság ez van. A baloldal és liberálisok így próbálják lejáratni a nemzeti érzelmű embereket és pártokat hogy megpróbálják őket összemosni egy mindenki által megvetett ideológiával sajnos hat a dolog és sokan elhiszik.
2012. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 LENIN0626 ***** válasza:
48%
Igen, az szégyen, hogy egyből lenácizzák de a legtöbb szélsőjobbos elsősorban nem a magyarokÉRT, hanem a cigányok, zsidók ELLEN harcol
2012. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Talán azért van, mert nincsen normális jobboldal ma itthon? Csak zsidózó / cigányozó csűrhe? Tisztelet a kivételnek: de nem aző hangjukat halljuk."


Bocs, de ezt hogy érted ? Van a jobboldalon is normális meg nemnormális, mint ahogy a baloldalon is.


És hogyhogy nem az ő hangjukat halljuk ? Épp azt írtam, hogy ezek nomális hangvételben beszélő és telefonáló emberek, és halljuk is a hangjukat, hiszen élő adásban kapcsolják be őket, aztán két perc alatt odáig viszi a beszélgetést az ATV-s műsorvezető, hogy az illető egy nyilas és nincs helye a műsorában. Beszarás...

De ezt már hosszú idő óta tapasztalom, ha oda-odakapcsolok.


Őket sokkal több indokkal lehetne vöröscsillagosnak hívni, én szégyellem magam helyettük..

2012. aug. 25. 18:25
 5/20 A kérdező kommentje:

Már meg ne haragudj, kedves Zoltán, de nem hiszem, hogy lenne jogalapod rossznak minősíteni a kérdésemet, az meg egy pöttyet felháborít, hogy rámaggatod, hogy egyoldalú vagyok, ugyanis egy szóval nem állítottam, hogy a jobboldalról vagy jobboldali méfiumokban nincsenek visszásságok vagy hogy a Jobbik meg a Gárda mentes lenne a rasszizmustól.


De ezek szerint viszont úgy látszik, van, aki nem bírja a kritikát ..

2012. aug. 25. 18:40
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

"Felháborítónak tartom, hogy egy magyar állampolgárt le lehet nácizni vagy nyilasozni csak mert nemzeti érzelmű."


Az a gond, hogy sokan összetévesztik a "nemzeti érzületet" az idegengyűlölettel, antiszemitizmussal, cigányellenességgel, homofóbiával stb. Nemzeti érzelmű akkor lesz valaki, ha számára a hovatartozása, nyelve, kultúrája, vallása mindennél fontosabb. Ez viszont nem jelenti, nem is jelentheti azt, hogy utálja azokat, akik valamilyen téren a fentiektől eltérnek.


Tehát összefoglalva: NEM azért náciznak, (nyilasoznak) le valakit, mert "nemzeti érzelmű", hanem mert napjában háromszor zsidózik, cigányozik, b.zizik, komcsizik stb. Igaz, ezt az érintettek általában maguk sem szokták észrevenni...

2012. aug. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A kérdésem lényege az volt, hogy miért náciznak le olyanokat, akik pusztán nemzeti érzelműek és nem rasszisták.
2012. aug. 25. 19:18
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

Amiért a jobboldali betelefonálós műsorokba mindenkit lehazaárulóznak/magyarellenesnek titulálnak aki nem ért egyet velük.


A válasz egyszerű mindkét oldalon lévő telepanaszkodós műsorokba csak a söpredék telefonál be,akik állati könnyen általánosítanak.

2012. aug. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

Még valami: a "nemzeti" oldalon gyakran komcsizzák le azon polgárokat, akik nem szimpatizálnak a jobboldallal, hanem pl. liberálisok, szociáldemokraták, illetve mérsékelt baloldaliak.


A "nemzeti érzelműek" által előszeretettel látogatott magyar sziget nevű rendezvényen (de lehetne itt más "MAGYAR" happeninget is említeni példaként) Szálasi, Hitler, Waffen-SS kitűzők, pólók, Mein Kampf és hasonló kiadványok kaphatók. Az itteni hozzászólások alapján sok jobboldali nosztalgiát érez a harmincas-negyvenes évek politikája, Hitler és a nyilasok iránt.


Ha elmész egy balos rendezvényre, hol látsz Lenin, Sztálin, Rákosi vagy akár csak Kádár-kitűzőt? Hol kaphatsz mondjuk Lenin, vagy Mao-könyveket? Hány olyan balost ismersz, aki élteti Sztálint vagy Rákosit? Aztán mégis megy a komcsizás ezerrel. És persze a nagy megsértődés meg a durci, ha a másik oldal megkapja a "nyilas" jelzőt...

2012. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én őszintén szólva nem láttam még olyat, aki konkrét nosztalgiát érez a Nyilas - korszak iránt (arról nem beszélve, hogy aki azt érezhetett abban az időben, már rég meghalt, illetve hogy egy nagyon rövid időszak volt a magyar történelemben), és nyilván vannak rasszista jobboldaliak is, akik a baloldalt támadják szemét módon.


Azt viszont nem hiszem el, hogy minden baloldali rendezvény ártatlan, minden magyar-szigetes rasszisra, és ha valaki nemzeti érzületű ,azt indokolt lenne lenyilasozni, már elnézést..

2012. aug. 25. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!