Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért lenne jobb egy pártmente...

Miért lenne jobb egy pártmentes rendszer, akár egy diktatórikus azaz egy ember kezében a döntés?

Figyelt kérdés

Elmondom én hogyan képzelem el a tökéletes rendszert irányítást(ha valójában nem is tökéletes, de elfogadható)


Mielőtt bárki is jönne a kommunista meg náci szövegekkel, előre kifejtem, hogy nem egy olyan ember lenne ide jó aki csak magára gondol és befenyíti elnyomja az összes embert. Nem sok jó példa volt ezzel kapcs, így nem lehet azzal érvleni, hogy volt ilyen, és szar volt. Nem nem volt ilyen.



Kezdetnek kinyírnám az egész pártrendszert, nem kell több párt. Nincs párt, fölösleges, legalábbis a mostani állapotában teljesen.


Egy ember kellene vezetőnek. Igen ez diktatúrán hangzik, elméletileg az is, mert amikor egy ember dönt a dolgokról és nem szólhat bele másik 200 akkor az diktatúra.

Viszont most is az van, hisz mennyi beleszólásunk van a dolgokba állampolgárként? Nem sok. 1-2népszavazással betömik a szánkat azt annyi.

Itt is lenne ilyenre esély, ha olyan kérdés jön fel, amiben a népnek lenne joga dönteni, akkor lenne szavazás.


Átalakítanám a bűntetőjogot. 14éven aluliakat is érintene a törvény, ne legyen mentesítés senkinek. Nem lenne olyan, hogy valaki cigány és akkor megússza, egyforma jogokat és kötelességeket mindenkinek. Így a segélyt is megszüntetném, ahogy most is próbálkoznak, munkát-közmunkát kapnának cserébe, illetve lehetőséget tanulásra. Értelemszerűen nem tudna egy ilyen ember se egyetemre menni, de egy szakmunkás képzést el tudna végezni a legtöbb. Az is tisztességes munka lenne, értelemszerűen kétkezi, de hát hiány van belőle, így meg lenne becsülve.


A börtönöket nagyon megszigorítanám. Vagy vissza kéne hozni a halálbűntetést és keményen alkalmazni is(nem ilyen évente 2-3 kivágzés, hanem pusztuljon az összes kegyetlen gyilkos a francba), de ha nem is hoznánk vissza, akkor a börtönökben kemény munkára fognám a rabokat, teremtsék meg a pénzt amit rájuk költünk. Illetve azt hiszem aljas módon valami izomsorvasztó szert nyomatnék be nekik a vizükbe, vagy a franc tudja hogy, de nekem ne jöjjön ki a börtönből egy feltúrbózott izompacsirta bűnöző se.


Az adórendszert se ártana átalakítani, kedvezőbbre, de ehhez előbb gazdaságot kéne teremteni. Vissza kéne szerezni a privatizált állam cégeket, pl a Fővárosi Vízműveket, stb.

Ha sikerülne az adórendszert helyretenni, akkor lehetne fehéríteni a gazdaságot. Hisz totál megérthető, hogy feketén dolgozik mindenki vagy adót csal most. Persze itt a kisemberekre gondolok, nem a milliárdosokra akiket nem csuknak le, mert őket nem bántják.


A BKV-nél komoly változásokat kéne véghezvinni. Ehhez az összes ottani vezetőt nyilvánosan kéne megnyúzni és a fejüket kitűzni a szabadság hídra. Viccet félretéve, tényleg ki kéne dobni onnan mindenkit és egy normális embert beállítani oda, aki tudja, hogy ha lop-csal-hazudik, akkor megy a börtönbe.


lenne itt változás.


Miért nem megy ez?

Főleg az emberek miatt, lehet érvelni amiket felsoroltam miért rossz dolgok, nem, hogy miért nem lehet megvalósítani, mert meg lehet mindent, csak épp nem akarják.


A pártok nem arra mennek, hogy nekünk jobb legyen, csak egymásnak ugrasztanak minket. És mi ebben partnerek vagyunk. Képesek vagyunk egymásnak menni azért, hogy ki a jobb, az

Orbán vagy a Gordon vagy akárki. Pedig mindegyik egy ócska bűnöző korrupt szemét szar ember. Nem kéne senki se ezek közül. Ők nem fogják a mi érdekeinket nézni soha, ha olyat tesznek ami nekünk jó, akkor azt is csak saját érdekből teszik, hogy szimpátiát nyerjenek. semmi több.


Fuh, folytathatnám még napokig.

Nah kíváncsi vagyok az ellenérvekre, miért jó ez nektek, azt is ideírhatja minden hozzászóló, hogy hány éves, mit dolgozik és mennyi a fizuja akár. Értelemszerűen aki jól él, az sokszor nem foglalkozik az egésszel mert neki jó, a többi le van szarva.


2009. okt. 13. 10:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintetek a köv. kormányzati ciklus nem egy Orbán diktakarikatura lesz? Egyébként GB, Spo., Norvégia, Dánia,..stb. alkotmányos monarchia; van választott parlament, demokrácia van ott is. Putyin is frankón diktátor, meg Hugo Chavez, meg a Castro-bros, meg Mao utódai. Ha diktátorokat választanánk 4 évente (kőbe vésve)egyre jó lenne, megspórolnánk egy parlamentnyi tolvajt és csak 1 ember családját kellen gazdaggá tennünk.
2009. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
64%

"Valaki itt előttem irtam hogy nem divat ma már a monarchia nincs létjogosultsága... igenis vannak ma is monarchiák"


Amikben a király kormányoz, pártok nélkül? Hülye.

2009. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 bumbi02 ***** válasza:
63%

Valaki itt előttem irtam hogy nem divat ma már a monarchia nincs létjogosultsága... igenis vannak ma is monarchiák"


Amikben a király kormányoz, pártok nélkül? Hülye.



monarchia jelentésével és fajtáival elöször légy tisztában mielött lehülyézel:) monarchiából 3 fajta van, abszolutista, rendi , és alkotmányos.. ma többnyire alkotmányos van jelen legalábbis europában. és én erre céloztam azzal h igenis van létjogosultsága.. hiába csak jelképes a király személye...

2009. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%
Ajánlom a Die Welle c. filmet, remek film amúgy is, meg erről szól egyrészt
2009. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jobb. Egy idiótát könnyebb eltenni láb alól mint egy tucatot. A római időkben is bevált ez a séma.
2010. jan. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!