Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lenne esélye idehaza egy...

Lenne esélye idehaza egy konzervatív liberális ideológiát valló pártnak?

Figyelt kérdés

[link]


Ahol fontos a haza, de pl.: nincs "melegüldözés".

Lenne egy erős rendőrség, akár halálbüntetés is, de mégsem lennének eszetlen baromságok, mint amiket a magyar jobboldal hirdet.


(Most nincs sok időm, azért fogalmaztam ennyire tömören, sztem a lényeg leszűrhető :) )


2009. nov. 30. 21:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

A vicces válaszom az, hogy lenne, mert én támogatom.


A kevésbé vicces egy kicsit drámai is: Szóval majd akkor lesz esélye a konzervativ liberalizmusnak, ha itt kő kövön nem marad. Az én meglátásom az, hogy a FIDESZ a győzelme után hamarosan megbukik, lelepleződik, kormányzásképtelen béna állapotba süllyed. Utána a Jobbik jön, de az még hamarabb és még nagyobbat bukik, és bukik vele Magyarország is, tönkremegy minden. És majd ekkor lehet esélye egy ilyen higgadt, fontolva haladó, praktikus irányzatnak. Addig biztos nem. Már a költő is megmondta: Nekünk Mohács kell! És Mohács után talán... (Egy kicsit persze most karikíroztam a dolgot, nem is biztos, hogy így lesz, de nem márt elgondolkodni ezen az irányvonalon.)

2009. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, szerintem a konzervatív gondolkodás eléggé távol áll a liberálistól.

A liberális gondolkodás az újítás híve, a konzervatív gondolkodás a hagyományokra alapoz, amiket a liberálisok sorra megkérdőjeleznek. A liberálisok nem akarják növelni az egyház szerepét és annak állami támogatását, a konzervatívok igen, hiszen arra alapozódott a kultúránk. A liberálisok az általánosan elfogadott szabadságjogok mellett támogatják az abortuszt, az eutanáziát vagy a könnyű drogok használatát, a konzervatívok ez ellen elég hangosan tiltakoznak.


Amiről te beszélsz, az szerintem nem liberális-konzervatív párt, hanem egy "nemzeti", jobboldali liberális párt. Ilyen sajnos nincs hazánkban, ahogy bal oldali konzervatív sincsen. Nálunk a liberális elég szorosan a bal oldalhoz, a konzervatív pedig a jobbhoz köthető, de ez nem mindenhol van így.


Én egyébként üdvözölném egy ilyen "hazafias liberális" mozgalom létrejöttét, bár kérdés, hogy a hagyománytisztelet, a tekintélyelvűség, vagy az, hogy a hierarchia csúcsán a kozmopolita "polgári" öntudat helyett a nemzeti öntudat áll nem zárja-e ki alapból a liberális gondolkodás elvi lehetőségét...

2009. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ha legalizálnák a füvet, én rájuk szavaznék, és még körülbelül félmillióan. egyébként nem.
2009. dec. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Elméleti esélye mindenkinek van. Jelenleg 1 a nép körében ismert liberális párt(szdsz) van, de ők is a rosszpéldát mutatják. Én felsem tudom fogni, hogy lehetséges konzervatív liberálisnak lenni!

A liberális egyéni szabadságot és szabad elvűséget jelent(nem tudom pontosan) A konzervatív meg hagyományok betartása vagy valami hasonló. De a kettő (én eddig úgy tudtam) ellentétben áll egymással.

2009. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Jelenleg 1 a nép körében ismert liberális párt(szdsz) van, de ők is a rosszpéldát mutatják."


Hát ja.

Meg ott a SZEMA ( [link] meg az LMP ( [link]

2009. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Bizonyos életidegen értelmiségi köröknek kedvenc időtöltése kb. 2004 óta (amióta divat a "reformok szükségességéről" papagájolni) vagy 2006 óta (amióta divat arról papagájkodni, hogy "új pártokra van szükség a jelenlegi struktúra helyett") arról beszélni, hogy kellene már egy európaiértelembenvett igazikonzervatív, igaziliberális vagy igazikonzervatívliberális párt, meraszongya se igazi eejrópaiértelembenvettkonzervatív, se igazi eejrópaiértelembenvettliberális pártunk nincs, és ezt a hiányt sürgősen pótolni kell. Mivel ez a kérdés tényleg csak 500 értelmiségit (főleg bloggereket, blogok kommentelőit és néhány újságírót) érdekel, ezért sohasem lesz semmi a konzervatívliberális izéből, és ez nem is baj.
2009. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Konzervatív liberálisnak vallom magam, és azt mondom: sajnos nincs esélye ennek a nézetnek. A konzervatív liberalizmus a csendes , mérsékelt hang, a középút, a túlzások elkerülése. A konzervatív liberalizmus nem keveri össze a szabadságot a szabadossággal. A konzervatív liberalizmus elsősorban önmagához kritikus, szigorú. Eötvös nagyon szép példája ennek, de vannak mások is bőven.

Rendkívül sajnálatos, hogy a mai magyar közéletből hiányzik a konzervatív liberalizmus.

2009. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
határozottan IGEN! Minden koordináta-rendszeres tesztben ez az eredmény jön ki nekem is, az eredmények szerint nem is vagyunk olyan kevesen, de hogy esélye lenne-e idehaza? Hát nem... az embereknek fogalmuk sincs, hogy milyen lenne ez, ha még a bal-lib SZDSZ se kellett senkinek, akkor a jobb-lib-re jó eséllyel 20 szavazat se jönne össze :(
2010. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy itthon nincs esélye, lévén, hogy nincs igazi demokrácia-hagyományunk. A magyar ember nem demokratikus. Nagyon elkeserítő, de, akiket csak megkérdeztem vagy nézz szét itt a válaszokban, fórumokon, sokan el sem hiszik, hogy van konzervatív liberalizmus. Teljesen kétpólusúvá vált a politika, pedig van a szélső jobb és a szélső bal között jócskán hely és gondolat.
2010. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hahaha, az utóbbi 3 hozzászólás jól mutatja, kifélék szoktak lenni a liberáliskonzervatívkonzervatívliberális pártocskák hívei :))))


Akik most is Ibolyára és Lajosra szavaztak, aztán lett nagy pofáraesés :))))


A konzliblibkonz pártok azért fognak mindig létezni, mert mindig lesz 1-2% félművelt emberke, aki azt hiszi, hogy attól "értelmiségi", hogy olyan szavakat használ, mint hogy "európaiértelembenvett" meg "szabadelvűliberális", sőt "értékelvű" és "brittípusúigazikonzervatív" :))))


De a legjobban azon szórakoztam, hogy "a magyar ember nem demokratikus". A "demokratikus" jelzőt ugyan csak államokra lehet alkalmazni, emberekre nem, tisztelt liberáliskonzervatívunk tehát beszélni se tud, de azért van véleménye arról, hogy milyen "a magyar ember" (természetesen őrá ez nem igaz, ő nem magyar, hiszen a magyar az szerinte nem demokratikus :)


Szóval, nincs esélye a libkonz/konzlib pártoknak, mert nincs elég olyan sznob hülye hozzá, mint az előző 3 válaszoló.

2010. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!