Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Lenne esélye idehaza egy...

Lenne esélye idehaza egy konzervatív liberális ideológiát valló pártnak?

Figyelt kérdés

[link]


Ahol fontos a haza, de pl.: nincs "melegüldözés".

Lenne egy erős rendőrség, akár halálbüntetés is, de mégsem lennének eszetlen baromságok, mint amiket a magyar jobboldal hirdet.


(Most nincs sok időm, azért fogalmaztam ennyire tömören, sztem a lényeg leszűrhető :) )


2009. nov. 30. 21:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
utolsó: pont azért nincs esélye, mert a többség annyira nem viseli el a másként gondolkozást, mint pl. Te, aki annyit sem bírsz elviselni, hogy másnak más véleménye van, így csak sértegetni tudsz. Ez a tipikusan nem demokratikus hozzáállás, bocs ;)
2010. máj. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

tegnap 22:59


Én elviselem a másként gondolkodást. Sőt, remekül szórakozom az affektáló sznobokon, akik idén "Bokros Lajos programjára" szavaztak, 4 éve még "Dávid Ibolya nemzeti közepére", '98-ban nyilván Szabó Iván töredékpártjára stb.

2010. máj. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A másik: a "demokratikus hozzáállás" az meg micsoda? Meg is tudod határozni, vagy csak beszélsz róla? Pl. az affektálás, nyafogás, sznobizmus stb. az gondolom demokratikus, az affektáláson és sznobizmuson való nevetés antidemo.? Ha így gondolod, akkor gratulálok, új fogalommal gazdagítottad a magyar nyelvet :)))
2010. máj. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de az affektálás leméréséhez személyesen kellene találkoznunk, lesznobozni se nagyon lehet valakit interneten keresztül, nyafogni meg végképp nem lehet írásban - szóval szerintem neked is van egy kis gondod azzal, hogy tulajdonképpen mi is a problémád... amúgy pedig ha a plüss pandamackó gyűjtők pártjára szavaznánk, akkor is bajod lenne vele? nem azért vannak a pártok, ideológiák, hogy támogatni lehessen őket, szavazni lehessen rájuk? Szerinted nem férnek meg egymás mellett a különféle eszmék?
2010. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"amúgy pedig ha a plüss pandamackó gyűjtők pártjára szavaznánk, akkor is bajod lenne vele?"


Abszolúte nem zavarna. A plüss pandamackók pártja egy fontos rétegigényt jelenít meg, jogosan származhatna néhány száz szavazatra, természetesen kormányra nem kerülne, és ez nem is baj.


"nem azért vannak a pártok, ideológiák, hogy támogatni lehessen őket, szavazni lehessen rájuk?"


De, azért vannak. Az affektáló sznoboknak például mindig van egy aktuális "énrájukszavazokmerettőlvagyokigényes" pártjuk, így 2010-ben az emdéef, 2006-ban még 2 ilyen is volt, az MDF és az SZDSZ.


"Szerinted nem férnek meg egymás mellett a különféle eszmék?"


Tökéletesen megférnek, a vicces liberáliskonzervatívokra is szükség van, lehet rajtuk nevetni.

2010. máj. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
elírás: 'számíthatna'
2010. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te kire szavazol/szavaztál, de akárkire, biztosíthatlak, hogy soha nem mondanék neked olyat, hogy "

Tökéletesen megférnek, ... lehet rajtuk nevetni." - és ez a különbség. Akármilyen ideológiát is vallasz magadának, nem néznélek le miatta, nem háborodnék fel, vagy nem röhögnélek ki. Bár ez nem biztos, hogy politikafüggő, lehet, hogy csak személyiség kérdése.

2010. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én biztosan támogatnám!
2011. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!