Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Remélhetjük, hogy a Ramil...

Remélhetjük, hogy a Ramil Sahib Safarov ügy miatt a Kormány - de legalább Martonyi külügyminiszter úr - megbukik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 22:36
1 2 3 4 5
 41/45 hypno ***** válasza:
100%

Martonyi János 68 éves.

Neki nem megbuknia kellene - ettől az ügytől teljesen függetlenül, hanem közszolgaként nyugdíjba vonulnia.

(Pintér Sándor elvtárssal együtt, aki 64 éves.)

2012. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
8%

Az örmény kormányra miért nem mondjátok, hogy szégyellhetné magát amiatt, hogy Safarov miatt sajnáltatják magukat mindenhol, de szót se ejtenek arról, hogy Safarov rokonait gyerekkorában örmények ölték meg ?

Nem értem, az miért nem okoz nekik lelkiismereti problémát az ügyben, hogy ők ölték meg Safarov rokonait.


A másik pedig, hogy egy baromi eltúlzott lépés volt ez az örmény elnök részéről, nem az a probléma, hogy megharagudott, hanem az, hogy nem kellett volna egyetlen eset miatt rögtön, még aznap felrúgni a kapcsolatot velünk, hanem meg kellett volna beszélni.

De mivel a kapcsolatot is megszakította, így még megbeszélni sem tudjuk vele.


Ha mi megszakítottuk volna a kapcsolatot dacból, első felindulásból pl. a szlovákokkal valami miatt (adtak már rá sokszor okot ugyebár..), akkor az Unió nekünk ugrana meg mi magyarok is azon veszekednénk ,hogy miért nem tudta lenyelni a békát a kormány.


Az örmények nem európai módon gondolkoznak, Európában szerintem az nem normális,hogy valaki ilyen lépésre szánja el magát azért, mert megsértődik és az érzelmeire hallgasson. Az érzelmeket a politikán kívül kell megélni.


Volt a briteknek is ilyen ügye, meg másnak is, mégse dacoskodott velük senki.


Amúgy meg az lenne a minimum az örmény elnök részéről, ha azt is szétkürtölné, hogy ők is hibásak a történetben, hisz ők ölték meg a Safarovokat.

2012. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Azért tegyünk némi különbséget.


Ha Safarov rokonait örmények ölték meg HARCTEVÉKENYSÉG (azaz két ország fegyveres konfliktusa) során, az azért egészen más dolog, mint az hogy ugyanez a Safarov egy HARMADIK ORSZÁGBAN, egy kollégiumban a kollégiumi lakótársát álmában agyonveri...


Itt már nem csak az azeri-örmény konfliktus és annak hatásai számítanak, hanem ennek a harmadik országnak a törvényei, törvényes rendje is.


Ha Safarov hazamegy és otthon gyilkolássza az örményeket, ez kizárólag rájuk tartozott volna. De mivel ezt ITT követte el, ezzel megsértette a magyar törvényeket, és ennek megfelelő büntetést kapott.


Én elhiszem, hogy "szegény" Safarovnak mindenféle megpróbáltatásai, szenvedései voltak a gonosz örmények miatt. De ha egyszer idejött, akkor KÖTELES lett volna betartani a magyar törvényeket is.


Ugyanakkor tökéletes dilettantizmusra vall, hogy ilyen előzmények után egyszerűen kiadták annak az országnak, amelyről TUDHATÓ VOLT, hogy Safarovot nem tekinti bűnösnek, tehát nem is fogja vele letöltetni a kiszabott büntetést. Ráadásul - mint hírlik - Azerbajdzsán még csak nem is fog államkötvényeket vásárolni...


Ezekből például arra lehet következtetni, hogy aki kiadta, az

- vagy ennyire NAIV és OSTOBA volt,

- vagy ennyire CINIKUS és ANYAGIAS volt,

- vagy ennyire LESZ@RJA Magyarország nemzetközi megítélését,

- vagy valami EGYÉB érdek miatt döntött így....

Akármelyik lehetőséget is nézem, mindenképpen ártott Magyarországnak.

De azért BUKÁSTÓL nem tartok. Nem hiszem, hogy ebbe bárki is belebukna, de még csak azt sem, hogy beismeri, hogy hibázott.....


Pedig ha valaki EGYSZER IS azt mondaná, hogy "elnézést, én ezt elszúrtam, ez hibás döntés volt" - ez az ember legalább fél métert nőne a szememben.

De én ilyentől nem tartok.


Pedro

2012. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Előző vagyok : ok, Pedro, jogos, amiket írsz. Csak azt gondolom, hozzá kellene tennünk az ügy megítéléséhez a többi fél által elkövetett hibákat is : az örmény elnök nagyon eltúlozta és magának sem adott időt, hogy átgondolja a döntését. Európai országokra nem igazán jellemző szerintem, hogy egy ilyen kaliberű ügyet daccal oldjanak meg. Illetve azt illene hozzátennie a nyilatkozataikhoz, hogy ezt az ügyet ők kezdték.
2012. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, ebben szerintem teljesen igazad van.


Pedro

2012. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!