Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit kell tudni a Jobbikról?...

Mit kell tudni a Jobbikról? Mi jellemzi őket?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd érdekelni a politika téma, és mivel most lesz a választás, gondolkodtam, hogy kire szavaznék. 13éves vagyok, a suliban nem tanuljuk még ezeket, de szeretném megtudni a dolgokat. Sok fiatal ismerősöm is Jobbikos.

A Jobbik az milyen oldal? Miért jo?

Köszi a válaszokat! 13/L



2014. márc. 19. 09:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nézd meg az idei pártok programjait, és akinek van, arra szavazz... :D
2014. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Koszonom a hasznos valaszokat! Varom a tobbit is.

Szerintem nincs ezzel semmi baj, hogy erdeklodom a politika irant, es csak szerettem volna megtudni, hogy sok fiatal miert annyira Jobbik parti. Szavazni nyilvan meg egy ideig nem fogok, de gondolkodtam rajta, hogy ha mar 18 lennek, kire szavaznek, es szemezgettem a partok kozul.

Az ekezetert bocsi, telefonrol irok.

2014. márc. 19. 14:38
 13/30 anonim ***** válasza:
34%
hát szeressük a sok pálinkát meg kukákat borítgatni. de te ehhez még kicsi vagy
2014. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
27%
Az egyetlen kormány, akiben még lehet bízni! Engem is ilyen koromban kezdett érdekelni a politika. Ha szabadidőd engedi, akkor szerezz be 1-2 Hazai Pálya újságot. (vagy Barikádot) Én Kuruc.infot kezdtem olvasni anno, de függőséget okoz... :) 16/F
2014. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
23%
A jobbik egy büdös rasszista, antiszemita, neonáci párt! Ennyi!!!
2014. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Utolsó!


Szégyelld magad! A fiatal érdeklődő szépen tette fel a kérdést. Nem ilyen válaszokat vár, mint a tiéd! Kérdezem én: hol vannak az érvek, ok-okozati összefüggések? Ez a legkönnyebb nácizni egy pártot! Remélem a fogalommal tisztában vagy! Gondolom baloldali ember vagy, de ha nem is a megnyílvánulásod hűen tükrözi a személyiséged. Ne haragudj kérdező ezért, de muszáj volt reagálnom rá. Neked kislány, azt mondom helyén van a szíved, jófelé jársz. Remélem az embereknek megjön az esze lassan, s belátják hogy nincs más alternatíva. Megérdemlik az esélyt! Üdv Mindenkinek, Adjon az Isten Szebb Jövőt, Győzzön a Jobbik!

2014. márc. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
53%

#16 te kicsit elfogult vagy, hiszen rögtön kategorizálsz. Tudom, nem könnyű ezt megállni, ha az ember vérében van. Azt nem tudom, miért vársz itt érveket, okozati összefüggéseket. Elvétve fordul elő, onnan ismerd meg, hogy erősen lepontozzák. Van az a szint, amelyik már utálja a gondolkodást, mindegy miféle.


#10 Valamit összekeversz. Azt még érteném, ha egy régi pártember (némi vajjal) fél az elszámoltatástól. De itt párthívek vannak, akiknek nincs mit elszámolni (persze van néhány háttér érdekember, de most nem ezekről beszélünk). Azt is értem, hogy szimpatizánsként minél több embert szeretnél a te oldaladon látni. Csakhogy érvek nélkül a nem gondolkodókat, szép szavaknak bedőlőket tudod megnyerni (esetleg), értelmes embereket nem nagyon. Ahhoz több kell. Azt mondod, nem loptak, nem hazudtak, ígéreteiket betartották. Ezzel az a baj, hogy egyfelől a megalapozatlan közbeszéd, másfelől akinek nem áll módjában lopni, könnyen mondható, hogy nem tolvaj. Ami az ígéreteket illeti: kevésre volt módjuk betartani, de ami volt, ott bizony van hézag, nem is kicsi. Esetleg zarándokolj el néhány Mátravidéki jobbikos faluba, nézd meg a négy év eredményét. Aztán összehasonlításképpen menj ugyan e vidéken egy másik faluba (se nem jobbikos, se nem fideszes, se nem MSZP-s), majd vesd össze a látottakat. Akkor talán megérted, mit jelent teljesíteni. Akár volt ígéret, akár nem. Azt már csak mellékesen jegyzem meg, fölösleges volt a képesítéseidet leírni. Aki lehülyéz, ezt nem fogja nézni. A többi meg a stílusodról is tudni fogja. Amúgy csak a hasonszőrűek szokták a jobbikosokat alja népnek nevezni. Mindenkinek megvan a maga oka, miért oda húz, ahova. Nem mind magyarázható, de megérthető. Az egyebekről majd másnál.


#7 Nem világos, számodra mit jelent az őskövület. Azt látom, hogy erősen negatív, ami az eredeti jelentésére messze nem igaz. Csak akkor, ha a mai fideszes divatot követjük, miszerint minden szónak az a jelentése, amit éppen akkor akarunk. A biztosíték kiverése nem a fiatalos lendülettől (esetleg nyers fogalmazástól) van. Egyeseknek az is elég, ki mondja. Másoknak pedig sokkal inkább a tartalma. Lehet mocskolódni szép szavakkal is. Továbbá vannak törvények. Lehet őket nem szeretni, akkor meg kell változtatni. De nem figyelembe venni annyit jelent, ha hatalomra kerül, neki is tudomásul kell vennie, hogy nem veszik figyelembe a törvényeit. Ezt az állapotot pedig már anarchiának hívják. Ha nem tűri el a törvény megszegését, akkor pedig diktatúrának. Továbbá - elvileg - egy politikus véleményformáló, ezért kétszeresen kell megválogatni a szavait. Különösen, ha félreérthetők (pláne, ha annak szánta). Emiatt semmiképpen sem elfogadhatók az említett parlamenti hozzászólások, és igenis alkalmasak a megbélyegzésre. Sem a kettős állampolgárság (mondjuk néhány százezer romániai magyart tiltasz ki vele a szavazók közül, a komplett magyar pártot nemcsak a kormányból, a parlamentből - érdemes ám figyelni a szimmetriára). A cigánykérdésről pedig nemcsak lehet, hanem kell is beszélni. De mivel rendkívül kényes kérdés ez, nagyon nem mindegy, hogyan. A Jobbik álláspontja - azon túl, hogy dilettáns, kérdezz szakembereket - éppen arra példa, hogyan nem szabad. Illetve szabad, csak tudni kell, hogy a hangoztatottal éppen ellentétes eredményt ér el. Ennek bemutatására (illetve az ellenpéldával való összevetésre) szintén érdemes vidékre látogatni, mondjuk a Nyírségbe. Akinek van szeme rá, eléggé mellbevágó a különbség.


Kedves Kérdező, te maradtál utoljára (a jót mindig oda tesszük). Azokkal értek egyet, akik biztatnak, hogy tájékozódj. Nem lehet ezt elég korán kezdeni. De azt érdemes tudni, hogy a pártok, kivétel nélkül a hatalomért küzdenek. Ez nem rossz, kormányozni csak hatalommal lehet, és mind ezért alakul (most kivételesen nem csak, a Fidesz megosztásra irányuló ingyenpénze sokakat ösztökél a megszerzésre - jó sokat adtak a kampányra, sokkal többet, mint ami a kicsiknek elkölthető). Ma olyan a helyzet (nemcsak nálunk), hogy a hatalom megszerzése a szavazatokon keresztül történik. Ezért elsőrendű szempont lett az emberek meggyőzése. Azoké az embereké, akinek a döntő többségét nem érdekli a politika, így eligazodni sem tud benne. Lám, te is érdeklődsz. És aki nem tud eligazodni, annak mindent be lehet adni, csak szépen hangozzék. Emiatt sajnos a pártok programjai és kampányai csak arról szólnak, amivel az emberek megnyerhetők. Azaz nem valódiak. Ez egyiknek se hibája, ez a dolgok természete. Legfeljebb abban van (nem is kicsi) különbség, hogy egyes pártok ezzel mennyire élnek vissza.

Most rendkívül torz a kampány, ez egy diktatórikus párt kampánya. Magának megszerzett minden médiafelületet, kormánypénzeket (és nem pártpénzeket) használ fel, és másokat nem enged szóhoz jutni. Se Jobbikot, se MSZP-t, se mást. Ilyen körülmények között mindenki torz arcát mutatja, erőlködik, olykor dicstelen eszközöket használ. Ezért önmagában egyetlen ellenzéki pártot sem lehet elítélni, erre kényszeríti őket a kormánypárt. Ezért a tájékozódást érdemes nyugalmasabb időkre hagyni. Annyit azért mégis célszerű megemlíteni, hogy ma a központi kérdés, hogy az embereket a törvényekkel, szajkózással, az intézményrendszerrel végképp rászoktatják-e a gondolkodás mellőzésére, az ellenségképzésre. Nem igaz, hogy itt annyira ellensége magyar a magyarnak. Még a jobbikos se a baloldalinak. De ha ezt elhiszik az emberek, akkor a megosztottság olyan mértékű, amin már könnyű uralkodni. Elszámoltatás kell. De azért gondolkodjunk. A középhad (30-50 között) ebben a rendszerben nőtt fel, ténykedik. Holmi magatehetetlen Biszku Bélákat kellene elszámoltatni? Mit old az meg? Őket már nem elszámoltatni kell, hanem le kell szögezni: cselekedeteik népellenesek, országellenesek voltak. És továbblépni. Ettől populizmus az ilyesmi. A cigánykérdés meg attól, hogy azt nem lehet erővel, úgynevezett renddel, börtönnel megoldani. Egészen más módszerekkel lehet. És nem egyfélével, mert egyszerre kell kezelni a mostani bűneseteket, meg azt, hogy a jövőben ilyenek jelentősen csökkenjenek. Ha az iskolában van egy verekedős, erőszakos osztálytárs, büntetéssel megjavult? Ha másik iskolába küldték, ott jobb lett? Pedig ez sokkal egyszerűbb eset. Tudj meg minél többet a Jobbikról. Ha nem teszed, senkinek sem fogod elhinni, hogy rossz irányba mész. Ha egy ismeretlen erdő közepén állunk, minden irányba érdemes tájékozódni, még a szakadék felé is. Különben nem tudjuk összevetni a lehetőségeket, és kiválasztani a hazavezető utat. Ezt érdemes szem előtt tartani minden témában.

2014. márc. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

14: "Az egyetlen kormány, akiben még lehet bízni!"


Inkább előbb tanuld meg a kormány szó jelentését.

2014. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

# 17 Talán tényleg nem a legjobb kifejezés volt, őskövület alatt azt értettem, hogy 8-12 év alatt ha megnézed nincs sok változás sem a Fidesz, sem az MSZP (Összefogás vagy most minek nevezik magukat) "arcai" között. Ugyanúgy Orbán, Lázár, Rogán, stb. MSZP-nél max Mesterházy felbukkanása, de mellette Gyurcsány, Szanyi, Bajnai is volt miniszter is a miniszterelnöksége előtt, meg Fodor is csatlakozott nemrég.


"sem a kettős állampolgárság (mondjuk néhány százezer romániai magyart tiltasz ki vele a szavazók közül, a komplett magyar pártot nemcsak a kormányból, a parlamentből - érdemes ám figyelni a szimmetriára"


Ez igazából nem tudom hogy jött, mert itt nem a szavazókról volt szó. Hanem, hogy a kettős állampolgárok nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek. Példának írtam, hogy Szlovákiában ha jól tudom nem is indulhat kettős állampolgár a választásokon képviselőjelöltként, de szavazni szavazhat. Azt én nem mondtam, hogy Magyarországon ilyet kéne alkalmazni, meg Novák sem ezt mondta. A komplett magyar párt nem tudom ki lehet, aminek tagjai között mindenki kettős állampolgár? Tudsz valamit amit én nem?


A mocskolódás viszont én úgy látom, nem a Jobbikot jellemzi most a kampányban sem, hanem a másik 2 pártot. Én legalábbis csak ezt látom, kezdve a március 15-én feltűnt "pár napja alakult" rejtélyes mozgalomra. Meg a plakátfirkálásokra, stb.

És inkább ezek miatt döntöttem most már (90%-ban biztos), hogy inkább elmegyek szavazni a Jobbikra, mert kb. 1, fél éve ezen hezitálok, hogy érdemes-e. Lehet nem így van, de én mostanában pont azt látom, hogy a Jobbik nem, hanem a másik 2 nagy párt mocskolódik. És a környezetemben elég sokan így vannak vele.


De köszi a hozzászólást, jó sokat írtál, már csak ezért is felpontozlak. :)

2014. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
20%
16-os. Inkább az szégyellje magát, aki 13 évesen már a jobbikkal kacérkodik! Te jó ég, hová fog még süllyedni ez a hülye ország? Ez lenne a szebb jövő? Szép!
2014. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!