Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért mondják hogy Mo. -n...

Miért mondják hogy Mo. -n demokrácia van? Tényleg csak én gondolom, hogy a jelenlegi helyzet sokkal inkább egy monarchiához hasonlít?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 16:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem ért egyet velem, az cáfoljon, de ne olyannal ám, hogy "de a trafikmutyi" meg "jaj a Paks". Egy atomerőműtől és a dohánytermékek árusításának szabályozásától egy ország nem lesz monarchia.
2014. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolok!


Sajnos eddig nem kaptam hasznos választ. Segítségként belinkelem a szóban forgó államformák fogalmát.


A demokrácia egy közigazgatási térségben a választójoggal rendelkezők hatalmából eredő rendszer, ahol hatalmi

fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését


A monarchia azon államformák gyűjtőfogalma, ahol az uralmat egy személy gyakorolja aki hatalmát örökléssel vagy választással szerzi és haláláig uralkodik.


Továbbá elgondolkoztam arról, hogy ha a Fidesz tagjai tényleg megszavazzák a döntéseiket a tanácskozásaikon és nem csak szeretett miniszterelnökünk akarata érvényesül, akkor arisztokrácia még lehetne. És itt abban az értelmében használom a szót hogy a hatalmat egy adott (itt választás útján meghatározott)csoport birtokolja a hatalmat.


Demokrácia egyébként szerintem azért nincs, mert nincsenek

meg azok a bizonyos hatalmi fékek és ellensúlyok. Szerintem most most a Fidesz gyakorlatilag bármit megtehet.

2014. febr. 13. 17:44
 13/26 anonim ***** válasza:
8%
Inkább mutyikrácia van már egy jó pár évtizede.
2014. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Monarchiához nem hasonlít, hiszen nem állunk más állammal függelmi viszonyban.


Diktatúra sincs, mert látszólag! megvannak még a politikai ellensúlyok (persze a gyakorlatban a Fidesz kiiktatta azokat, saját pártembereiket beültetve a felelős pozíciókba), tehát ez sem áll meg.


Köztársaság vagyunk, Magyarország néven.

2014. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Sajnos eddig nem kaptam hasznos választ. Segítségként belinkelem a szóban forgó államformák fogalmát."


Hasznos választ kaptál, csak te nem tudod őket értelmezni úgy tűnik.


"A demokrácia egy közigazgatási térségben a választójoggal rendelkezők hatalmából eredő rendszer, ahol hatalmi

fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését"


És ebből mi nincs meg?

"egy közigazgatási térségben" Magyarországon

"a választójoggal rendelkezők hatalmából eredő rendszer" Nincs 2 hónap és választás. A választó joggal rendelkezők mind szavazhatnak.

"hatalmi fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését" N+1 jogvédő szervezet, bíróságok, alkotmánybíróság.

Minden pipa.



"A monarchia azon államformák gyűjtőfogalma, ahol az uralmat egy személy gyakorolja"

És ki az az egy személy?


"aki hatalmát örökléssel vagy választással szerzi és haláláig uralkodik." Ilyen sincs. A jelenlegi kormány és miniszterelnök megbízása most jár le. Választások lesznek. Ott ha úgy akarja a többség, akkor újraválaszthatják. Ennyi. Monarchiában az az ember aki megszerezte a hatalmat, nem váltható le (csak különleges esetekben), a posztját csak a halálával vesztheti el. Ilyen ember ma nincs az országban. A miniszterelnök 4 évig, a köztársasági elnök pedig 5 évig van hivatalban. A miniszterek meg addig, amíg a kormány le nem váltja. A kormány szintén 4 évig áll fenn.


"Továbbá elgondolkoztam arról, hogy ha a Fidesz tagjai tényleg megszavazzák a döntéseiket a tanácskozásaikon és nem csak szeretett miniszterelnökünk akarata érvényesül, akkor arisztokrácia még lehetne. És itt abban az értelmében használom a szót hogy a hatalmat egy adott (itt választás útján meghatározott)csoport birtokolja a hatalmat."


A világon minden országban egy bizonyos csoport birtokolja a hatalmat. Ahol nem, azt hívják anarchiának.


"Demokrácia egyébként szerintem azért nincs, mert nincsenek

meg azok a bizonyos hatalmi fékek és ellensúlyok. Szerintem most most a Fidesz gyakorlatilag bármit megtehet."


A Fidesz nem tehet meg bármit. Hány és hány törvénytervezetet kaszált el már az alkotmánybíróság? Tudatlanságoddal csak saját magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt. Kezdem azt hinni, hogy ez nem is kérdés, hanem csak a nézetedet reklámozod és megerősítést vársz.

2014. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

ma 18:01


A kérdező kérdése kísértetiesen hasonlít a Jobbikos IQfighterek szokásos kérdéseire, nemde? :D

2014. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"A kérdező kérdése kísértetiesen hasonlít a Jobbikos IQfighterek szokásos kérdéseire, nemde? :D"


Inkább a hlyébb fajta baloldaliak szoktak ilyen értelmetlen kérdéseket kiírni. A hlye fajta jobbikosok el vannak foglalva a zsidózással meg a holokauszttal.

2014. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Jajj ez a nagy demokrácia iránti vágy annyira vicces.. Fogalmatok sincs róla mi lehet az de itt nyilván az van.
2014. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék még hozzá, hogy tényleg sokmindent elkaszált az alkotmánybíróság, de akkor változtattak az alkotmányon? Egy törvényük sem ütközik az alkotmánnyal? Elég nehéz is lenne, mivel ők írják az alkotmányt is. Mehetsz jogorvoslásra? Kihez? Mindenhol ők vannak. A fékek és egyensúlyok rendszere tényleg megvan, látszólag. De a mindennapi gyakorlatban nem. A választási törvényt is maguknak alakították. Tudtátok, hogy ha a fidesz 50%-al nyer, a parlamenti székek 2/3-át kapják? Számoljatok utána! Elmejetsz szavazni, de akkor is ők maradnak nem kis fölénnyel, és megint küldik Rogánnak az 5-kerbe a tanyafejlesztési támogatást (ezt azért csak hallottátok... a trafik már uncsi...)
2014. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Csak annyit fűznék még hozzá, hogy tényleg sokmindent elkaszált az alkotmánybíróság, de akkor változtattak az alkotmányon? Egy törvényük sem ütközik az alkotmánnyal? Elég nehéz is lenne, mivel ők írják az alkotmányt is."


Az alkotmányt az országgyűlés 2/3-al módosíthatja. Ha a Fidesznek 2/3-a van, akkor módosíthatja. Ha nem módosíthatná valaki ekkora többséggel, az lenne a diktatúra.


"Mehetsz jogorvoslásra? Kihez? Mindenhol ők vannak."


Alkotmánybíróság, bíróság, nemzetközi szervezetek, nemzetközi bíróságok, stb.


"A választási törvényt is maguknak alakították. Tudtátok, hogy ha a fidesz 50%-al nyer, a parlamenti székek 2/3-át kapják? Számoljatok utána! "


Eddig is ilyen volt. Ez a képviseleti rendszer miatt van így, nem csak itt, az USA-ban is lehetséges az, hogy olyan párt nyerje a választásokat, ami amúgy eleve kevesebb szavazatot kap. Sőt, kapaszkodj meg, eddig is lehetőség volt erre a választási rendszerben, most is van rá lehetőség, csak épp eléggé irreális helyzetben.


Nekem sem a szívem csücske a Fidesz, de ne olyanok miatt szapuljátok, ami nem igaz.

2014. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!