Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a kisajátításokról szóló törvény új módosításáról?

Figyelt kérdés

Általában próbálom nem visszhangozni a sok kurucinfós jani ajvékolását, de a kormány húzásairól szóló cikkeket olvasva egyre gyakrabban csak a "vérlázító pofátlanság" kifejezés jut eszembe. Az biztos hogy ezzel nem vagyok egyedül, de valaki tudna nekem egy objektív, értelmes magyarázatot adni ERRE?!


[link]


2013. jún. 4. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Rengeteg oylan épületet adtek el az előző kormányzatok melyek preferált helyen vannak, de már 20 éve senki használja őket csak valaki megvette és azóta hagyja őket szétrohadni, mert anno szinte ingyen kapta ...

Tényleg rendeteg iylen van, aláírták a felújítást a hasznosítást, majd csődbe ment és a felszámolás közben a átkerült a hitelezőkhöz a ház, de nekik már nem kellett tartani magukat a szerződéshez ...

Tőzsdepalota, csepel régi iskola, mszp székház, balett intézett, Andrássy út.

Ezeket az épületeket nem hasznosítják nem is akarják eladni, vagy úgy cserél gazdát az ingatlan, hogy nem teljesül az önkormányzat elővásárlási joga ...

Nem lakóépületekről van szó, de akkor is fizetnek az ingatlanért, ha kisajátítás elkezdődik ... Megjegyzem nagyon jó pénzt fizet...

2013. jún. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
pl egy iskolának hely kell egy közintézményt nem lehet a város szélébe pakolni mikor a belváros tele van nem használt kihalt épületekkel ...
2013. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Építik a kommunizmust.
2013. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De erre tényleg az a megoldás hogy hoznak egy törvényt, ami gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatja az ingatlantulajokat a politikai elit kényének?

Mert ha van benne valamilyen korlátozás, ami esetleg megvédi a lakott, vagy a szabályszerűen hasznosított ingatlanokat, akkor mindjárt nem olyan ocsmány az egész. (Nem olvastam el a tervezetet, de gondolom ha szó lenne ilyesmiről, arra csak kitért volna a cikk) Még ha csak arról a néhány épületről lenne szó, de az érintett érdekeltségek köre annál sokkal nagyobb.

Ezen kívül ott vannak azok az említett körülmények, amik még inkább megkérdőjelezhetővé teszik a tervezet mögötti szándékot. (Pl. a gyors átfutási idő, az Orbáni elszólás, stb.) Én például azt sem értem miért van az, hogy egy ilyen radikális (vagy legalábbis nagy port kavaró) törvénymódosítással kapcsolatban a beterjesztő képviselők nem képesek két mondatot nyilatkozni, ehelyett a frakció egy közhelyes sajtóközleménnyel elkeni az egészet.

Vagy csak én vagyok túl cinikus?

2013. jún. 4. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!