Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik meg tudná valósítani...

A Jobbik meg tudná valósítani amiket ígér a programjában?

Figyelt kérdés
Kissé utópisztikusnak tűnik, nem tudom elképzelni, hogy reálisan meg lehetne valósítani őket. Pl. a halálbüntetésről szavazni, hiszen amíg uniós tagok vagyunk, ezt az unió nem is engedné. Szóval valahol leírja a párt ezeket, hogy miként valósítaná meg az elképzeléseit? Kilépnénk az EU-ból?
2014. febr. 12. 07:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

"A Jobbik meg tudná valósítani amiket ígér a programjában?"


A csendőrség felállítását, meg a cigány egzecéroztatását? Igen, hiszen ez csak jogalkotás, törvények kérdése.


A nemzetgazdasági programjukat?

Nem, mert a gazdaságtan nem Vona vágyálmaira épül, a legtöbb neves közgazdász itthon azon a véleményen van, hogy EU nélkül, és multik nélkül éhen halnánk. Meg persze értelemszerűen megugrana az itthoni munkanélküliség is, egy jobbik-kormány esetében még többen lennénk arra kényszerítve, hogy kint dolgozzunk (bár ez nekem nem volna változás, én most is Ausztriában dolgozom).


Mire vagy még kíváncsi?

2014. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
45%
Nem. De a csendőrség felállítása sem csak elhatározás kérdése, hanem nagyon sok pénzbe kerülne. Azonfelül értelme sem lenne.
2014. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
36%
Én arra vagyok inkább kíváncsi hogy ha megszavazzuk őket tényleg mindenki boldogan fog-e rohangászni egy parkban és tényleg mindenkinek lesz-e kutyája, ahogy a kampányvideójukban ígérik, és ha igen akkor ezt ilyen tudatmódosító szer legalizálásával érnék el meg honnan szereznek annyi golden retrievert.
2014. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
73%
Van már polgárőrség és az is értelmetlen. A 15 éves gizda diszkópatkányok hétvégi programja hogy összeverik a polgárőröket mert az poén. Ennyit erről.
2014. febr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
40%

ma 08:51


:)

Erre könnyen válaszolhatok, természetesen nem.


Az a kampányvideó nyilvánvalóan azért készült, mert a jobbik ráeszmélt arra (végre valahára:) hogy van egy támogatási maximum, amit egy adott társadalomban el lehet érni a radikalizmussal, és ezt a maximumot úgy néz ki elérték.


Az már más kérdés, hogy olyanok lettek ettől a videótól, mint a foltos kutya, mert most a régi szavazóik érdekeitől elég messze kerültek, az új lehetséges szavazóik meg nem biztos, hogy ilyen "botránypárti" múlttal túl sok hitelt adnak nekik. Ezen 1, azaz egy kampányvideó nem változtathat.

2014. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ez a jobbikos kampány nagy bukó. Legalább néhány masírozó bőrfejű nonáci belekerülhetett volna vagy vona nyomhatna egy hitler karlendítést hogy a rég szavazóik is tudják hogy hova húznak. Ezzel szvsz senkit nem győztek meg arról hogy ők most egy cukcsímenő párt, de a radikális szavazóiknak meg pont elég hogy elforduljanak a párttól.
2014. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
40%
A nagyvezír mondta ki először nyíltan, hogy más a kampányígéret és más a valóság. Azaz nem hazudik ő, csak nem azt csinálja. Na ez van a jobbikkal is. Sok hülyeség és maszlag, aztán mégis azt kell csinálni, amire az élet rákényszerít. Az EU-ból minek kilépni, amikor onnan jön a tőke mindenféle fejlesztéshez. A halálbüntetés meg nem egyes emberek szavazatán múlik, ez szakkérdés és épeszű ember nem gondolhatja komolyan, hogy Ő, személy szerint miért érezhetné magamagát feljogosítva arra, hogy megszavazza más ember kiirtását ???!!!
2014. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%

"A halálbüntetés meg nem egyes emberek szavazatán múlik, ez szakkérdés és épeszű ember nem gondolhatja komolyan, hogy Ő, személy szerint miért érezhetné magamagát feljogosítva arra, hogy megszavazza más ember kiirtását ???!!!"


Pláne, hogy a világon semmitől nem rettent el, erre számtalan történelmi példa van, csak hogy a modern időkből mondjak egyet, az USA-ban van halálbüntetés egy maroknyi államban, mégis a kirívó, erőszakos bűncselekmények statisztikája megegyezik az olyan államokéval, ahol nincsen halálbüntetés (nem is volt soha, vagy eltörölték -abolished death penalty-).

2014. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
52%

A Jobbik nem utopisztikus, hanem idióta, a programja meg totális szakmaiatlanság. A jobbik programja alkalmatlan az ország kormányzására, az kizárólag csak egy propaganda-kiadvány sok nyominak, akik elhisznek belőle ezt és azt.


A jobbik gazdaságpolitikai elképzelései (minimális van) borzalmasak, a cigánykérdésben pedig a valódi megoldás helyett a bosszút és az erőszakot veszik elő (halálbüntetés, amelynek semmi visszatartó ereje nincs, segélymegvonás, amely még nyomorultabbá teszi a népességet, ergo növeli a bűnözést, és kémiai kasztrálás, amelynek szintén "sok értelme" van.) Mint tudjuk az erőszak eddig mindenre megoldás volt a történelemben (irónia volt).


A jobbik nem akarja megváltoztatni a rendszer alapját, a kapitalizmust, ergo NEM radikális párt, sőt szélsőséges módon monopólkapitalista... az meg ugye újabb válságot és nyomort jelent.

2014. febr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
8%

ma 09:57


Ez a 38%-os nem én vagyok (aki eddig válaszolt ide).

2014. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!