Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mért csak a Jobbik küzd a...

Mért csak a Jobbik küzd a kilakoltatás ellen?

Figyelt kérdés

Mért csak egy párt van aki megpróbálja elérni hogy a bankok ezzel a gusztustalan megoldással tegyenek tönkre akár egy várandós anya életét?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NvNlG..



2012. nov. 19. 16:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kamat és infláció valós dolog. A pénz értéktelenedik el. Ha 30 éve adtam volna 1 millió forintot, akkor te ma adnál nekem 1 millát és mindenki menjen dolgára? Akkor egy lakást lehetett belőle venni, most meg egy régebbi motort...
2012. nov. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen ő vállalta azt hogy fizet havi 50 ezret törlesztőre, vagy választhatta volna azt hogy fizet havi 50et mondjuk albérletre ami soha, de soha nem lesz az sajátja.

Tudom hogy az élet nem fenékig tejfel, de úgy gondolom hogy nemcsak azokat kell segíteni akik szülnek 6 gyereket és egy szemétdombon "nevelik" őket hanem aki tisztességesen próbál előrelépni. remélem hogy nem egyedül érzek így hanem még vagyunk egy jópáran. Köszönöm a válaszotokat!

2012. nov. 19. 17:57
 13/20 Komplikato ***** válasza:

"Az a bank pénze."

Inkább a bank részvényeseié, befektetőié és ügyfelei.


Lehet én vagyok a hülye, de a Koppány csoport sok videójánál és témájánál kifejezetten arra hivatkozott, hogy egyik párt sem állt ki mellettük, ezért a Jobbikos és LMP-s részvétellel szemben erősen szkeptikus vagyok.

2012. nov. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

"Igen ő vállalta azt hogy fizet havi 50 ezret törlesztőre, vagy választhatta volna azt hogy fizet havi 50et mondjuk albérletre"...


Vaaaaagy választhatta volna, hogy egy másik, hasonló sorsú emberrel közösen vesz ki egy albérletet. Ismerősöm havi 25-öt fizet albira. Annyit azért ki lehet gazdálkodni a legtöbb fizetésből. Nem luxus, de ennyit engedhet meg magának. Hogy miért ennyit engedhet meg, annak is megvan az oka. Vagy nem tanult, vagy nem olyat tanult, aminek értelme van. Egy életet fel kell építeni és egészében, folyamatában kell nézni.

Nem csak kisz@rni egy gyereket, amikor már amúgy is nagy a baj.

2012. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 dragonline ***** válasza:
53%

''Senkinek nem volt kötelező a hitelfelvétel! Azonban ha valaki felvette, aláírta a szerződést, amennyiben a törlesztést nem tudja fizetni, avval szerződést szeg, így a bank jogosan jár el, akármennyire is az ellenkezőjét akarja elhitetni egyesek. Az ilyen történetek, mint a terhes anya, fogyatékos, stb, csak arra jók, hogy az embereket a bankok ellen hergeljék! Emberileg megértem ezeket a helyzeteket, de a bank jogosan jár el, mert ő csak a pénzét akarja!''


*****************************************


No kérem szépen,ez nagyon nincs.

A bankok tudatosan adósítják el két évtizede a világ lakosságának azon részét amelyek nem értenek a pénzügyekhez és elhiszik azt amikor a bankok ''ppapapaapapapapapaapapapa''-s reklámokkal hazudnak nekik.

A egy fizikaprofesszor a fizikában jártasabb mint a kétkezi munkás Jani bácsi.

A bankok szakembereit is a ''profizmus'' jellemzi az önös érdek, a karrier.

Szívesen hangsúlyozzák ki az előnyöket és alig beszélnek a hátrányokról egy hitelfelvétel esetén.

A jóhiszemű emberek bedőlnek. Belőlük tevődik ki a klienskörük nagy része.

Az hogy a hitelt felvevők butaságot csináltak tény, de nagyon kelepce szagú az egész történet.

Márpedig a lakosságot eladósítani országellenes bűn.

Akik ezt megengedték úgy Amerikában vagy Magyarországon én inkább profi csalóknak nevezném.

2012. nov. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A legtöbb nyomorult politikusnak több ingatlanja is van, de még akár külföldön is. Szóval ez arra jó, hogy áron aluli ingatlanokba fektessék a pénzüket, amiből majd idővel profitálnak.


(mikor Schmitt Pálról volt szó, hogy kap-e közpénzen ingatlant, arról panaszkodott, hogy nincs hova mennie, mikor volt vagy 4 háza, amiből legalább 2 Budai villa volt:))

2012. nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Az közvetett állítás, hogy az LMP nem tesz semmit a kilakoltatások ellen, óriási tévedés, de lehet hazugság is (a szándékosságodtól függ).

Az LMP is több kilakoltatási ügyben is ott volt. Más kérdés, hogy az LMP nem szereti mások nyomorát propagandacélokra felhasználni, mert ízléstelennek tartja, de tüntetett már ellene, és mivel a tagok gyakran olyan civil szervezeteknek az aktivistái, amelyek a hajléktalanság vagy egyéb más kényes témával foglalkozik, nem mondható, hogy nincsenek jelen, csak mert nem lengetnek pártzászlót.

Az LMP egyébként nem csak egy-egy személy ügyével foglalkozik teátrális megmozdulással, hanem számos olyan indítványt terjesztett elő, amely az adósság bedőlését megakadályozza.

Az LMP itt is elsősorban a megelőzésre hegyezi a hangsúlyt. Nem egyes emberek ügyével foglalkozik, hanem a jelenséggel.

Egyébként megjegyzem, hogy az LMP-nek van nagyon aktív hajléktalan tagja. És azt sem kellene elfelejteni, hogy tavaly Vágó Gábor a szolidaritás éjszakáján egy éjszakába nyúló parlamenti vita után a mínuszokban hajléktalanokkal együtt aludt kint az utcán. Nem csak két percig pózolt a fényképezőgépeknek.


Ne csak a kuckucinfóból tájékozódj kkhm... nézzed!

2012. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert a jobbik a szegenyek es a mveletlen nyugatellenes parasztok partja.
2012. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem igen is sok ember nem tehet arról, hogy felvette a hitelt és nem tudja visszafizetni, mert a bank becsapta.

És itt nem csak a már-már uzsorakamattal dolgozó bank a felelős, hanem az elmúlt kormányzatok is, nekem ne mesélje be senki azt, hogy nem látták előre valamennyire, hogy mi lesz a válságkor, mikor ott van nem tudom mennyi szakember... Ezt direkt elhallgatták, és nem hívták fel az állampolgárok figyelmét arra, hogy ne nagyon vegyenek fel devizahitelt.

Én személy szerint örülök, hogy a politika színterén is valaki kiáll a kisemberek mellett, a magukat "nagy baloldali értékrendűnek" valló pártok helyett is...

2012. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A kérdezővel nagy részt egyformán gondolkodunk. Van ismerősöm aki elment a bankhoz. Kezébe adtak 20 oldalas papír tömeget, hogy írja alá, ha kell a hitel, olvassa el. Mondta, hogy hazavinné átolvasni. Erre a bank azt mondta, hogy nincs idejük, hogy minden ügyfelükkel oly részletesen átrágassák a hitel feltételeket, hisz a lényegét szóban már elmondták.

A bibi az, hogy rengeteg ilyen esetről hallani. Azt az ügyfél úgy volt vele, rendben van kell a saját lakás. Nem fogok feleslegesen évekig lakbért fizetni ahonnan akkor tesznek ki amikor akarnak. Így aláírták inkább elolvasás nélkül.

Azt jöttek az olyan bibik. A bank saját kénye kedve szerint változtathat a szerződésen. Ezért lett 2-szeres árfolyam emelkedés helyett 3-szorosára emelkedett törlesztő részletek. Ráadásul a hitelek mögött bizonyítottan nem volt külföldi deviza. Emiatt a bankok már a pénzkifizetésénél megszegték a szerződést. Ezért ezen ismerősöm a bankokkal szemben az első fokon pert nyert.

A Jobbik tényszerűen a legtöbbet foglalkozott az üggyel és a legnagyobb eredményt érte el ellenzéki pártként.

A tavaly szeptemberi aláírásgyűjtésének sikere is ezt igazolta. Utána vette tervbe a Fidesz az árfolyam gátat és a végtörlesztést. Igaz mindezt kevésnek véli, mert nem nyújt széles körű segítséget a károsultaknak. Ráadásul csak a gazdagabbaknak nyújt hatásos segítséget.

2012. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!