Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintem hülyeség, de létezik...

Szerintem hülyeség, de létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Hogy egy országban nincs adó, és a bevételt az exportra és az importra kivetett adóból szedik? Ez nem egy létező ország akar lenni.

2013. nov. 11. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem létezik szerintem sehol.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan országok, ahol nincs áfa és/vagy személyi jövedelemadó. Még az USA-nak is vannak ilyen államai. Valamilyen adó azonban feltehetőleg minden komolyan vehető országban van.
2013. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Olyan van, ahol nincs adó, és az állami intézményeket a kaszinó bevételeiből tartják fenn. (Monaco)
2013. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahol az államnak rengeteg saját bevételforrása van (pl. olajtermelés) ott nincs adó, sőt még olyan is előfordul, hogy ÁFA helyett az állam fizet a kereskedőnek, hogy olcsóbban adja a terméket.
2013. nov. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen ország.


Az vele a baj, hogy ha olyan szinten vámoltatnának, amiből egy modern államigazgatást fenn lehet tartani, akkor nyilván semmiféle exportja vagy importja nem lenne ennek az országnak. Tehát nem elég, hogy nulla bevétele lenne az államkasszának, de még gazdaságilag is be lennének zárva az ottaniak, 1-2 év alatt anarchiába süllyedne egy ilyen ország.

2013. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem te az adóparadicsomokra gondolsz, amik kinek sajnos, kinek nem, de léteznek. Az offshore cégek őshazája egy ilyen ország.
2013. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szerintem te az adóparadicsomokra gondolsz, amik kinek sajnos, kinek nem, de léteznek. Az offshore cégek őshazája egy ilyen ország."


Hál Istennek, hogy léteznek! Az a szomorú, hogy van, ahol adót kell fizetni.

2013. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!