Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Én úgy tudom, hogy a demokráci...

Én úgy tudom, hogy a demokráciában a többség akarata dönt a kisebbség ellenében. Most 386 ember akarata érvényesül tízmillió felett. Nem a tízmillió a többség?

Figyelt kérdés
2013. okt. 8. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

XD szép is lenne mint a mesében

nem ez a demokrácia a beleszólásod az hogy

mit szertnél burgonyát vagy krumplit?

2013. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindenről népszavazást szeretnél?
2013. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A 10 millio megbizta (valamilyen formában) ezt a 386 embert, hogy döntsön helyettük. Igy a 386 döntése a 10 millio nevében és akaratábol történik.
2013. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gugu Gabor ***** válasza:

Ajánlom a figyelmedbe:

[link]

2013. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tetro ***** válasza:
87%
Nem muszáj ami mindenféleképpen kérdezni és észt osztani, ha még az alapokkal sem vagy tisztában. Olvass, művelődj, aztán hát kigyúl legalább egy kis fény.
2013. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez képviseleti demokrácia.
2013. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te a totális demokráciáról beszélsz, az pedig soha nem működött sehol sem, még kisebb csoportok esetében is életképtelen elképzelés. Nem lehet mindenről mindig mindneki véleményét megkérdezni. Éppen ezért alakult ki a jelenlegi rendszer, mégpedig h megválasztjuk azokat akik képviselik az akaratunkat, és a továbbiakban ők járnak el helyettünk. A gyakorlati megvalósítása ennek persze más kérdés, de az elv ez. Vicces lenne ha naponta 50x hívnának fel mindenféle döntésekkel kapcsolatban, hogy megszavaztassák az országot :D

A képviselőknek viszont tény, hogy visszahívhatóbbnak kellene lenniük ha a megválasztás után a saját szavazóbázisa úgy ítéli meg, hogy mégsem az ő érdeküket képviseli.

2013. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Itt nem az a probléma, hogy választott képviselők irányítják az országot, hanem hogy idióták a választók és nincs értelmes módszer/eszköz a képviselők visszahívására.
2013. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Láttál már pásztort terelgetni? Látod, neki is megy!


Majd amikor a ludak nekimennek ezeknek a disznóknak, (mint hajdanán), no akkor visszaáll a rend.

2013. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!