Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Baloldali vagyok, de nem...

Baloldali vagyok, de nem szeretem a cigányokat. Kire szavazzak?

Figyelt kérdés
Számomra a Fidesz és a Jobbik eleve kilőve, mert egyrészt elítélem a köpönyegforgatást, a liberálisból nemzeti kereszténnyé vedlett hazug, öncélú populizmust, nem tudok azonosulni a múltba révedéssel, a munkásokat, szegény parasztokat, cselédeket lenéző és az országot háborúba sodró Horthy-rendszerrel. Sokkal inkább a szolidaritást, az egyszerű, de dolgos embereket támogató, ösztönző, a magyar érdekeket ellenségeskedéstől mentesen érvényesítő, békés, őszintén hazafias politikát támogatom. A dologtalan, ingyenélő, a lakosságot terrorizáló cigányokat viszont nagyon nem szeretem, és ellenszenvet kelt bennem az MSZP, E2014, DK stb. cigányokat ajnározó retorikája. Innentől úgy érzem, patthelyzet alakult ki, és a politikailag tartózkodó, apatikus rétegbe kerültem, pedig szerintem nagyon sokan gondolkodnak hozzám hasonlóan.

2013. aug. 20. 11:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
79%
A te pártod még nem alapult meg.
2013. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, viszont tekintve a politikailag passzív tömegeket (gyakorlatilag a társadalom fele ide sorolható), lenne támogatottsága egy nemzeti baloldali pártnak.
2013. aug. 20. 11:25
 3/65 anonim ***** válasza:
83%

Én is hasonlóan gondolkodok, mint te.


Szavazni mindenképpen elmegyek, már csak ezért, hogy gyengüljön a Fidesz.

2013. aug. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
30%

Magyar Kommunista Munkáspárt


Ez áll hozzád legközelebb.

2013. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Ennyire kényszerűen még soha nem mentem el szavazni. mint jövőre. Nem tudok nyugodt lelkiismerettel szavazni egyik pártra sem, csak a rossz, a rosszabb és a legrosszabb közül tudok választani. Azt sem engedhetem meg magamnak ugyanakkor, hogy távol maradjak, aztán a választások másnapján Orbán diadalittasan hőbörögje, hogy aki nem ment el szavazni, az is a Fideszre szavazott. Na, ezt az örömet nem adom meg neki, ugyanis dehogy szavaznék rá az életben.
2013. aug. 20. 11:32
 6/65 A kérdező kommentje:

"Magyar Kommunista Munkáspárt "


Vannak dolgok, amiben egyetértek velük, de esélyük nincsen kormányra kerülni, és nem az EU keretein belül gondolkodnak.

2013. aug. 20. 11:33
 7/65 anonim ***** válasza:
Akkor maradj otthon. A bal oldal ugyanis minden támogatást megad a cigányságnak - lásd tervbe van véve az alanyi jogon járó havi jövedelem is -, a Fidesz is eléggé támogatja az egészet mert megszorítások nem történtek cigány ügyben, a Jobbikot mivel Horty-korszakhoz hasonlónak ítéled - gondodlom a sajtó után - így ők is kiesnek.
2013. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:

"Azt sem engedhetem meg magamnak ugyanakkor, hogy távol maradjak, aztán a választások másnapján Orbán diadalittasan hőbörögje, hogy aki nem ment el szavazni, az is a Fideszre szavazott. Na, ezt az örömet nem adom meg neki, ugyanis dehogy szavaznék rá az életben."


És neked Orbán Viktor fogja megmondani, hogy mi vagy akkor, ha nem mész el szavazni?

2013. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de ha valami mellett kiállsz, akkor miért az esélyeit latolgatod, miért nem a szimpátiát? Így haladunk a 2 pártrendszer felé igazán. Vagy fehér vagy fekete lesz a nyerő mindig és a realitásokkal vagy szélsőségekkel küszködő kispártok csak azért mennek a süllyesztőbe mert "úgysincs esélyük még bejutni (vagy nyerni) sem" aposztrofálják őket.
2013. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

"Akkor maradj otthon."


Ennél még az is jobb, ha valamelyik ellenzéki pártra szavazok. Lásd. 5. válasz.

2013. aug. 20. 11:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!