Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit kell tudni a Jobbikról?...

Mit kell tudni a Jobbikról? Mi jellemzi őket?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd érdekelni a politika téma, és mivel most lesz a választás, gondolkodtam, hogy kire szavaznék. 13éves vagyok, a suliban nem tanuljuk még ezeket, de szeretném megtudni a dolgokat. Sok fiatal ismerősöm is Jobbikos.

A Jobbik az milyen oldal? Miért jo?

Köszi a válaszokat! 13/L



2014. márc. 19. 09:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
nincs jó meg rossz de szerintem nem ez az oldal ahol normális válaszokat fogsz kapni.
2014. márc. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
21%

Jesszus!

38/F !

Naneee!

Inkább fésüld a barbi pónit!

mábocs!

nem kell neked politika!

Egyébként olyan jelzőket mondanak a pártról, ami szintén megér egy misét".. és utána kéne járnod!

Még ezen szavak értelmezésének is, és még az sem lehet teljesen igaz!

2014. márc. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
8%

Valószínűleg más oldalakon kellene elkezdened a dolog tanulmányozását, de ha rám hallgatsz, más pártokat és más ideológiákat is igyekezz megismerni.

Majd egyszer ráérzel, az általad kérdezett párt 19. századi válaszokat ad 21. századi problémákra.

A másik jó tanács - ugyan még fiatal vagy - de nem feltétlenül kell a sok fiatal ismerősöd után menni...

2014. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%

Helyes h sok ismerősöd Jobbikos.Azért még túl fiatal vagy a politikához:/de ha amnyira érdekel akkor a Jobbiknak fent van a programja 2014-es valasztasokra:)

Szebb jövőt!

Nyerjen a Jobbik!

2014. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

*annyira

Bocs, csak mobilról írtam ezért nem tudom elküldeni a programjukat most.

2014. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
23%

Már késő. Aki pártatlanul érdeklődik, nem azt kérdezi, miért jó. Abban már benne van a feltételezés. A pártatlan érdeklődő azt kérdezi, milyen.

A Jobbik egyébként egy szélsőjobboldali párt. Ez azt jelenti, hogy az ő gondolkodásmódja a jobboldal általános céljainak, véleményének, gondolkodásmódjának a szélén található. Populista. Egyes kérdésekben nem annyira, mint más jobboldali pártok, másokban erősebben. A populista azt jelenti, hogy valaki körülnéz, mit szeretnének a legtöbben, és azt hangoztatja, hogy ő ezt fogja csinálni. Azt nem vizsgálja, hogy a dolog megvalósítható-e. Sőt, tudja, hogy nem valósítható meg, de mondja, mert ezt szeretnék hallani. Például azt mondja, rendet teremt, mert ezt sokan szeretnék (okkal). De azt nem mondja hogyan, mert nem tudja, nem is tudhatja, mert az ő módszereivel nem lehet. Például azt is mondja, megvédi az országot a nyugat szemétkedésétől. Azt nem mondja, hogyan. Mert ezt se lehet. Sőt, az is kérdés, mi számít szemétkedésnek, és mi a dolgok normális működésének. Például, ha egyest kapsz az iskolában mert nem tudsz, a padtársad meg ötöst, mert tud, az nem a tanár szemétkedése, hanem a dolgok természetes rendje. De ettől még szabad utálni. Csak nem érdemes.

2014. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
50%

Sok a fiatal a pártban is, nem csak a szimpatizánsok között. Így néha 1-2 felszólalásukkal, megnyilvánulásokkal kiverik a biztosítékot.


De a 2 őskövület mellett (MSZP, Fidesz) legalább megjelent egy komolyabban vehető alternatíva. Elég radikális párt, ezért sokan nem szeretik őket. Na meg azért, mert tabutémákat is szeretnek feszegetni. Például a cigány-magyar együttélés kérdését, vagy hogy kettős állampolgárok mit keresnek a parlamentben - ebből kijött az, hogy zsidókat akarnak listázni, holott egy normális országban valamilyen szinten kockázatot jelent, ha valaki két ország állampolgára. Szlovákiában ha jól tudom nem is indulhatott az MKP elnöke miután felvette a magyar állampolgárságot.


A két korábban említett párt meg nagyon szereti őket mocskolni, kiforgatni 1-1 beszédet és teljesen mást belemagyarázni. Ehhez ők nagyon értenek már, volt idejük gyakorolni. A médiában (TV-ben) kevés lehetőséget kapnak, sok pert nyertek már így, ebben persze benne van, hogy vagy Fidesz, vagy MSZP közeliek ezek a csatornák (RTL, TV2, HírTV, ATV). Még a közmédiában csak-csak kapnak lehetőséget.


Még 13 évesen van időd, a következő választáson se szavazhatsz, addigra ki tudja milyen pártok lesznek. Van pár megnyilvánulásuk, amiknek én sem örülök, ez fiatalságuknak is betudható. De szerintem még mindig értelmesebb párt, mint az MSZP vagy a Fidesz. Vonát meg valamennyire ismerem, ő egy korrekt ember.

2014. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

A hetes válaszához annyit mondanék kiegészítésképpen, hogy a Jobbik is csak annyira vádolhat populizmussal, mint minden másik párt (emellett nem is tartom egy rossz dolognak, hogy az emberek problémáival foglalkoznak, valamint az nem igaz, hogy a hogyanra nem adják meg a választ).


Viszont neked kérdező azt ajánlom, hogy várj a politikával, nagyon fiatal vagy még és még 8 évig nem is szavazhatsz, addig pedig ki tudja mi lesz a helyzet.

Ha ezek ellenére is érdekel a Jobbik, de nem akarsz végtelenül unalmas programot, vagy akármi mást olvasni, akkor keress a youtubeon egy lakossági fórumról készült felvételt és nézd/hallgasd végig (1 órásak szoktak lenni).

2014. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
www.jobbik.hu
2014. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Nagyon jó szerintem hogy már ilyen fiatalon érdekel a dolog!A jövőt nem lehet megállítani,ne hallgass az olyan emberekre akik szidják vagy negatívan minősítik a Jobbikot!

Ez a párt nem lopott,nem hazudott olyan ígéreteket amelyeket nem tartott be.Azért vannak annyira ellene mert fél az elmúlt 24 év kormányzata az elszámoltatástól,a titkosítások feloldásától,ezért van ez a brutális Jobbik ellenesség!

Sokan fölöslegesen beszélnek értelmetlen dolgokat a Jobbikról,mint az előttem szólók nagy része is!

Szóval már most kötelező el magadat ez a párt mellett és próbálj meg minél több osztálytársadat,ismerősödet,barátodat meggyőzni arról hogy mire szavazhattok,akkorra a Jobbikra kerüljön az x-etek!


F/28

Diploma,4 szakma,6jogosítvány (mielőtt még lenyolcáltalánosoznak azért mert jobbokos vagyok)

2014. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!