Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a pártok személyi felépítés...

Mi a pártok személyi felépítésének struktúrája, például mi a különbség a párt tagja, alkalmazottja, tisztségviselője között?

Figyelt kérdés
Kérem csak azok válaszoljanak, akik valóban tudják a választ. Köszönöm

2014. máj. 9. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A párt tisztségviselője pl önkormányzati bizottságokban betöltött pozícióban levő emberek, parlamenti frakcióvezetők, parlamenti bizottság elnök ilyesmik tartoznak ide, a lényeg hogy ennek az a feltétele, hogy a szavazók megválasszák az embert önkormányzati vagy parlamenti képviselőnek

A párt tagja az aki belépett és tagsági könyvvel/igazolvánnyal rendelkezik. Ezek ugye sokszor nem is csinálnak semmit, csak vannak, nem kell hetente eljárni önkormányzati ülésekre, mert ahhoz meg kellett volna választani őket, a szavazók által.

A párt alkalmazottja az, aki nem a párt tagja, de a párt pénzt fizet neki valamilyen szakterületen végzett munkáért (pl ilyenek a sajtósok, külső szakértők, website-üzemeltetők, akár a kampányfőnökök is)

2014. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyi kiegészítést, hogy vannak párton belüli tisztségviselők, akiket meg a párt választ meg bizonyos posztokra, pl elnök/társelnök, titkár, választmányi tag, szóvivő ilyesmi
2014. máj. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. máj. 9. 10:11
 4/5 A kérdező kommentje:
Még talán annyit kérdeznék, hogy miért jó valakinek, ha párttag lesz? (A kérdésem nem személyes ambíciókat tükröz, pusztán egy beadandó munkához kell. :D)
2014. máj. 9. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Mármint úgy nem személyes ambíció, hogy nem te akarsz belépni, vagy úgy, hogy annak a személynek nincs személyi ambíciója, aki belép? Utóbbi szerintem nem létezik :)

Pártba belépésnek sok előnye lehet a politikaitól függetlenül is pl kapcsolatépítés- ha egy zöld párthoz lépsz be (ez ugye az LMP) mert környezetvédő vagy akkor csomó hasonló gondolkodású embert ismersz meg, akik a barátaid lehetnek. De pl ugyanígy ha céged van, mondjuk honlapokat építesz, akkor ezektől az emberektől saját privát projektjeikhez (pl kis vidéki természetvédelmi szervezet) téged kérnek majd meg honlapot készíteni, mert téged ismernek (mondom, semmi politikai rész nincs még ebben)

A politikai részhez először az aktivistát emelném ki, aki kötetlen munkaidőben, elsősorban kampányidőszakban vagy fontos aláírásgyűjtések idején kifejezetten azért segít a pártnak, legtöbbször ingyen, mert egyetért ezekkel a célokkal, és lelkiismeret-furdalása lenne, ha nem tenne értük, de mondjuk napi szinten nem politizál.

Aztán vannak olyanok akik a helyi közösségért szeretnének tenni és egy párt tagjaként önkormányzati képviselőként erre nagyobb esélyük van

és vannak azok akik nagy politikusok akarnak lenni, az idealisták itt kisebbségben vannak, sokaknak az a pénz a fontos, amit meg lehet keresni (többszöröse magyar átlagbérnek) és mert szeretnek hatalmaskodni mások felett, és a politikusi pálya ezt az igényt kielégíti

2014. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!