Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A kommunizmus elve önmagában...

A kommunizmus elve önmagában nem is rossz? (16/L)

Figyelt kérdés

Olvasgattam róla, és önmagában nem rossz a gondolat, mind az ami az útjában áll az a kapzsiság...(én egy 16 éves lányként így gondolom)

Apa mesélt a régi időkről, hogy kb harminc évvel ezelőtt az emberek nem szakadtak meg a versengésben és viszonylag eléggé nyugodt élete volt az embereknek.


Ti mind gondoltok erről, mesélnétek róla?

(Kérlek ha csak a "mocskos kommunisták" szöveget tudjátok posztolni inkább ne is írjatok) (és megjegyzem, hogy politika nézetem nincs, totál semleges vagyok, ha esetleg valaki elkezdene anyázni, minden nézetet tiszteletben tarok)


Köszönöm, ha valaki válaszol! (magam se igazán tudom mit szerettem volna kérdezni:D )



2014. nov. 15. 12:31
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ha félre értettem valamit kérlek javítsatok ki!Szeretnék többet tudni minden nézetről :) Ja és azt is hallottam, hogy a munka kerülőket büntették még régebben. Ez igaz?
2014. nov. 15. 12:35
 2/34 anonim ***** válasza:
48%

Vol munka dögivel, te választottál hol akarsz dólgozni, nem szakadtál meg a munkában és nem rúgtak ki, ok nélkül szinte bármikor költséghatékonyság miatt. Nem voltak hajléktalanok, munkanélküliek, nem volt devizahiteles kilakóltatás és stabil megélhetés volt


Ha a kommunizmus nem jó, akkor felmerül a kérdés, hogy van-e egyáltalán alkalmas gazdasági rendszer az emberi igények kielégítésére, mert a kapitalizmus, ami most van, minden csak nem jó :-P

2014. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Még várok gondolatokat!
2014. nov. 15. 12:38
 4/34 anonim ***** válasza:
74%
A kommunizmus azért rossz, mert nem veszi figyelembe az emberek egyéni igényeit. Ha pl. van egy 1,5 és egy 2 méteres embered, és mindkettő ugyanannyit kap enni, holott a 1,5 méteresnek nem lenne szüksége annyira, mint a 2 méteresnek, a 2 méteres meg éhenhal azzal, ami a 1,5 méteresnek épp elég lenne.
2014. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

De igen, az elv önmagában rossz. De itt sok elv érvényesül, és nem minden rossz, sőt van, ami szükséges.

Az egyenlőség olyan értelmezése azonban, ahogy Lenin megfogalmazta, nem működőképes. Az emberek különbözők, mások a génjeik, mások a neveltetésük, más a természetük, és ez fontos, mert ez az emberiség fejlődésének hajtóereje. Ha viszont ezt a különbözőséget az egyenlőség nevében nem engedjük érvényesülni, akkor az embereknek nem lesz céljuk, ezért hatásos és főként önkéntes munkára sem lehet rávenni őket. Akkor pedig túl sok lesz az eltartott, és egy idő után az a társadalom nem képes eltartani önmagát. A különbözőség adja a motivációt, de ebből nem következik, hogy az emberek bármit tehetnek (ha igen, az a szélsőséges liberalizmus). Itt a hosszútávú egyensúlyt kell megtalálni, ami néha egyáltalán nem könnyű. Tehát az egyenlőség helyet egyensúlyt kell mondani.


Elég bonyolult kritériumrendszer van ám itt, és sok benne a keveredés. Van egyenlőség, van szabadság, van kötelezettség, és főképpen van felelősség, csak mindet megfelelően kell értelmezni. A probléma mindig az értelmezés helytelenségéből adódik.

2014. nov. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%

"Vol munka dögivel, te választottál hol akarsz dólgozni, nem szakadtál meg a munkában és nem rúgtak ki, ok nélkül szinte bármikor költséghatékonyság miatt. Nem voltak hajléktalanok, munkanélküliek, nem volt devizahiteles kilakóltatás és stabil megélhetés volt"


Ó persze, meg rózsaszín kód is volt! Azért bukott meg.

Az ország 89-ig hiteleket vett fel, ezért éltek jól az emberek. Az országot teljesen eladósították, ezért bukott meg a szocializmus.

Nem mehettél be egy boltba ruhákat venni, nem vehettél banánt, mert nem volt, volt hogy sört se tudtál venni, mert az sem volt. A húsért sorba kellett állni, és ha "szerencséd" volt, akkor pont akkor fogyott el mikor te következtél volna.

2014. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Huu KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZOKAT!!!
2014. nov. 15. 12:48
 8/34 anonim ***** válasza:
87%
Gondolkozz el azon,vajon miért volt a "vasfüggöny"??Miért csak kifele és nem befele akartak menni??A szuba sem akartak szökdösni,csakis nyugatra,vajon miért?
2014. nov. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 BlackSword ***** válasza:
92%

Tudod ez amit meséltek neked az tényleg szép és jó... De a kommunizmus egy diktatórikus rendszer, aminek ugyanúgy része az állami terror is, hogy a különböző képességű embereket mesterségesen egy szinten tartsa... Ráadásul alapvető szabadságjogok korlátozásával is jár... A kitörni készülőket, akik el is tudnának érni valami sikert -mondjuk ki: profitot- és ezzel megpróbálna jobban élni- azt azonnal osztályellenségnek tekinti (elismerés helyett), vagyonát elkobozza és internálja... A gazdaságot igen is a verseny tartja életben, az, hogy a szolgáltatók/termelők versenyeznek a fogyasztókért/vásárlókért... Persze ma Magyarországon ilyet nem látsz, mert itt állami a kartelezés és a mutyi...


Persze ELMÉLETBEN mindkét berendezkedésnek vannak előnyei és hátrányai... De nem jelenthető ki, hogy az egyik jobb lenne... A szakszervezet, a kollektív szerződés, a munkásegyletek mind olyan dolgok, amik a kapitalizmusban is működhetnének...


A kapitalizmus egyébként csak ott nem működik, ahol az emberek nem tanúsítanak önmérsékletet, és nem képesek megérteni a hosszú távú befektetésekben rejlő lehetőségeket... De ez már egy másik kérdés kiinduló pontja lehetne...

2014. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mentek a zöld kezek! :)
2014. nov. 15. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!