Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért maradt ennyire alul a...

Miért maradt ennyire alul a Jobbik?

Figyelt kérdés
Olyan sokan mondták, hogy ők fognak nyerni, de messze lemaradtak.

2014. ápr. 22. 22:28
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
62%

20/20

Szerintem vannak olyan jó viszonyban, hogy a jobbik honorálta a törekvéseit, még ha nem is lett volna neki muszáj.


Igazából, én beleolvastam a programba. Ami engem érdekelt, a közoktatás, katasztrófa volt (legalábbis számomra).

De hogy őszinte legyek, egész rendesen volt megírva a dolog, volt, ami tetszett is.


Csak aztán ránézek a leghangosabb szavazóira, a kuruc.info-ra, és hogy ezekkel szimpatizál, és máris szavaztam volna inkább a fideszre, csakis azért, hogy a jobbik ne győzzön.


Ezen kívül látom, hogy a fő problémájuk a magyar nyelv eredete, a rovásírás, és a többi, nekem meg az, hogy lesz-e kenyér hónap végén az asztalon.


De ha teljesen őszinte akarok lenni, engem is a nagyszájú szavazók és a kuruc.info tartottak vissza az egésztől.

2014. ápr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
56%

"Ezen kívül látom, hogy a fő problémájuk a magyar nyelv eredete, a rovásírás, és a többi, nekem meg az, hogy lesz-e kenyér hónap végén az asztalon."


Na igen, ebben főleg igazad van. A Jobbik nem törődik eleget a magyarországi életszínvonallal, pedig éppen ezzel van a legtöbb embernek baja és ezen a téren lehetne begyűjteni a legtöbb szavazót. Helyette van a nagy dilemma, hogy miért nincs árpádsávos zászló mindenhol kipakolva és miért nem repkednek turulmadarak az égen. Ez a téma meg egyszerűen nem nyeri meg a legtöbb embert.

2014. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
52%

"Kurucinfó miatt buktak legalább egy millió szavazót."


Mégsem fog soha megszűnni, a Novák családnak abból van pénze. Vérivó féreg patkányok.

2014. ápr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
60%
Az IGAZÁN HIHETETLEN dolog amúgy az, hogy ha megnézed, a kérdésre válaszolók mondjuk 80%-a (5-ből 4 válasz) leszólja a jobbikat. Mégis, az összes ilyen, leszóló jellegű válasz baromira le van pontozva. Ehhez nem egy, nem két regg kell, mert egymást meg nyilván felpontozzák az ilyenek, és hogy ilyen 15% körülire levidd valakinek a válaszát, akit előtte már ketten-hárman felpontoztak, ahhoz kell vagy 20 lepontozás. Ha belegondolunk, vajon hány kamureggje lehet ezen az oldalon a jobbikos propagandagépezetnek? Elég durva.
2014. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
8%

"HakapesziM nevű felhasználó válasza:


Ti megvesztetek. Mi az hogy alulmaradt? "



Hé, hakrapeszli! Tudtommal nem nyert a jobbik idén, ergo eléggé helytállónak érzem az "alulmaradt" jelzőt. De persze lehet, hogy te más magyar nyelvet beszélsz, mint én, nem tudom.

2014. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
94%

"Tudtommal nem nyert a jobbik idén, ergo eléggé helytállónak érzem az "alulmaradt" jelzőt."


Attól függ mivel hasonlítod össze. Igen, ha a győzelemhez hasonlítjuk alulmaradt. És minden más párt is. Csak nem mindegy mennyivel, más úgy alulmaradni mint a Jobbik és más úgy, hogy éppen bejutott valaki, mint pl. az LMP.


Azt se felejtsük, hogy a második helyezett egy pártszövetség, nem egy párt. Ennek a választásnak az igazi vesztesei ők. Lesz valami 38 baloldali képviselő..Valaha ('94) kétharmaduk volt.


Nézőpont kérdése tehát a Jobbik alulmaradása. Növelte a választói számát, történetében most voksoltak rá a legtöbben. A számok is makacs dolgok.


Fentebb vázoltam a haza radikális jobboldal történetét - ha valaki nem emlékezne rá, vagy túl fiatal - ez az eddigi legjobb eredmény amit ilyen jellegű párt elért.


Érdekes egyébként, balliberális hazai és külföldi orgánumok meg a szélsőjobb aggasztó megerősödéséről beszélnek.

2014. ápr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
12%

ma 09:19


Hiába csűröd-csavarod, alulmaradt, mivel nem győzött. Szinonimaként. Mégsem mondhatjuk azt, hogy felülkerekedett a többin. :)

2014. ápr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
94%

"Hiába csűröd-csavarod, alulmaradt, mivel nem győzött. Szinonimaként. Mégsem mondhatjuk azt, hogy felülkerekedett a többin. :)"


Kettőt leszámítva - amelyből az egyik több párt szövetsége - mindegyiken felülkerekedett. Komolyan vehető politológus nem számolt a győzelmükkel, legfeljebb pár egészen radikális hívük. Ha mindenáron olyan tényt keresel, ami a Jobbik vezetősége számára is negatív fejlemény volt, akkor az az, hogy nem nyert egyéni jelöltje. Ez valóban rossz eredmény. De országos szinten jól szerepelt és növelte a támogatottságát.

2014. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
ma 09:28 Ok, én meguntam...
2014. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
38%
Sőt, ha azt is beleszámoljuk, hogy a Jobbiknak hosszabb a neve, mint a többinek és nem mellesleg benne van, hogy ők a jobbak, akkor rájövünk, hogy igazából nem is harmadikok lettek, hanem elsők, csak ezt az ellenség nem hajlandó beismerni!
2014. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!