Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Abból, hogy ez most politikai...

Abból, hogy ez most politikai ügy lett lesz valaha előre lépés?

Figyelt kérdés

[link]


Most lehet szidni megint az MSZP-t, FIDESZ-t vagy akárkit, de már engem ezek nem igazán érdekelnek.

Inkább azon gondolkoztam már egy ideje, hogy ezt a kompot nem érte meg üzemeltetni, mert alig használta olyan jármű ami ekkora gépet igényelt és akik ezen átkeltek azok mind ingyen utazhattak, mert a helyi lakosságnak megvette a területileg illetékes Szeged illetve Algyő Önkormányzata a bérleteket. Írják itt, hogy mezőgazdasági jármű nem tud így átkelni, de mikor még járt a komp, az utolsó években egyetlen egy ilyen se kelt át. Meg ha tényleg lennének is ilyen járművek amik használták, a túl oldalon van egy hatalmas szárító üzem, ott bérelni lehetne egy raktárat ahol ezek a gépek állhatnának. Személyes tapasztalataim (én is az érintett helyen élek), hogy sokszor lementem a Tiszáig és visszafordultam, mert -főleg télen- gyakran előfordult, hogy nem jött át a komp értünk, mert vmi baja volt vagy zajlott/befagyott a Tisza.

Itt ebben a történetben csak 2 megoldás létezne a saját véleményem szerint mivel csak pár rászorult személy maradt akinek a komp volt az egyedüli bejutási lehetőség Szegedre:


1. Normális menetrend szerint buszjárat a helyi Volántól ami a Belváros (Mars tértől) a Földeáki buszhoz hasonlóan az autópályán napi 3x kijönne meg vissza menne. (már láthattatok a másik buszról kérdést, hogy legyen itt is megálló, de azóta rájöttem, hogy nekem ugyan jó lenne, de kb. én lennék az egyetlen aki járna vele így a Volánnak nem érné meg). Vagy esetleg Maroslelén keresztül is jöhetne, akkor valameddig biztos, hogy sok utas lenne.


2. Árvízkor helyettesítő dereglye járhatna állandó jelleggel ami fenntartaná a bicikliseknek, segédmotorosoknak az útvonalat, az nem kerülne annyiba mint egy komp. Autóval am. is az autópályán ki lehet jutni, csak ugye a biciklisek a probléma.


Én írtam egy levelet ezekkel a javaslatokkal ennek a képviselőnek, de ez annyira elvakult, hogy nagyon félek, hogy a vége a történetnek tényleg az, hogy nem lesz most már az ég világon semmi sem.

Jó nekem mind1, én meg tudom oldani a bejutást, de jó lenne ha ez másoknak is megadódna, de amíg ez politikai ügy addig semmi sem lesz ebből mint sok másból sem.


Mik a véleményetek erről?



2014. jún. 21. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt már kibeszéltük itt párszor. Ez üzlet, 300 ember fuvarozása nem gazdaságos.

Ajánlom figyelmedbe a citi in motion 2 nevű játékot, ahol közösségi közlekedést kell tervezni. 300 emberből nem jön ki a busz fenntartása sem , főleg, hogy a legtöbbnek van kocsija, vagyis 100-150 emberről beszélünk.

Örüljetek, hogy eddig ingyen volt komp, másoknak ennyi sem adatik meg.

2014. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!