Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik pártra szavazzak ebben...

Melyik pártra szavazzak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Megnéztem mindkettő nagy párt évértékelőjét, valamint több párt politikai programját, sőt, még ki is töltöttem 2 tesztet külön oldalakon, és nem tudok döntést hozni.


A helyzet az, hogy a Koalíció és a Fidesz körülbelül egy síkon vannak, a Koalíció valamivel több. A Jobbik igazán alacsony lett, a többi kispárt pedig a közelébe sincs az előbb elhangzottaknak.


Ha a pártok ennyire kétesen képviselik az érdekeimet, akkor mi éri meg? Mert azt gondolom, mindkét oldalon vannak fontos, és rossz döntések, amik befolyásolnák az Én életkörülményeim.


Próbáltam reflektálni az elmúlt évi kormányzásokra, de úgy vélem, hogy egyik se volt jobb a másiknál, valahol/valamiben erős politikai lyuk volt. Ami viszont nem tetszik, hogy mindegyik párt mutogat a másik hibáira, amikor mindketten nagy hülyeségeket képesek létrehozni.



2014. márc. 26. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
A Jobbikra.
2014. márc. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Furcsa az írásod, mert szépen meg van fogalmazva, nem az tűnik ki belőle, hogy valami fiatal éretlen tinédzser lennél. Viszont maga a kérdés felvetése ide, hogy másoktól kérsz ilyen irányú tanácsot, egyáltalán nem vall érettségre. Ilyet nem szabad kérni mástól, csak magad alkothatsz objektív, saját érdekeidet képviselő képet és döntést. Mindenki más csak manipulálni fog próbálni.
2014. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van!


Megosztok veletek két híres idézetet Sir Winston Churchilltől:


"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."


"A demokrácia egy rossz politikai berendezkedés, de még nem találtak ki nála jobbat."


Elgondolkodtató...

2014. márc. 26. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
A Jobbikra. Ha magyar vagy, akkor csak ők képviselik az érdekeidet.
2014. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 811 ***** válasza:
Jók az idézetek, de engem az gondolkodtatott el a kérdésed kapcsán a legjobban, hogy vajon hány ilyen ember van még, akik nem tudnak dönteni, én azt gondolom, hogy nagyon sok. És el kezdtem gondolkodni az okokon. Szerintem ma nincs igazán olyan párt aki az emberek érdekeit képviselné, holott ez lenne a legfontosabb... mindegyik pártnak nyilván vannak olyan pontjai amik szimpatikusak, és vannak olyanok amelyek nem. Szerintem az egy jó módszer lehet, hogy elkezded összegyűjteni, hogy Neked mi a fontos. Ha ez megvan, akkor utána elkezded nézni a pártokat, hogy melyik az, amelyik a legjobban megegyezik azokkal az elképzelésekkel, amit Te kigondoltál....
2014. márc. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MrPifta ***** válasza:
34%
én Jobbikra semmiféleképpen nem szavaznék, sőt elhagynám az országot ha hatalomra jutnának. Nem akarok olyan országban élni, ahol egyeseknek rettegniük kell.
2014. márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem teszteket kell kitölteni, ezek általában arra valók, hogy eldöntsék melyik párt neked a legjobb, az eredmény mindenkinél ugyan az, amelyik párt megbízásából készült a teszt
2014. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

"MrPifta nevű felhasználó válasza:


én Jobbikra semmiféleképpen nem szavaznék, sőt elhagynám az országot ha hatalomra jutnának. Nem akarok olyan országban élni, ahol egyeseknek rettegniük kell."


Hogyha este megyek a kihalt utcán, és szembejön egy c...klán, akkor én is rettegek, úgyhogy ezt már lekésted.

2014. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Okos dolog, hogy tanácsot kérsz! Ha szavaztam volna az előző ciklusban, akkor a Fideszre szavaztam volna, de a lakcímem miatt nem sikerült, végül nyertek.


Elmondom, hogy most miért fogok a Jobbikra szavazni.


Azóta eltelt egy pár év és letisztult a kép. Az iparunk újraélesztése az elszámoltatás az elmúlt 24 évről, a mezőgazdaság újraélesztése nagyon fontos lenne. Szeretnék gazdálkodni egy kis területen, ami a családomé és pár éven belül lehetőségem lesz egy kisebb üzemet is elindítani, de amíg a kormány nem véd meg a multiktól, addig ezt nem merném meglépni.


Hiányolom, hogy nincsenek szakemberek, olyan igazi belevaló szakoktatók és bánt, hogy hanyatlóban van a szakmunkásképzés.


Szeretek és akarok ipari területen dolgozni. Jelenleg kisadózóként tevékenykedem ipari területen, de sokkal boldogabb lennék ha azt mondhatnám, hogy a cégem a hazai piacra, esetleg exportra termel. Szeretem Magyarországot és becsülöm, követem azokat, akik így éreznek.


Most jön a csavar.


Az egyik legjobb barátom egy cigány! Vele dolgozom és fogok dolgozni, mert dolgos becsületes jóravaló ember!


A Jobbikra fogok szavazni!

2014. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tamaspatrik válasza:
én úgy látom a Fidesz nem adja el a közműveket hozza be a külföldi cégek lehetőségeit úgyhogy az irány ilyen tekintetben jó a koalíció az ellentétét tette és tervezi.
2014. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!