Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit gondoltok a következő...

Mit gondoltok a következő véleményről az LMP-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

"beképzelt, arrogáns idióták pártja. Olyanoké, akik lenézik a nem-elempés "átlagmagyart", aki szerintük "nem elég felvilágosult".


Ilyen hozzáállással, tompika, nem lehet politikai sikert elérni, mert normális ember kikéri magának, hogy pár tarisznyás értelmiségi mitugrász, belvárosi alteros pizzafutár és búzaaktivista mondja meg neki a frankót, merthogy ők a "haladók".


Volt már ilyen párt, amelyik azt állította, hogy ők az "értelmiségi szürkeállomány". Ők az SZDSZ."



2012. dec. 31. 20:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom, hogy az LMP-ben vannak olyanok, akik képesek lennének arra a kompromisszumra amire most nagyon nagy szüksége lenne az országnak, de van olyan vonal is akik csak steril környezetben tudnának dolgozni. Az utóbbit nevezném a megélhetési politikusoknak. Szerintem ők keressenek egy olyan országot akiknek nincs semmi multjuk és akkor ....mi szükség lenne rájuk ! Ezen el kellene nekik gondolkozni,mert a mi pénzünkből játsszák szende szüzet.
2013. jan. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az LMP-ben valóban vannak olyanok, akik képesek a kompromisszumra, de nem lehet azt mondani, hogy csak rájuk lenne szükség. Miért is? Tévképzet az, hogy más párttal való koalícióban megnőne a kormányváltás esélye. Tegyük fel, hogy az MSZP és a Jobbik összeállna - az következne belőle, hogy a két párt szavazóinak száma összeadódnának? NEM! Mindkét pártra jóval kevesebben szavaznának! Másfelől az LMP a következő ciklusban ellenzékben is képes lenne az ország javát szolgáló törvényeket megszavazni, akármelyik oldalról jöjjön is, és ők maguk is fognak beterjeszteni úgy, ahogy eddig is tették.

Valóban vannak képviselőik akik sokkal kevésbé megalkuvóak, de egyszerre vetik azt a szemükre, hogy gumigerincűek és az ellenkezőjét is. Akkor hol itt az igazság?!

Alaposan eltér a véleményünk a "megélhetési politikus" fogalom jelentéséről. Véleményem szerint egyáltalán nem azt jelenti, hogy valaki nem képes kompromisszumokra (gerinces, vagyis kiáll az elvei mellett), hanem azt, hogy elvtelenül, esetleg szakértelem nélkül politizál, és az ország érdeke helyett a saját gesztenyéjét sütögeti. A megélhetési politikus leginkább talán az lehet, aki köpönyegforgató módon egyik oldalról áll át a másikra, ahogy az érdeke úgy kívánja, (ilyen ex-MSZMP-sként a Fideszben van a legtöbb), vagy azok, akik az iskolapadból kerültek képviselői székbe anélkül, hogy bármilyen valós munkát végeztek volna a politikán kívül. Ilyen leginkább ugyancsak a Fideszben de a Jobbikban is van.

2013. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De szerintem az is megélhetési politikus, aki ugyan osztja az észt és tényleg sok megvalósítható dologról beszél, csak mindíg odateszi, hogy DE és ez marad a vita szintjén,mivel kompromisszumre semmilyen célból nem hajlandó, igy marad minden a régibe, a probléma megoldása egy cm nem halad előre.Szerintem az még mindig érvényes,hogy minden elv annyit ér,mint amennyit meg lehet belőle valósítani. Akkor !
2013. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"De szerintem az is megélhetési politikus, aki ugyan osztja az észt és tényleg sok megvalósítható dologról beszél, csak mindíg odateszi, hogy DE"

- Nos ebben van igazság, de az LMP helyzetében - amikor úgymond "osztják az észt" - pl. korrupció visszaszorításával kapcsolatban, vagy párttámogatás és kampányköltségvetés átláthatósága, stb. soha nem ők mondtak "de"-t. úgy is nyilvánosságra hozták a kampányköltségvetésüket, hogy a többi párt ezt nem tette meg. Úgy is közölték a támogatók listáját (az adomány elfogadásának feltétele volt, hogy a támogató ehhez hozzájárul), hogy a többi párt nem tette meg. Szóval először a saját házuk táján sepregetnek. Részükről nem csak vita szintjén marad, hanem a gyakorlatba is ültetik. A többi pártnál valóban csak vitáznak róla.

Nem a tisztességből kell engedni kompromisszum címén, hanem a becstelenségből feladni! Az MSZP egészen addig nem foglalkozott érdemben a (még parlmenten kívüli) LMP antikorrupciós javaslataival, amíg nem volt a nyakukon a választás. Utána meg késő lett, és azért nem lett belőle semmi.

Az MSZP kezdetektől fogva legszívesebben megfojtotta volna egy kanál vízben az LMP-t, a Fidesz nemkülönben, miért csodálkozik bárki is azon, hogy hiányzik a bizalom? Bizalom nélkül meg hogyan lehetne szövetséget kötni? Pláne tartós szövetséget? Nem gerincesebb így?!

2013. jan. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!