Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha lenne egy nem MSZP-s,...

Ha lenne egy nem MSZP-s, szociáldemokrata párt, támogatnátok?

Figyelt kérdés

Tehát, ha nem egy MSZP-s baloldali, hanem egy balközép szociáldemokrata párt lenne, független, önálló programmal, mindenhol jelöltekkel, akkor támogatnátok-e? A nyugat-európai szociáldemokrata pártok profiljával:


* szociális piacgazdaság, a termelési eszközök magánkézbe hagyása, szabad piac, méltányos kereskedelem

* progresszív adózás (több agyon, több adóm kevesebb vagyon, kevesebb adó)

* nem agyba-főbe való segélyezés, amiből a dadus-állam eltartja az ingyenélőket, hanem reális segélyrendszer

* laikus, nem vallásos kultúrpolitika, mely azonban tekintettel van a lakosság vallási összetételére és történelmi hátterére

* szociális igazságosság, emberi (szabadságjogok)jogok

* a kisebbségek jogait védő, de nem a többség fölé emelő kisebbségi politika

* nem bevándorlásellenes, de védi a magyar munkavállalókat, azaz két jelentkező közül a helyit választja (pl.: Svájc)

* demokratikus fékek visszaállítása


2011. szept. 10. 10:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha egy ilyen párt megalakulna végre lenne kire szavazni
2011. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Álom álom édes álom!
2011. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Támogatnám. Az egyetlen gond az, hogy a magyar társadalom jelenleg azon a szinten van, hogy "Fidesz vagy MSZP". Semmi másra nem nyitottak...
2011. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Mennyit lopnátok? Ez is egy fontos kérdés!
2011. szept. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez nem csak beszéd, akkor persze. De ilyenekkel hazugságokkal én is indulnék...
2011. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha lenne egy ilyen párt, biztosan rá szavaznék, de úgysem lesz ilyen Magyarországon soha. Hiú ábránd.
2011. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Nem szeretem, ha mások akarják beosztani a pénzem, márpedig komoly szociális hálót csak viszonylag magasabb kötelező elvonások (adók és járulékok) mellett lehet fenntartani.
2011. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
Jó lenne, nekem is ez hiányzik, de ennek legfőbb akadálya sajna 21 éve az MSZP megléte :(
2011. szept. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Én egy ilyen pártra várok már jó pár éve. Azt sem mindegy, hogy kik a párttagok, és, hogy valóban így gondolja, vagy csak populista szöveg megint.
2011. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Persze én is tudom, hogy ez (ma) sajnos még csak egy idealizált eset, de ha majd idősödik a demokráciánk, érdekel, hogy ki látna ebbe fantáziát. Skandináviában évtizedeken át kormányoztak ilyen pártok, sikerrel.


@gyakorivalasz2: Valóban, így igaz, hogy ilyen szociális hálót csak úgy lehet fönntartani. De még fontosabb, hogy fel is kell építeni. Van pár norvég ismerősöm, az egyik dédnagyapja ugye még átélte a világháborút, majd az ország újjáépítését. Eltelt ~30 év hasonló politika, és biztos megélhetése volt neki, kisembernek (postás). Félre tudott rakni, nyaralni tudott, és még emellett maradt pénze. Emiatt mondta azt, hogy ha van megélhetésem, és tudok még mellette olyan dolgokra költeni, amire akarok, akkor nem bánom, hogy van még egy-két adó, amin a nálam rosszabbul élőket támogatják. De (!) azt is mondta, hogy ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha már elérték azt a szintet, hogy még mindenen felül is marad pénz. Ebben sok igazságot látok én, és ahogy te is mondtad, én se szeretném, ha más osztaná be a pénzemet; de ha elérnénk egy hasonló szintre, én se sajnálnám már a pénzem egy kis részét a felkapaszkodókra. De csakis azután nem.

2011. szept. 10. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!