Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 25 éves fiú vok. Ez lenne...

25 éves fiú vok. Ez lenne életem 2. szavazása, de nem tudom kire szavazzak. T. tok vmi jó kis pártot akik humánusak, és nem feministák?

Figyelt kérdés
anno a jobbikra szavaztam mert nem gondoltam át és hirtelen felidulásból cselekedtem, de sajnos nagyon szélsőségesek. viszont amivel egyet értek velük az az hogy pl az abortuszt tiltsák be, mert gyilkosság, és a romákat regulázzák meg, és zavarják ki a multikat. de amivel nem az a sorkatonaság, meg a keresztény vallás erősítése, meg amit a melegekkel csinálnak. nem tom kire voksoljak. eléggé gyereknek érzem magam ebben a szituban.... help?
2014. ápr. 5. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Hiába szavazol bármelyik pártra, két lehetőség van:

Szavazol a Kormányváltó Összefogásra, és elmegy Orbán, vagy nem szavazol a Kormányváltó Összefogásra, és marad Orbán.

2014. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Orbán marad, teljesen mindegy kire szavazol.

Én csak azért megyek el, mert:

1. nem akarom a jobbikot (több mandátumot)

2. nem akarok fidesz 2/3-ot.


Ezért az LMP-re, vagy az összefogásra teszem az x-et holnap.

2014. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Hát, aki a melegeket pártolja meg a katonaságtól fél az már régen nem férfi. Ne haragudj de magaddal sem vagy tisztában, az abortuszt beszüntetnéd hol ott szükség van rá, kib*sznál nem tudom hány ezer cigánnyal, a multik meg ha elmennek éhen halsz.


Szavazzál Viktorra, legalább a lelkednek jobb lesz.

21F

2014. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A jobbikra értelmetlen szavazni ezek miatt, mert:


1. Az abortuszt soha nem fogják betiltani. A jobbik is azzal kampányol, hogy szigorítják, de a betiltással már ők sem mernek. Romániában Chauchesku megtette, hát meg is lett az eredménye.

2. A romákat (sajnos) nem fogja megregulázni senki, mert az EU nem fogja engedi.

3. A multikat sem zavarja ki senki, mert már nem a szocializmusban élünk.


Én személy szerint nem megyek el szavazni, mert ebből a garnitúrából én nem vagyok hajlandó választani senkit. Akire talán szavaznék, az az LMP, de rájuk meg nincs értelme mert úgysem fogják elérni az 5%-ot.

2014. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
off: az abortuszt soha senki sem merné betiltani szerintem. nem pártolom, szerintem is gyilkosság, viszont megnőne a suttyomban, vagy otthoni körülmények között elvégzett beavatkozások száma. az meg életveszélyes.
2014. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

21F!


A te logikád alapján, ha te nem szülsz 4-5 gyereket, akkor te nem vagy nő.


Az meg, hogy homofób vagy nem lep meg, sokan vagytok.

2014. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"2. A romákat (sajnos) nem fogja megregulázni senki, mert az EU nem fogja engedi."


Fú, mintha az erőszakos regulázás bármikor is jó véget ért volna...

A sok "mi is csórók voltunk" el sem tudja képzelni milyen romaként felnőni. Vagy ha nincs kenyerük egyenek kalácsot ugye?

2014. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

"Hiába szavazol bármelyik pártra, két lehetőség van:

Szavazol a Kormányváltó Összefogásra, és elmegy Orbán, vagy nem szavazol a Kormányváltó Összefogásra, és marad Orbán."


Ezt a butaságot ki találta ki? Már több embertől hallottam, de ez attól még butaság, ha elmész szavazni a pl Jobbikra, vagy bármelyikre attól miért erősítenéd a Fideszt?

Miért nem tudják felfogni az emberek, hogy nem kétpártrendszer van, van 18 párt akire lehet szavazni, de akár érvénytelenül is leadhatod a szavazatodat.

2014. ápr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 belapus ***** válasza:

"Én személy szerint nem megyek el szavazni, mert ebből a garnitúrából én nem vagyok hajlandó választani senkit. Akire talán szavaznék, az az LMP, de rájuk meg nincs értelme mert úgysem fogják elérni az 5%-ot."

És ha csak 1 szavazaton múlna az az 5 % ?


Kérdező!

Nem igen fogsz olyan pártot találni, amelyik minden ígéretével mindenki elégedett lenne.Azt válaszd, amelyik programja a legközelebb áll az elképzeléseidhez.Állíts fel egy fontossági sorrendet.Például: fontosabb a multik kizavarása, mint a melegek megbüntetése ?Ha ez a sorrend meg van, talán könnyebb választani.Általában igaz az, hogy az ígéretek túlzóak.A legtöbb esetben egy kormányra kerülő erőnek is meg kell kötnie a maga kompromisszumait.

2014. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Tehát Jobbik kizárva oks. (Nálam is. többek között még azért is, mert a gazdasági programja ill. csődbe vinné az országot - pl. ki szeretnének lépni az EU-ból)


Leegyszerűsíti a következő kérdést:

Egyetértesz-e a Fidesz-KDNP politikájával, vagy kormányváltást akarsz (legalábbis megelőzni a következő 2/3-os rezsimet.


Azt mondtad, hogy fontos számodra, hogy humánus párt legyen hatalmon. Nos a Jobbik és a Fidesz-KDNP erősen támadta és támadja többek között a hajléktalanok jogait, pl a belvárosban nem szedhetik ki a kukákból a kenyeret, vagy az alumínium sörös dobozt (nem a konténerfelborogatása van csak tiltva, hanem a kukázás is) a padon fekvésért nekik börtön jár... a fizetőképes hajléktalanoknak sem hajlandóak szociális bérlakást adni...


Van egy halom kamu párt, ami eleve kiesik vagy azért, mert nem érik el az öt százalékot, vagy azért, mert csak az állami kampánypénz támogatásért, vagy a baloldali összefogásra szándékozók összezavarására jöttek létre.


Tehát marad az 5% környékén mozgó LMP (Lehet Más a Politika) Ezek nagyon jól indultak, valóban felkészült szakemberekkel a háttérben. Később kettévált, egyik része, a jogutód LMP - inkább jobboldali, és nem volt hajlandó szóba állni egyeztetni a kormányváltás érdekében a többi demokratikus ellenzékkel (Jobbik saját bevallásuk szerint sem demokratikus). A kilépők a Párbeszéd Magyarországért (PM) összefogott a baloldali pártokkal. Hozzájuk ment át a legtöbb erős szakértő a régi LMP-ből.


A baloldali összefogás (MSZP+DK+Együtt-PM+MLP) és az LMP is azon van, hogy a cigányok bűnözése csökkenjen, de itt egyenlő bánásmódra gondolnak, vagyis mindenféle bűnözést fajsúlyuk szerint egyaránt üldözni de főleg megelőzni kell.

2014. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!