Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Olyan törvények, Btk. -szigorí...

Legion kérdése:

Olyan törvények, Btk. -szigorítások érdekelnek, amiket a Jobbik javasolt, de a Fidesz ellopta, és sajátjaként nyújtotta be. Mondanátok ilyeneket?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Miért gondolja mostanában mindenki azt, hogy a Fidesz lopkod a Jobbiktól?



Kérdésre: a btk 2012-től nem szigorodott, hanem még inkább enyhült. A szabálysértési értékhatár 50 000 ft-on van perpill. Az alatt minden lopás szabálysértés, ami nevetséges. 10 vagy 20 ropi kellene hogy legyen a határérték.

Amire te gondolsz, az amúgy a halálbüntetés bevezetése, na ebből lett "fideszes olvasatban" a tényleges életfogytiglan, de a jobbik ilyesmit nem javasolt, ők halálbüntetést akartak 2010 környékén bevezettetni a fidesszel. Most is vissza akarják hozni, 2014-es évadnyitójukban is elmondja Vona.

2014. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pro Patria ***** válasza:
28%

A BTK. nagyon is szigorodott. Két példa az önvédelem korlátainak enyhítése, és a büntethetőségi alsó korhatár 12. betöltött életévre való csökkentése.


De ez az idiotizmus, hogy "lopta a másik párttól". Mi ez, valamiféle verseny?

Normális viszonyokban a több párt elképzelései eggyé állnak össze, így találva meg a mindenki által elfogadható utat...

2014. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na,én máris írok nektek,de ettől függetlenül bízom további válaszokban.3 csapás,kisebb Parlament,12 évesre redukálni a bűncselekmények büntethetőségét(ezt sajnos csak részben...öhm...vette át a Fidesz),a börtöntöltelékek kedvezményeinek csökkentését,ezzel pénzt spórolni,és az ottlevőknek így rosszabbá tenni a börtönlétet.Kérlek ezt folytassátok!
2014. márc. 27. 23:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy önvédelem, nincsen. Ez tehát nem is változhatott. Jogos védelem van. Az változott. Nem biztos, hogy pozitív irányba.



Másikra: eddig 14 év volt a büntethetőségi alsó korhatár, ezt 2 évvel lejjebb vinni nem old meg semmit.

2014. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Na,én máris írok nektek,de ettől függetlenül bízom további válaszokban.3 csapás,kisebb Parlament,12 évesre redukálni a bűncselekmények büntethetőségét(ezt sajnos csak részben...öhm...vette át a Fidesz),a börtöntöltelékek kedvezményeinek csökkentését,ezzel pénzt spórolni,és az ottlevőknek így rosszabbá tenni a börtönlétet.Kérlek ezt folytassátok!"



Minek folytassuk? Attól neked nagyobb lesz? Nehogy azt hidd már, hogy a jobbik találta fel a fentieket, mint a spanyolok a spanyolviaszt :D

Kisebb parlamentet a rendszerváltás óta minden párt javasolt, de 2/3-ad kellett hozzá, hogy meglépjék, a háromcsapás jellegű büntetési tétel emelést rengeteg ország alkalmazza, pl. Kanada már akkor, mikor még jobbik nem is volt, a "börtöntöltelékek" életminőségét pedig nem rontotta a fidesz, ezt nem tudom, honnan szedted.

2014. márc. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De,nyugodtan folytassátok csak!Ha attól nekem nagyobb lenne,már rég kidurrantam volna.A 3 csapást 2009 februárja óta szorgalmazza a Jobbik,mióta szegény Cosmát a csőcselék leszúrta.A Fidesz még ellenzékből simán szorgalmazhatta volna,hogy bevezessék e törvényt,teljesen ingyen.Ehelyett eladta az embereknek,2010 áprilisában,a szavazataikért.Szóval ez is a Jobbiktól van,és ők maguk is bevallottan az USA-ból vették át.A cikket a sittesek körülményeiről?Kuruc,börtön,merülőforraló.Írdd be,meglesz a cikk.Azt is a Jobbik szorgalmazza,hogy minél kevesebb pénzből kihozzuk a napi ellátásukat,minél puritánabb körülmények között.Ez majd részben megvalósul hamarosan.Újabb Jobbikos átvett ötlet.Folytathatod,kérlek.
2014. márc. 29. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs értelme folytatni. Úgyse ismerjük el, hogy "csak az egy szent Jobbik" létezik, és ők a legokosabbak, meg a legjobbak. Feltolhatod magadnak a jobbikat, kérdező. Egy arrogáns kis pöts vagy.
2014. márc. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
Még egyszer megkérdezem: az ország fejlődése a lényeg neked, vagy számodra ez pártok közötti versenyről szól?
2014. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Senki sem mondta,hogy istenítsétek,senki sem tette.De hidd el,majd írnak mások is átvett ötleteket.Tudom,hogy fáj az igazság,de ezzel együtt kell élned.Amúgy jó neked,hogy ennyi alapján már komplett jellemrajzot tudsz írni valakiről.És nem parancsoltam,hogy jellemrajzot írj rólam,majd ha teszem,akkor tedd jó,és igaz szolga módjára,hárombetűs úr.
2014. márc. 30. 13:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Pro Patriának mondom,természetesen a hazánk felemelkedése a fontos.Mindenek előtt.Csak azért nem árt elgondolkodni,most akkor ebben a 4 évben a Fidesz,vagy a Jobbik kormányzott-e.Mert rengeteg ötletet benyújtottak,amit a 2/3 direkt leszavazott,majd később sajátként-óriási csinnadrattával-megszavazták.Persze ez nem baj,ha nincs,vegyenek eszet mástól,csak most így mi értelme a Fidesznek?
2014. márc. 30. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!