Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mik az alapvető különbségek a...

Mik az alapvető különbségek a szocializmus, kapitalizmus és kommunizmus között?

Figyelt kérdés
Elolvastam már őket wikipédiába, de őszintén én még nem jöttem rá az alapvető különbségekre :(
2009. dec. 21. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
szocializmusban az emberek a közösen megtermelt javakból egyenlően osztozkodnak, a kommunizmusban az állam bocsájtja egyenlően rendelkezésre a termelő-eszközöket, míg kapitalizmusban az egyéneké. De amúgy tényleg ezt írja le Wiki is, én is puskáztam róla :)
2009. dec. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Könnyű megkülönböztetni őket aszerint pl., hogy ki mennyit dolgozik és mennyit fogyaszthat.


A kapitalista társadalom az árutermelésen, a termelőeszközök magántulajdonán és a piaci koordináción alapul. Tehát a piaci viszonyoktól függ a javak és a munka elosztása. Vannak kapitalisták (tőkések) és munkások. A munkások annyit dolgoznak, amennyit a tőkés előír számukra, és annyit kapnak érte, amennyit a tőkés fizet. Ezen kívül vannak még kistermelők.


A szocializmusban köztulajdonban vannak a termelőeszközök, és a munkájuk arányában részesülnek az emberek a megtermelt javakból.


A kommunizmusban az emberek a képességeik szerint dolgoznak és a szükségleteik szerint részesülnek a termékekből.


A kapitalizmus sehol sem létezik abban a tiszta formában, ahogy itt le van írva. A szocializmus és a kommunizmus pedig még nem valósult meg soha.

2009. dec. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, így már világos.
2009. dec. 21. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Utóbbi válasz némi tudsát sejtet. Pontosan fogalmaztál!
2009. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

A szocializmusban nincs akkkora terror,mint a kommunizmusban ,de mindkettőben egyenlőbbek az esélyek a tisztességes életre,megélhetésre.

a kapitalizmus mocskos kizsákmányolás(olyan ami most 2011-ben és a rendszerváltás utántol megy magyarországon).

a kapitalizmusban mindenki nyomorog azért az 1-2 emberért aki piszok jól él.

2011. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!