Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Békés, becsületes párt?

Békés, becsületes párt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy ismerősöm, aki egy igen békeszerető, sosem haragos lány. Húst sem eszik mert védi az állatokat.

Nemrég szóba jött a következő választás, és meglepődve tapasztaltam, hogy egyetlen pártot sem tudok neki ajánlani.


MSZP - Elkúrták, hazudtak az embereknek, stb..

Jobbik - Elég radikálisak, nem fér össze az ő békés gondolkodásával.

SZDSZ - MDF - Eléggé hitelüket vesztett pártok.

Fidesz - Egyesek szerint ők is olyanok mint az MSZP, de nem biztos.

LMP - HP - Úgy hallottam, hogy az SZDSZ utódpártjának készül, tehát, hogy ugyanaz az elrontott liberális párt.


Tudtok ajánlani valamit?


2010. jan. 24. 20:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Hitler sem evett húst ;)


Jópofa egy csaj lehet, ha úgy kell ajánlgatni neki pártokat. És a pártszimpátia sem egészen attól függ, hogy vegetáriánus vagyok, meg milyen természet. Legfeljebb annyiban, hogy egy békeszerető ember nem szavaz militáns, szélsőséges pártokra. Úgyhogy szándékosan nem ajánlok semmit.

2010. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%
sajna semmit
2010. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Az lmp nem szdsz-utódpárt.

Zöldpárti centrista erőnek vallják magukat. Demokraták, de nem liberálisak, attól még, hogy a volt SZDSZ-szavazók most az LMP-re voksolnak.


Mivel az LMP ilyen természetvédő párt, akinek az egyik fő célja a politikai konfliktusok megszüntetése, és egy új, kevésbé agresszív, nagyobb tömegeket mozgató demokrácia kialakítása, ezért szerintem ajánld őket.


(Zárójelben: nem LMP szavazó vagyok.)

2010. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi, amúgy nem kell úgy ajánlgatni neki, csak tényleg nem tudjuk, hogy mi a jó :).

Én olyan konzervatív/enyhén nemzeti féle vagyok de még nem leszek 18, tehát nem szavazok.

2010. jan. 24. 20:21
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

"Van egy ismerősöm, aki egy igen békeszerető, sosem haragos lány. Húst sem eszik mert védi az állatokat."


Elempésnek hangzik. De ez felületes hozzáállás, mert igazából nem az az érdekes a politikában, hogy ki mennyire békeszerető vagy növényevő, hanem pl. attól, hogy nyugdíjas? Ha igen, akkor MSZP-re kell szavaznia. Gazdag? Akkor az MDF a pártja. Csóró? Akkor Munkáspárt. Kisvállalkozó? Akkor talán Jobbik. Egyik sem? Akkor Fidesz.

2010. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ajánljál neki egy szép nagy szaftos csülköt, két nagyszelet rántotthússal, amit baconbetekert virslivel szolgálsz fel neki! Azok az állatok, amiket a boltokban lehet kapni nagyon nagy részt tenyésztésből származnak(kivéve azt a kevés vadhúst), tehát azok az állatok azért élhetnek, mert van rájuk kereslet.
2010. jan. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"tehát azok az állatok azért élhetnek, mert van rájuk kereslet."


Élhetnek... de milyen körülmények között és meddig? Ha rabszolgának születek, nyomorúságos viszonyok közé, vajon hálásnak kellene-e lennem a gazdának azért, mert neki szüksége van munkaerőre?

2010. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Előző, ha nem lenne rájuk szükség meg se születtek volna.

Ezt ki-ki dönts el saját értékrendje szerint, hogy mi a jobb, egy rövid, nem tul jó körülmények közötti élet, viszont létbiztonsággal(kaja ugye mindig van bőven), vagy meg sem adni az esélyt az életnek.

2010. jan. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Figy én jobbikos vagyok. Ne hidd el, hogy nem erőszakos. Olvasd el a programját, látni fogod, hogy nincs benne semmiféle agresszió. Ez csak egy média hisztéria. Sőt, a múltkor kérdeztem Vona Gábortól, hogy lehet-e fegyvere az embereknek, ha ők nyernek. Azt mondta, hogy nem. Ennyi.
2010. jan. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Jó nincs, csak kevésbé szar.
2010. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!