Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz direkt rúg bele...

A Fidesz direkt rúg bele mindenkibe? Direkt utáltat meg mindenkit saját magával? Direkt akarják elveszíteni (már megtették) végleg a hitelüket az emberek felé? Csak a Jobbik maradt?

Figyelt kérdés

Végig nézegettem mit ígértek 2010 előtt, és mi lett belőle. Emlékszem mekkora boldogság volt a környzetemben hogy végre eltakarítottuk a szocikat a kormányszékből, és 2/3-uk lett, hátha egy jobb világ fog végre beköszönteni.

Aztán alig 2,3 év alatt elérték hogy pont a saját szavazói körük fordul ellenük, és ma már keserűen szégyenlik hogy rájuk szavaztak. Én ugyan nem rájuk szavaztam, de bíztam bennük. Ma ott tartunk hogy minden ismerősöm a Jobbikra szavazna, mert nincs más kire (én már akkor megmondtam).

Szerintem egy katasztrófa amit Fidesz csinált, annyira rossz a kommunikáciújuk, meg a stratégiájuk hogy az valami borzasztó. Ami még pozítiv lenne a részükről, azt is elbaltázták. Meglehetett volna rendesen is oldani a rendőr nyugdíjat meg a leszázalékolást, erre rárontottak mindenkire baltával, a hitelesekkel érdemben hasznosat nem tettek, közbiztonságot nem hogy 2 hét alatt, de még rosszabb lett, elszámoltatás egy szégyen csőd, még a bűnösök kaptak kárpótlást (nokia dobozos, mert penészes a börtön fala), és azt akkor abba is hagyták. Gyakorlatilag nem tudok olyat mondani ami bejött a Fidesznek.

NEM VAGYOK BALOS MIELŐTT VALAKI ELKEZDENÉ, JOBBIKOS VAGYOK, de bíztam a Fideszben (és ezt most direkt írtam szégyenemben kisbetűvel).



2013. aug. 24. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Én Fideszes voltam és az egész családom.

A családom azóta támogatta őket amióta létrejött ez a párt.Sőt, 1-2 rokonom ismerte is Orbánt személyesen.


Amikor nyertek, mind örültünk a 2/3-nak, hogy végre rendbe teszik az országot, helyrehozzák a gazdaságot és nem utolsó sorban felelősségre vonják , fenékbe billentik a szociálliberálisokat.


Az első egy évben még nem is voltak akkor gondok, de utána....Mi elvesztettük a bizalmunkat a Fidesz iránt.

Mivel jobboldaliak vagyunk,ezért olyan pártra akik tündérmeséket mondanak a cigány kultúra csodáiról ,meg egyéb sci-fi történekeket , olyanra sosem szavazunk.

Ezért marad, a Jobbik.

Az ő kommunikációjuk is lehetne egy kicsit finomabb, sok dologban nem értek velük egyet, de nincs más.


A szocikat meg nem rúgta seggbe a Fidesz.

Ennek a gyomnövénynek csak a tetejét vágták le, a gyökere még ott van, nagyon mélyen.

2013. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Fidesz ugyan ostoba, kapzsi és bosszúálló is, de Jobbikosok a Sátán katonái, dögvész fog pusztítani, ha ők kerülnek hatalomra. (Nyugalom, nem fognak.)
2013. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

No igen, nem véletlen mondják hogy a 2/3ot nem a fidesz érdemelte ki, hanem a szocik elszámoltatásáre kapták.

Már csak azt remélem hogy a Jobbik megtöri az átkot, és nem ilyen hang, nyerészkedő párt lesz. Már csak arra lennék kíváncsi hogy Magyarországon az emberek miért ennyire vakok, hogy képtelen felismerni hogy 5 ciklus alatt csak romlott az ország és ezért főként csak az mszp,szdsz,fidesz volt a felelős. Még mindig jobban tudnak a Jobbiktól oktalan félni, mint azoktól akiket ténylegesen ismernek. Már csak röhgögni fogok ha a Jobbik megint ilyen kis %-ot fog elérni. Nem istenítem őket mert tudom hogy ők is csak politikusok, de akkor sem voltak benne az elmúlt 20,30 rombolásában, és őket elvileg köti a becsületük.

2013. aug. 24. 17:10
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Te alapvető tévedésben vagy. A Fidesz nem rúg bele senkibe. De ha már mindenképpen ehhez a szóhasználathoz ragaszkodsz, abba rúg bele, aki útjában áll.

Te itt a "balos"-t valamiféle mételynek tekinted, mert ezt adták be neked, eredménnyel. A dolgot más módon kell szemlélni.

Minden pártnak, illetve vezető embereinek a hatalom megszerzése lebeg a szeme előtt. Kinek csak úgy, mert élvezi,, kinek azért, mert tudja, cselekedni csak hatalomban lehet. A hatalom megszerzését sokféle módon lehet elérni. Először is - mivel a dolog választással valósul meg - megnézik, mire vevők leginkább az emberek. Aztán ezt fogják mondani. Egy részét - ha nem ütközik a hatalmi vágyaikba - megvalósítják, a többséget nem. Soha nem is céljuk. Ez minden pártra egyaránt igaz. A pártoknál a választóvonal abban van, mi a fő cél, és a hatalomgyakorlást meddig tartják méltányosnak (azaz milyen pofátlanságra mondják, hogy ezt már azért mégse).

A Fidesz vezetője Orbán, kizárólag hatalomban gondolkodik. Ezért a többi ehhez igazodik. Minden intézkedés, minden szöveg ezt célozza. Ha a hatalmat az célozza, hogy sok embert csukjanak börtönbe, ezt teszik. Ha a hatalom növeléséhez mézesmadzag kell, rezsicsökkentést csinálnak. Tudják, hogy a döntő többség nem számol utána (nem is tud), hogy ezzel tényleg javult-e a helyzete. Nem javult. Ha javult volna, nem kellene ennyire reklámozni. Az emberek buták, de nem hülyék. Ami valakinek jó, magától is tudja. Csak arra kell rábeszélni, hogy jó neki, amiről magától nem tudja (mert nem is jó, csak úgy látszik).

Tehát semmiféle belerúgásról nincs szó, ilyen a hatalomszerzésük technikája. Azzal nem dicsekednék, hogy jobbikos vagyok. A Jobbik technikája ugyanez, csak másképp működik a szemfényvesztés. Mondok egy példát. Tesz valamit a kormány. Mindegy, jó-e, vagy sem. A Jobbik retorikája, hogy elmondja, a kormány nem eléggé támogatja az embereket, ők még hozzátennék (és itt jön a konkrét, témától függő javaslat, amely kivitelezhetetlen). Az MSZP retorikája más. Ők rögtön elmondják, hogy a kormány a kizsigerelésből próbál valamit visszaadni (ha éppen ilyesmiről van szó, pl. rezsicsökkentés), de sokkal többet vett el. Vagy ha tényleg ostoba az intézkedés, akkor azt mondogatják, hogy lám, megint rosszabbul élünk (átvéve a Fidesz ellenzékben használt szövegét). Mi ebben a lényeg? Mindegyik úgy tesz, mintha építően kritizálna, hiszen ez a dolga - látszólag. Valójában egyik se a tényleges intézkedést kritizálja, és egyik se ad megoldást (de ezt másképpen teszik).

A Fidesz fő bűne az, hogy ezt a hamis retorikát kényszeríti mindenkire, ez attól hamis, hogy nem a lényegről, hanem az elterelésről szól. És ezt mindenki beveszi, legyen elszenvedő alany, ellenzéki párt, vagy bármi. Ebben a közegben elég nehéz előre lépni, mert senki nem hisz semmit senkinek. Illetve minden párt bigott hívői lelkesen éljenzik saját táboruk minden megnyilvánulását, akár hülyeség, akár nevetséges, akár ostoba.

Ki mondja meg, egy ország hogy léphet ki ebből a mókuskerékből?

2013. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

A #2-esnek nagyon igaza van.

Még I. Orbán király is kevésbé rossz, mint a Jobbik.

2013. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, bár azért azt nem mondanám hogy ezt "beadják" nekem, mert ez a beadás dolog az Atv meg a Klub rádió eszköze, nekem a véleményemet nem más adja a számba, hanem én alakítottam ki. Először azt gondoltam balos vagy de aztán rájöttem hogy totál elítéled az egész színjátékot amit ma demokráciának csúfolunk ügye? Mert ha igen, így gondolom én is. De ha nem veszek részt a játékban akkor a maradék zombi fogja megszavazni a balosokat megint, ezért muszályból kell a Jobbikra szavazni. Személy szerint olyan embereket szeretnék már látni a hatalomban és környékén mint Kásler Árpád.
2013. aug. 24. 17:26
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

"Aztán alig 2,3 év alatt elérték hogy pont a saját szavazói körük fordul ellenük"


Még mindig megvan a saját másfél-kétmillió szavazójuk. Tehát ha vesztettek is szavazókat, nyertek is.

2013. aug. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

A Fidesz-kormány objektíven mérhető eredményei:

- Magyarország kikerült az európai túlzottdeficit-eljárás alól, amely 2004 óta folyt hazánk ellen;

- az infláció rekordalacsony szintű, kb. 40 éve volt ennyire alacsony;

- a jegybanki alapkamat is rekordalacsony, amely különösen nagy siker alacsony infláció mellett (bár az alapkamat a Jegybank kizárólagos hatásköre, de közvetve a kormány is hatással van rá);

- az ország GDP-je 2 egymást követő negyedévben növekedést mutat;

- a költségvetési hiány 3% alatti, tehát megfelel a maastrichti kritériumoknak, amely nem sok európai államról mondható el;

- hazánk visszafizette az IMF-hitelt, amellyel függetlenné vált és nem kényszerül olyan intézkedésekre, mint például Románia (erőltetett privatizáció, minimálbércsökkentés stb.);

- a magyar történelemben először csökkent a rezsi és további csökkentés várható (persze nem nagy mértékű a csökkenés, de eddig nem volt olyan év, hogy ne emelkedett volna);

- a munkanélküliek száma csökken;

- a külkereskedelmi mérleg javul.


A fenti, számszerűen mérhető tények mellett számos egyéb pozitív intézkedés is történt. A teljesség igénye nélkül:

- Egykulcsos adórendszer, amellyel mindenki azonos arányban adózik, nincs lehetőség a minimálbér adómentességét kijátszva adóelkerülésre;

- Büntető Törvénykönyv szigorítása;

- Pénztárgépek on-line összeköttetése a NAV-val,ezzel is csökkentve az adóelkerülést;

- A családi adókedvezménnyel a dolgozó emberek gyermekvállalási kedvét erősítik, nem a segélyből élőkét;

- Dohányosok kitiltása a zárt helyekről;

- A jövő évtől kisebb Parlament;

-stb.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de szerintem így is elég ahhoz, hogy belássuk, hogy a katasztrófahelyzetbe sodorná országunkat a bukott baloldal visszatérése. Nagyon bízom benne, hogy jövőre is 2/3-os többsége lesz a Fidesz-KDNP-nek az országgyűlésben.

2013. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:00


"- Egykulcsos adórendszer, amellyel mindenki azonos arányban adózik, nincs lehetőség a minimálbér adómentességét kijátszva adóelkerülésre;"


A többi is az, de ez a legnagyobb hülyeség azok közül amit leírtál.:)

Ha mondjuk valaki keres 500ezer forintot, de minimálbérre jelenti be magát, akkor az mi?

2013. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"hazánk visszafizette az IMF-hitelt, amellyel függetlenné vált és nem kényszerül olyan intézkedésekre, mint például Románia (erőltetett privatizáció, minimálbércsökkentés stb.)"

Ez a mai nap fénypontja! Tényleg, meséld már el, a külföldi és belföldi kötvénytulajok nem a függetlenségünket kötik gúzsba? A Templeton az mi ha nem béklyó? Majd akkor lesz szopóka, ha az USA QE kifut és elkezdenek ezek a jóemberek megszabadulni a magyar államkötvényektől.

2013. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!