Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Schmuck Andor vezette párt...

A Schmuck Andor vezette párt miért csak az öreg nyugdíjasokkal foglalkozik mindig?

Figyelt kérdés

Eddig akárhol hallgattam a beszédét, mindenhol csak a nyugdíjasok segítéséről szónokolt. De neki más nem számít? Mi van a gimnazista, egyetemista diákokkal például? Vagy a fiatal felnőttekkel, akik most szeretnének végre munkába állni és mellette családot alapítani? És még sorolhatnám, de túl hosszú lenne. Ezek nála nem szempontok? Miért mindig mindenben csak az időskorúak számára van programja? És azzal szeretnének kormányra kerülni, hogy csak azt tudják, mivel segítenék a nyugdíjasokat? Vagy én maradtam le valamiről? Engem speciel jobban érint most az egyetemi rendszer, de arról egy szót nem hallottam még tőlük. De ha valaki többet tud, kérem, egészítsen ki! Nem szavazok rájuk, de azért érdekelne, hogy ha már kormányra akarnak kerülni, akkor mégis mit tennének például az oktatásügy fejlesztésében, az egészségügyi ellátásban vagy az infrastruktúrában.


Mert én eddig ennyit találtam róluk, nem többet:


A SZOCIÁLDEMOKRATÁK 15 PONTJA


1. A nyugellátáshoz való állampolgári jogot visszahelyezzük az alkotmányba.

2. A nyugdíjat nem terhelheti személyi jövedelemadó és társadalombiztosítási járulék.

3. Ingatlan- és földalapú állami életjáradék programot indítunk.

4. Az idősek élethelyzetét fokozottan előtérbe helyező, „szépkorúbarát” államigazgatási ügyintézést alakítunk ki.

5. Minden felnevelt gyermek után járó 3%-os nyugdíjbónuszt biztosítunk.

6. Családi adókedvezményt vezetünk be a közös háztartásban élő szépkorú családtag után.

7. Visszaállítjuk a valóban ingyenes utazást a 65 év felettiek részére.

8. Bevezetjük a 13. havi nyugdíjat a 150 ezer forint alatti nyugdíjak esetén.

9. Duplájára emeljük a közgyógyellátásra adott gyógyszer-támogatási keretet.

10. Bevezetjük a kegyeleti járandóságot és módosítjuk a szociális temetés szabályait

11. Szigorítjuk a büntetési tételeket a szépkorúak elleni bűncselekmények esetében.

12. Támogatjuk az idős rászorulók számára ingyenes étkezést biztosító vállalkozásokat és civil szervezeteket.

13. Idősotthon-minősítő központot és felügyeletet állítunk fel.

14. Pénzügyi biztosítékkal szigorítjuk az idősotthonok üzemeltetését.

15. Önkormányzatonként teljes körű tájékoztatást biztosítunk a szépkorúak számára járó és adható támogatásokról, azok mértékéről, igényléséről és formájáról.



2014. ápr. 5. 04:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem az emberek érdekeit nézik, csupán az egyik legnagyobb szavazóbázist próbálják megnyerni.
2014. ápr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát egy zsírdisznótól mi mást vársz? Néha panaszkodik Kálmán Olgának az "állítólagos nácikról".
2014. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!