Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenhol azt olvasni hogy az...

Mindenhol azt olvasni hogy az ilyen-olyan külügyminiszter bírálta Magyarországot. De miért? Mi a baj az új alkotmánnyal?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orbánt bírálják és az intézkedéseit
2012. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az új alaptörvénnyel csak annyi a baj, hogy nem a mai európai normák szerint készítették.

Egyéni véleményem, hogy kirekesztő is. Úgy értem, hogy én nem fedem le azt a hitvallású embert, amit benne ideálisnak vagy nemzetinek neveznek. Így nem is tudom elfogadni. Ennyi

2012. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ajánlom figyelmedbe a 12.-13. kérdés utáni válaszokat:

Gyakorlatilag bevallott tény, hogy ezért nem a törvénybe, hanem az Alaptörvény átmeneti rendelkezéseiről szóló, alkotmányszintű jogszabályba foglalták.


Igen, mert így kizárják az AB eljárását. Ezeket a szervezeteket ugyanis az AB szerint sem átszervezni, sem átnevezni nem lehet úgy, hogy az a vezetőik mandátumát érintse. Amit látunk, az egy új gyakorlat: mindent beteszünk az alkotmányba, legyen az bármilyen jogellenes vagy nemzetközi szerződésbe ütköző. Ezek teljesen érthetetlen, az alkotmányt degradáló játékok.


Hatalomtechnikailag érthetők.


De a nemzetközi jogi kötelességeinkkel még ugyanúgy ellentétes marad, csak éppen a jogellenesség kerül magasabb szintre. Az Alaptörvény lesz jogellenes. Vagy ott vannak a bírói nyugdíjak. Miért van a bírók, ügyészek, közjegyzők nyugdíja az Alaptörvényben? Hogy Magyarországon ne lehessen megtámadni egy alapvetően uniós jogba ütköző jogszabályt.

2012. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

20:29: Mit értsünk ez alatt hogy nem a mai európai normák szerint készítették? Miért mi a probléma? Konkrétumot tudnál említeni esetleg idézettel?


20:30: Ez hétköznapi ember számára értelmezhetetlen, így én sem értek belőle egy szót sem!


Valami olyasmi kisejlik belőle hogy nehezebben lesznek eltávolíthatóak emberek pozicókból. Eddig is megcsináltak mindent és ezután is megfognak, lehet még rosszabb?

2012. jan. 6. 01:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert tiporják a demokráciát, lásd választási törvény, bírósági törvény, médiatörvény, stb. Most még nem érzed a hatását. Majd fogod.
2012. jan. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók nagy lényegében leírták:

Talán még pár apróságot hozzátennék:

Az emberek jogait, ill. azok jogainak szervezett képviseletét iszonyatos mértékben csökkentették. Nagyon leszűkítették annak lehetőségét, hogy mikről lehet népszavazást kiírni, és ezekről több szinten fideszes pártkáderek döntenek.

Nem feltétlenül gond az, ha a külföldiek bekajabálnak - ha a magyar nép érdekét védik. Sajnos a magyarok féltik a munkájukat, stb.

Nekem történetesen nem volt szimpatikus az a törvény, hogy INDOKLÁS NÉLKÜL ki lehetett rúgni akárkit. Meg is tették gyorsan a közszférában, majd fideszeseket ültettek be, hogy legyen munkahelyük, ill. tudjanak jelentéseket, "ipari kémkedéseket" tenni a pártnak. Aztán persze alkotmányellenes lett, de nem állították vissza az eredeti állapotokat. Most is úgy van, hogy ha "megrendül a bizalom, akkor kirúghatnak.

Csak, vigyázz, beosztottamként nehogy szőke legyél, mert nem bízom a szőkékben! :(

2012. szept. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!